Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura powrotu a zasilania na kotle - ekogroszek?


katazipen

Rekomendowane odpowiedzi

@lechumbmam głowice a nawet 20 szt apowino być 23 szt. 

OK , zrozumieć trochę nie potrafię , ale zrobić zrobię .

A podaj mi w którym miejscu ona musi być zamontowana ? Jak coś to użyj schematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega oldek w #43 poście zaznaczył gdzie ma być umieszczona pompa kotłowa i ja też pisałem że na odcinku od 4 d do powrotu do kotła. Jeśli masz na grzejniki 50 stopni i masz tyle głowic to chociaż ze dwa grzejniki to są podkręcone na maksa żeby tam cały czas przepływ był? A wracając dlaczego ma to działać. otóż podaję że powrót masz w granicach 40 stopni i nawet jeśli z wyjścia kotła z 60 stopni część tej gorącej wody trafi na powrót to automatycznie go ociepli o minimum 10 stopni. Przykład lejesz wode do kąpieli wsadzasz tam swoje cztery litery, no woda się po jakimś czasie zrobiła chłodna to tyle samo gorącej wody doolewasz co masz w wannie czy tylko jakaś część żeby powiększyć temperaturę??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prościej już się nie da wytłumaczyć. powrót widzę że masz zwężony w miedzi to grawitacyjnie na pewno to nie pójdzie ,a jak masz zdolności trochę manualne to sam to wstawisz tylko koszt będzie paru rzeczy pompy zaworu zwrotnego zaworu z filtrem sitkiem i zaworu grzybkowego, oraz Pakuła i pasta

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bez problemu sam to zrobię (żadna trudność ) , miedź mam zwężoną do 35 mm bo to była max wtedy u mnie w sklepie dostępna , 42 mm nie było ( a szkoda ) .

Znając mnie , przeanalizuję koszty i może okazać się że będzie ( może ) zawór.

A nawiasem mówiąc montował ktoś ( może słyszałeś - czytałeś ) zawór 3D termostatyczny taki duży DN25 , bo 40 nie widzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zauważyłem opisu , trochę mi się spieszy na rusztowanie iść docieplenie kończyć :-) . Tak dobrze oznaczyłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to mam 4 termometr 1 na wyjściu za zaworem przed pompą na zasilaniu grzejników 1 na powrocie następny ale już elektroniczne ze sterownika na kotle 1 L drugi bimetal na kotle a na powrocie Mam temperaturę temperaturę pokazywano przez sterownik plum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Patrzę na montaż tego 4D i mojego....u mnie działa bez problemu, ale czy kolega ma poprawnie zamontowany? chodzi mi o kierunki przepływu?

 Przepraszam nie bardzo się znam ale......

20181219_075454.thumb.jpg.03998c5d7010751a1b0abac1c54a3fd9.jpg.9f882ed55e850ed808faeeed78ed5c12.jpg.4ed1883045725e54fc15901cd17bc2e0.jpg20181202_114717.thumb.jpg.2956096a0debbabd4869edbd3e984309.jpg

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katazipen napisał:

Bardzo proszę , Zasilanie na kotle: 60

Zasilanie na grzejnikach 50

Powrót z grzejników termometr pokazuje 39

Powrót do kotła 41

  1. @lechumb

u mnie na 4drogowym jest tak

c.o. zadane 65

temp. na instalację 38

temp. powrotu 49

i działa tak z pompą na powrocie

jak bd miał kaprys to włączam cwu i powrót podnosi się do 55-57

 

po drugie...masz od cholery ocynku na instalacji...może warto przy przeróbce wymienić na czarne kształtki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko zakupione . Pompa Wilo Yonos Pico 25/40 . Jak zamontuję dam znać . Jak nie będzie działać to : @konopka @lechumb i jeszcze dwóch kolegów oddają kasę .:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 21:27, katazipen napisał:

 

20181218_102030.jpg

A czy na zasilaniu CO nie powinno być zaworu zwrotnego za pompą. Tak pytam, bo jak już kolega będzie walczył z pompą kotłową, to by i ten zawór jakoś ogarnął o ile jest potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się to stało ale działa temat dla mnie nie do ogarnięcia ale działa szkoda jakby miał ktoś ochotę na flaszeczkę to zapraszam akurat są święta także dzięki za informacje Dzięki za podpowiedzi można do widzę na was polegać nie zamontowałem niestety zawołanie filtru ponieważ brakło miejsca będzie to montowany i przerabiane tak jak to powinno ładnie wyglądać i Dzięki za odpowiedzi

15454989132625251503285365364190.thumb.jpg.d58c49e1afa27f893258af03a7de42c3.jpg

15454992039457638022402784798309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega poszedł po flaszki dla nas.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia różnica pomiędzy zasilaniem A powrotem  2 -3 stopnie . 

@Trener40 tak faktycznie zamontowałem tak jak koledzy mówili i powiem ci że sprawdziło się to..... 

A co najważniejsze to ten zawór 4d zaczął bardzo ładnie pracować już tak nie skacze w lewo w prawo i chodzi w kółko cały czas tylko dosłownie wykonuje bardzo krótki ruchy i już trener 40 nie pracuje 2-3 tylko 4-6 Ty wiesz o co chodzi bo widziałeś jak on działa.

15455465790378327727299395658371.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.