Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura powrotu a zasilania na kotle - ekogroszek?


katazipen

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, katazipen napisał:

Średnia różnica pomiędzy zasilaniem A powrotem  2 -3 stopnie . 

@Trener40 tak faktycznie zamontowałem tak jak koledzy mówili i powiem ci że sprawdziło się to..... 

A co najważniejsze to ten zawór 4d zaczął bardzo ładnie pracować już tak nie skacze w lewo w prawo i chodzi w kółko cały czas tylko dosłownie wykonuje bardzo krótki ruchy i już trener 40 nie pracuje 2-3 tylko 4-6 Ty wiesz o co chodzi bo widziałeś jak on działa.

15455465790378327727299395658371.jpg

No to gitarra. Pozostaje ino polać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura to powrót z grzejników Niestety przy starych instalacjach powroty schodziły jak najniżej i kotłownie zawsze były Niżej od podłóg w domu żeby była grawitacja nie mogłem w żaden sposób podnieść od razu do góry ani zamontować tam zaworu 4D Bo można by było tak pokombinować ponieważ rury były powyginane zaginarkę ogólnie temat starych domów nie będę tu się rozpisywał ale to jest rura od powrotu z grzejników

15455483882654922846987691095487.jpg

15455484261833938158020034099638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca gitara ponieważ spalanie moje to jest na poziomym 22 kg na 24 ha jest bardzo duże ogrzewam około 210 do 220 M2 ale tak jak mówiłeś

@Trener40ciepło ucieka mi górą i to bardzo mocno na zimę rozłożyłem Właśnie sobie wełnę w dwóch pomieszczeniach mam sufity docieplony a w dwóch Muszę jeszcze zrobić , średnia temperatura w domu do 22,5 stopnia. Trochę za duże to spalanie u mnie Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można tak to liczyć , ale tak naprawdę to temp. w pomieszczeniach nie schodzi w tych nie ogrzewanych poniżej 20,0 stopni z racji grubych rur które przez nie przechodzą , i teraz nasuwa się pytanie czy grzeję 220 m/kw czy 250 m/kw ?

Jeśli by przyjąć 250 m/kw to wynik niezły 0,088 kg/mwk na dobę do niezły wynik  , ale już ok 0,1kg  m/kw na dobę to średni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220m2 i 22kg ja również przytaknął że może być. Ja przy 130m2 spałam 18kg retopala.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumbCzy jesteś zadowolony z Retopal a ? Nie masz skwarków ? Ja testowałem 5 rodzai  węgla i on wychodzi najtaniej ale spala się średnio . Miałem taki za 1100 zł to pokaże Ci jaki był popiół ? Ale 1100 zł .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumbCzy jesteś zadowolony z Retopal a ? Nie masz skwarków ? Ja testowałem 5 rodzai  węgla i on wychodzi najtaniej ale spala się średnio . Miałem taki za 1100 zł to pokaże Ci jaki był popiół ? Ale 1100 zł .....

 

Schemacik :

22.jpg

22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem schemat to rury powrotne z prawej i z lewej są połączone i idą do 4d.A jak mam rozumieć co jest po prawej stronie/w czerwonym kwadracie/.Patrząc na zdjęcie i schemat to powrót z cwu jest w innym miejscu i w złym miejscu.

Przyjżyj się dobrze drugiemu schematowi poprawionemu przeze mnie,czy to nie jest tak?

22.thumb.jpg.06c09fefaff2d22f7f1c8f530ac836c1.jpg

22.thumb.jpg.bf5410d87b041bcad38e24db10e732ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopka ma rację. Wcześniej miałeś dobrze, to musiałeś zepsuć :) 

I ta pozioma rura, która idzie poziomo za kotlem jest podłączona do powrotu, to powinna być zaślepiona, a powrót z CWU wpięty na powrocie kotla za pompą. 

Screenshot_2018-12-23-10-01-55-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konopka napisał:

Jeżeli dobrze rozumiem schemat to rury powrotne z prawej i z lewej są połączone i idą do 4d.A jak mam rozumieć co jest po prawej stronie/w czerwonym kwadracie/.Ptrząc na zdjęcie i schemat to powrót z cwu jest w innym miejscu i w złym miejscu.

22.thumb.jpg.06c09fefaff2d22f7f1c8f530ac836c1.jpg

Ale tutaj nie CWU.......

Na następnym schemacie masz cwu....

Aż musiałem iść dwa razy do kotłowni żeby to narysować ....

Niestety ale jest tak nadźbane ponieważ mało jest miejsca i ryry nie schodzą w jednym miejscu .

22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten powrót do zaworu 4d wychodzi z podłogi? On nie jest połączony z rurą z drugiego kotla.? Bo tak chyba jest, a ten drugi kocioł masz odcięty zaworami ( coś mi się przypomina). Jeżeli tak jest jak teraz piszę, to powrót z CWU może zostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to tak powrót jeden i drugi z jednego kotła i z drugiego kotła są połączone grzejniki wracają do 4D Może tego nie widać bo to wszystko jest pospinane z tyłu i były się mijają nie da się tego inaczej ogarnąć ponieważ tam jest tylko 25 cm i nie jestem w stanie tego przerobić tak ładnie jak to powinno być latem jak będzie kocioł odsunięty będzie to wszystko zmienione może nie wszystko ale to co powinno być także powrót z grzejników wraca do zaworu 4D a CWU pompa powrót z bojlera wraca za pompą kotłową tak jak napisaliście tylko po prostu wykorzystałem rurę powrotną drugiego kotła tak mam zawory do tamtego pieca i go odciąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mając wysokiej temp powrotu, piec spali więcej węgla niż mający ochronę powrotu? Mam temp 52-55 stopni i powrot 28-30. Podnosząc temp kotła do 60 powrót okolice 30 stopni. Grzeje samą podłogówką  i kaloryfer w łazience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.