Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Benton661 napisał:

No cóż, nie chcem, ale muszem... Zwracam się do ADMINISTRATORA FORUM , myślę że za zgodą większości użytkowników o zablokowanie konta i obraźliwych postów kolegi Dracogo vel dareckiego. Myślę, że uzasadniać jakoś szczególnie tego nie trzeba.

No no.

A wszystko to z powodu handlarza, któremu co niektórzy zaczynają lizać 4 litery, bo jest też instalatorem, serwisantem w jednej osobie, a do tego jeszcze marketingowcem prowadzącym swoją kampanię na forum, które z zasady, nie jest miejscem na reklamę.

Zarzut jest co najmniej śmieszny, tak jak i zachowanie niektórych forumowiczów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, besix napisał:

Widzę, że mimo wcześniejszych wątpliwości szybko zorientowałeś się z kim mamy do czynienia. Jestem  za, tym bardziej, że gość zaczął już zachwalać sam siebie , tego już nawet wyleczyć się nie da jak słusznie zauważył kolega HarryH.

Gdzie są te porównawcze wykresy, bo jakoś się nikt ich nie doczekał, mimo, że ja swoje wstawiłem? Chcesz być wiarygodny, to czemu jeszcze ich nie wstawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

No cóż, nie chcem, ale muszem... Zwracam się do ADMINISTRATORA FORUM , myślę że za zgodą większości użytkowników o zablokowanie konta i obraźliwych postów kolegi Dracogo vel dareckiego. Myślę, że uzasadniać jakoś szczególnie tego nie trzeba.

Żeby Twój apel nie został przypadkowo pominięty przez Admina, to pozwolę sobie dołożyć 3 grosze, czytając ostatni post..

 

https://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?f=11&t=1492&start=150

 

Miłego dnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialo mi sie jak TB na innym forum za swoje jakby dziwne i inne poglady od calego swiata zostal zruzgany, dyskryminowany i wyrzucony przez uzytkownikow. Porownanie dotyczy reakcji uzytkownikow a nie osoby.

Jak ktos wczyta sie w "dziwne i szokujace" wypowiedzi TB znajdzie tam sporo racji.

To tak na marginesie.

Jednak rowniez zwracam sie do kolegi @Dracogo o merytoryczne prowadzenie dyskusji i wymiane zdan na temat kotlow, instalacji lub budynkow gdyz "handlarz" taki i inny mnie nie interesuje.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dracogo napisał:

Gdzie są te porównawcze wykresy, bo jakoś się nikt ich nie doczekał, mimo, że ja swoje wstawiłem? Chcesz być wiarygodny, to czemu jeszcze ich nie wstawiłeś?

Ty się nie pytaj o wykresy, tylko zapytaj sam siebie co jest powodem, że przez raptem tydzień od założenia konta na tym forum przysporzyłeś sobie tylu "ZWOLENNIKÓW" 

A wykresy są już nikomu nie potrzebne, więc nie będę zaśmiecał nimi tego forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Puławiaka  czy mogłbyś mi doradzić który zestaw Kit zamówić do Laguny 18   R czy RW czy RWS .....

obecnie mamy piec logica cichewicza z bojlerem na ciepła wodę ok140 l chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówił ze gdzieś się dowie ...i już teraz wiem gdzie hahaah dzieki ;)

Czy to poprawnego działania tego pieca to już będzie komplet?

czy polecasz coś jeszcze dołożyć ..wiem ze sterownik pokojowy by się tez przydał jakieś konkretne polecasz ?

 

 

Edytowane przez ylona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z racji braku czasu i wrodzonego lenistwa nie chce mi się rysować schematu. Ale mogę Cie zaprosić na mój profil na fejsie gdzie wrzucam zdjecia z kotłowni które robię i tam sobie można zobaczyć jak to u mnie wyglada

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ylona napisał:

No mówił ze gdzieś się dowie ...i już teraz wiem gdzie hahaah dzieki ;)

Czy to poprawnego działania tego pieca to już będzie komplet?

czy polecasz coś jeszcze dołożyć ..wiem ze sterownik pokojowy by się tez przydał jakieś konkretne polecasz ?

 

 

A w jakim układzie to ma pracować trochę wiecej informacji poproszę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Puławiak napisał:

Oj z racji braku czasu i wrodzonego lenistwa nie chce mi się rysować schematu. Ale mogę Cie zaprosić na mój profil na fejsie gdzie wrzucam zdjecia z kotłowni które robię i tam sobie można zobaczyć jak to u mnie wyglada

no chetnie zobacze tylko nie mam tego fejsa ;-) nie uzywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... na układzie zamkniętym raczej (obecnie jest układ otwarty ale z racji nowego pieca będzie zmiana)

Dom ok,150 m2 parter podłogówki  +1 ręcznikowiec ,na pietrze podłogówka +2 grzejniki +1 ręcznikowiec,obecnie jest bojler na ciepła wodę wodę ok 140 l ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Puławiak napisał:

Dracogo Dziekuję. 

Nie ma za co Puławiak

Akurat dla mnie nie przeszkadza, że jesteś handlarzem, instalatorem, serwisantem i marketingowcem w jednej osobie.

Ale wszystkie te Twoje role, sprowadzają się do tego, że jesteś stronniczy, a nie w pełni obiektywny. A to prowadzi, do opowiadania takich kuriozalnych historyjek, jak to Twoi klienci wywalają stare 1000 l  bufory, po tym, jak im zamontowałeś ten włoski wynalazek.
To jest doprawdy bardzo zabawne, biorąc pod uwagę to, że dawniej w naszym kraju, mało kto montował w instalacjach bufory, a Tobie się trafiają prawie sami tacy klienci, którzy eksploatowali śmieciuchy z buforami w zestawie.

Masz chłopie wyobraźnię.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki nieźle, 7 stron w ciągu jednego dnia :)

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2018 o 11:11, Puławiak napisał:

No i nie nastąpiło to z dnia na dzień podwyżka nastąpiła od 1 kwietnia a informacja o podwyżce dotarła do mnie w styczniu i wielu klientów informowałem o podwyżce i wielu kupiło kocioł w marcu po starych cenach.

Tak jak pisze Puławiak, o podwyżce informował wcześniej. Dzięki niemu kupiłem dostępną jeszcze wtedy Lagunę P12 po starej cenie.

Facet poszedł mi na rękę i kocioł zamówiłem bez zaliczki z możliwością rezygnacji. Także równy z niego gość. 

PS. @Puławiak dobrze Cię widzieć na forum.info-ogrzewanie.pl. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI no i czekam na montaż.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracamy do buforów: :) 

 

Zamiast wymyślać poczytajcie:

http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

Bardzo dobre kompendium:

Gdzie nie stosuje się buforów:

ogrzewając dom gazem ziemnym lub pelletem — te rodzaje ogrzewania są świetnie sterowalne i nie wymagają przechowywania energii na później

I wszystko na ten temat, to pokrywa sie zto  moją praktyką.

W PL stosuję bufory z peleciakami  tylko w 3 przypadkach:

1. połączenie z drugim źródłem ciepła typu kominek

Do pensjonatów  bufor Noel z wężownicą miedzianą  CWU  gdzie jest duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę oraz gdy na weekend trzeba bujnąć wyziębiony dom.

Z obserwacji:

Bufor 700-900 L wydłuża pracę kotła 15-20 kW o 45 min do 60 min.

Bufor 500L? To tylko sprzęgło.
Przy zimie i dużym rozbiorze kocioł i bufor pracują non stop. 


Dobrze dobrany kocioł do instalacji będzie odpalał się max 2 do 6 razy na dobę. Wystarczy.

Doświadczeni producenci  kotłów na pellet  z zagranicy omijają bufory


Polscy producenci?

Nie mają pojęcia o hydraulice.
Robią składaki z słabą modulacją a później kocioł odpala po 20 razy na dobę. No to wrzućmy Bufor , będzie problem z głowy, klient zapłaci, to nie nasza kasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę na swoim przykładzie. Mam przewymiarowany kocioł, pracuje na dużej histerezie, wykorzystuję jego pojemność wodną, po prostu działa u mnie jak mini-bufor, gdyż pompa CO chodzi u mnie cały czas. W okresach przejściowych są długie postoje po wygaszeniu, jednak przy mrozach postoje są coraz krótsze, mam zasadę, że jeśli ilość odpaleń dobowych zwiększa się powyżej 14 na dobę, przełączam na pracę ciągłą z płynną modulacją mocy. Palnik ustawiam na moc minimalną nie niżej niż 7-8 kW. Spalanie w takim trybie wtedy jednak drastycznie wzrasta. Bufor u mnie służyłby jako zwiększenie pojemności wodnej kotła, by ograniczyć ilość rozpaleń i pracę ciągłą palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kroitzman napisał:

ogrzewając dom gazem ziemnym lub pelletem — te rodzaje ogrzewania są świetnie sterowalne i nie wymagają przechowywania energii na później

Trochę inaczej bym to zinterpretował. Kocioł na pellet, z racji tego, że może się sam rozpalić i wygasić, może świetnie współpracować z buforem w okresach przejściowych. Jeszcze w duecie z fotowoltaiką czy solarami jest super sprawą. Ci, co tak mają, wiedzą o co chodzi...

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.