Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Red Selecta vs. Kotłospaw SlimCo


Tonek15

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

zastanawiam się nad wymiana kotła węglowego na kocioł na pellet. Dom z 1970, ok 230 m2, ocieplony styropianem 12cm, dach wełna Ursa Platinum 25cm. Na stronie cieplowlasciwe.pl wyszło mi ok. 16 kW niezbędnej łącznej moc grzewczej (C.O. + CWU). 

Instalator poleca mi jeden z 2 kotłów: Red Selecta lub Kotłospaw SlimCo. Który z tych kotłów jest lepszy? Który polecacie? Budżet na piec ok. 16k, (awaryjnie można rozszerzyć o 2-3k.)

Może jakieś inne propozycje? Edilkamin laguna? Winhager BioWin?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką kasą brał bym Lagune. Przez cały sezon tylko dosypujesz pellet a kompresja popiołu robi robotę. 

 

https://youtu.be/6S5yTaGoniY

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą w 100%. Można powiedzieć, że sezon już się zakończył,  Laguna pracuje u mnie od października, zero problemów, obsługa to jedynie dosypywanie pelletu i opróżnianie pojemnika na popiół (dwa razy). Kocioł sam się czyścić zarówno palnik jak i wymiennik. Nic nie ustawiasz żadnych parametrów, kocioł sam dobiera sobie wszystkie parametry, dawkę paliwa, powietrza itd. Z kotłem dostajesz kompletny zestaw pompowym i naczynie przeponowe. Tak, że szczerze polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Dobra dobra. Juz tak sie nie chwalcie tymi swoimi Lagunami :) Moze tak cos jeszcze o minusach? A tak na powaznie kto wie czy bym sobie takiej laguny nie sprawil. Jednak u mnie priorytetem byl bufor. W zwiazku chociazby z obecnoscia paneli PV. A z tego co pamietam kociol chyba nie obsuguje bufora. Dla mnie to powazny minus. Druga sprawa to brak dostepu przez neta. Kociol z waszych relacji sprawia wrazenie naprawde dobrego. I gdyby nie mial dwoch powyzszych minusow to zgryzlbym nawet ten mikroskopijny zbiornik na pellet 0laughing.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
37 minut temu, radik81 napisał:

Kocioł sam się czyścić zarówno palnik jak i wymiennik. 

Jak wygląda to czyszczenie wymiennika? Na filmiku gościu pokazuje jakąś szpachelke do czyszczenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje bufor i to nawet bez dodatkowych opcji. W menu serwisowym tylko odpowiedni tryb włączasz. Podobnie możesz podpiąć piec gazowy jako opcja. 

Sterowania przez Internet CHYBA jeszcze nie ma, na pewno jest GSM. Aplikacje Edilkamin widziałem więc może coś z tego będzie. 

 

@Trener40 ta szpachelka z rękawica to zestaw do corocznej kontroli kotła. Ja pale w tym momencie 7 miesięcy i 11 dni. Nie tknalem go palcem w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba jednak jest.

Screenshot_20190505-110133.thumb.png.075f1ca2cf4608d30ae4dac690cc13ef.pngScreenshot_20190505-110056.thumb.png.4ebcb800c2ec515a2a7f4d60ffa2f5d2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
13 minut temu, eliks napisał:

 

@Trener40Ja pale w tym momencie 7 miesięcy i 11 dni. Nie tknalem go palcem w środku. 

..., ale z Ciebie leniuch haha. Pokaż jak wygląda Twój wymiennik po tak długim czasie. Nie sądzę, że jest tak czysty jak był 7 miesięcy temu. Sprawność  też pewnie poleciała na łeb.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i jestem ale postępuje wg instrukcji i robię to specjalnie. Jak dojde (oby jak najszybciej bo mam dość tego zimna) do momentu czyszczenia wymiennika to na pewno to uwiecznie i się podzielę. 

Komora spalania wygląda tak:

20190412_174852.thumb.jpg.95b7fffd6df806ff6268818a11db3b6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu pokazywał zdjęcie swojego wymiennika. Puławiak kazał mu odkurzyć hehehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam potem pokaże co potrafi zrobić pelet z domieszką plastyfikatora do betonu,  będziecie bardzo zdziwieni, ale to po sezonie bo sprawa zahaczy o serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
7 minut temu, Benton661 napisał:

Parę miesięcy temu pokazywał zdjęcie swojego wymiennika. Puławiak kazał mu odkurzyć hehehe

 

Czyli sam się nie czyści. 

Komora spalania jak widać trochę oblepiona, a co jest wyżej....Czekamy na relacje. 

Ja wolę częściej czyścić, bo tym spasobem wraca sprawność wymiennika, oraz spada ilość spalonego paliwa. 

Pozdro ludziska :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Widzę, że tematu RED'a Selecta i SlimKo nikt nawet nie porusza, jeżeli jest możliwość wybrania Laguny.

P18 będzie odpowiedni do mojego domu?

Musze się zorientować, kto w mojej okolicy (Opolszczyzna) ma taki piec w ofercie i go sobie wycenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochu to delikatnie powiedziane , może kolega uważa że jak będzie więcej to samo odpadnie takie samooczyszczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tonek15 kontaktuj się z kolegą @Puławiak on montuje Laguny w całej Polsce no i ma niższe ceny. Doradzi Ci co i jak. Bardzo dobry fachowiec. Na Facebooku możesz zobaczyć jego "dzieła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tonek15 napisał:

zastanawiam się nad wymiana kotła węglowego na kocioł na pellet.

Ja do istniejącego kotła dokupiłem palnik na pellet  i powrót do kotła zasypowego już mnie nie rajcuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w tym momencie faworytem jest Laguna P18.

Jednak dziś teściu przyszedł i mówi, że widział/ wie kto montuje/ podoba mu się/chce Lazar Smartfire 22kW. 

Co myślicie o tym kotle Lazar Smartfire? Na forum widziałem sporo pozytywnych opinii. Jest sensowną alternatywą dla Laguny P18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest alternatywą dla Laguny. Jak masz kasę to bierz ją albo BlackStara i daj sobie spokój z Lazarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym teść tak stwierdził, po wyglądzie :-)  ? A czy widział Lagunę?

Bierz Lagunę a zapomisz co to kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 5.05.2019 o 10:31, Visitor1230 napisał:

mikroskopijny zbiornik na pellet 0laughing.gif

Rozumiem, że autorowi to nie będzie przeszkadzało? 

To tak jakby  kupić fure za 200 tys i wbijać na stację co 200 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, co 3-4 dni zasypać zasobnik to raptem 5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 godziny temu, Tonek15 napisał:

 

Co myślicie o tym kotle Lazar Smartfire? Na forum widziałem sporo pozytywnych opinii. Jest sensowną alternatywą dla Laguny P18?

Nie jest sensowna alternatywa. Ma co prawda bardzo dobre sterowanie Pluma, ale brdzo okrojone co du uzytecznych funkcji. Lazar postanowil sobie zaoszczedzic na oprogramowaniu. To wobor miedzy noca a dniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

ze wzgędu na zapytanie które złożył autor postu postaram się przedstawić kilka zalet kotła SlimKo Kotłospaw. Przede wszystkim jest to kocioł który na rynku został przyjęty bardzo dobrze przez duże grono odbiorców. Oczywiście kotły dostępne na rynku różnią się od siebie - ceną, wyglądem, budową czy funkcjonalnością. To Inwestor musi zdecydować jaki kocioł wybrać i jaki spełnia najbardziej jego oczekiwania.

Przede wszystkim kocioł SlimKo posiada palnik który poradzi sobie z gorszej jakości pelletem - nie oszukujmy się, ale niestety rynek Polski nie jest gotowy zapłacić za certyfikowany opał 1150 zł brutto. Klienci szukają tańszych rozwiązań. Dzięki zastosowanemu palnikowi, mimo opału gorszej jakości kocioł będzie pracować i nie wyłączy się w najmniej oczekiwanym momencie.

Kocioł SlimKo posiada również własny algorytm pracy i wersję oprogramowania - nie jest to gotowy program palnika lecz specjalnie modyfikowany program w zależności od parametrów emisyjno - spalinowych. Takie rozwiązanie gwarantuje niskie spalanie opału oraz wygodę dla użytkownika.

Automatyka firmy Plum w kotle SlimKo kotłospaw pozwala na podłączenie 4 pomp; siłownika zaworu mieszającego; obsługę buforu; kocioł rezerwowy; Dodatkowo w standardzie dołączane jest okablowanie sterownika tj. 4 czujniki temperatury, przewody do pomp, przewód do siłownika zaworu mieszającego czy czujnik pogodowy.

Dodatkowo, blacha wymiennika jest wykonana o grubości 6mm, stal atestowana kotłowa P265GH. Tej samej klasy są również rury.

Kocioł posiada oczywiście certyfikaty 5 klasy i ecodesign.

W przypadku pytań o produkty kotłospaw proszę o informację - chętnie udzielę odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60
W dniu 6.05.2019 o 12:53, Tonek15 napisał:

Dla mnie w tym momencie faworytem jest Laguna P18.

Jednak dziś teściu przyszedł i mówi, że widział/ wie kto montuje/ podoba mu się/chce Lazar Smartfire 22kW. 

Co myślicie o tym kotle Lazar Smartfire? Na forum widziałem sporo pozytywnych opinii. Jest sensowną alternatywą dla Laguny P18?

Jeśli na dzień dzisiejszy Twoja decyzja nie zapadła , ostateczna. To ja radzę Ci rozważyć zakup kotła SlimKo. Tylko nie zwlekaj z decyzją bo już za niedługo cena idzie w górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a propo gorszego pelletu, 

Nie szedłbym tą drogą,  tańszy pellet jest zrobiony z byle czego z dodatkami  które wywołują korozję chemiczną.

Co z tego że palnik spali gorszej jakosci pellet jak wymiennik padnie w ciągu 3-4 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.