Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Red Selecta vs. Kotłospaw SlimCo


Tonek15

Rekomendowane odpowiedzi

To mi zostało pewnie parę miesięcy i wymiennik padnie bo pale pelletem po 550 zł , trochu to dziwne bo jak wyczyszczę kocioł to dalej wygląda jak nowy , żeby wykończyć kocioł w 3 lata  z blachy 6 mm to trzeba wyjątkowych umiejętności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
48 minut temu, Kordjano napisał:

 bo pale pelletem po 550 zł 

To ładna tablica Mendelejewa idzie z Twojego komina...,a sąsiedzi wierzą jaki Ty jesteś " eko" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tablica ? Jak otworze drzwiczki z pracującym palnikiem to przyjemnie pachnie po kotłowni  jak bym miał palić pelletem po tysiąc złotych to  przechodzę na gaz , w życiu nie zdecydował bym się na pellet  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

 W pellecie za pięć i pół stówy jest wszystko. Płyty wiórowe, mdf,  a co za tym idzie kleje syntetyczne, modyfikowane parafiny,  impregnaty, laminaty, folie czy farby.  Udział tego syfu to min. 10%.  Po spaleniu trzech ton takiego wynalazku spalasz przy okazji 300 kg chemii meblowej. Ciekawe jak sobie z tym  shitem radzi kocioł i komin. I jak wyglada komora spalania w kotle. Pellet, który jest pelletem sprawia, ze komora jest wewnątrz z białym nalotem. Nawet nie szarym, sadzy nie ma i jest tylko ciemny pył nad wymiennikiem. Popiół jest jasnoszary w ilościach minimalnych. 

Ciekawe porównanie z tym gazem... czyli wole palić goownem bo jak nie to przechodzę na gaz¿  Cena dobrej trociny na rynku osiąga już 500 pln. To paliwo za 550 nie ma nic wspólnego z pelletem. Ostatnio testowałem pellet no name za 700 pln. Po trzech godzinach pracy kotła pojawiła się smoła w komorze spalania. I wszystko jasne.  A tak wyglada to po rozpuszczeniu w wodzie

67F3812D-4D18-4A1F-B5CF-EE3B04BE248E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widzę szerokie zastosowanie pelletu :) cherbatka pelletowa :)

Pozdrawiam :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej smoły u mnie nie ma nawet po miesiącu  tylko jasnoszary pył , palcie sobie nawet takim po 1300 zł ja nie zamierzam , byłbym niezmiernie zadowolony gdyby u moich sąsiadów leciało z komina to samo co u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Visitor1230 napisał:

 Cena dobrej trociny na rynku osiąga już 500 pln. To paliwo za 550 nie ma nic wspólnego z pelletem

Trochę za bardzo uogólniasz , kolego. Wiadomo, że jak ktoś kupi trocinę za 500 zł i robi z niej pellet, to cena finalnego produktu będzie "kosmiczna". Jeżeli producent dysponuje swoją trociną i ma jej pod dostatkiem, to jak najbardziej realna jest cena dobrej jakości pelletu za 600-700 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Workowany kosztuje 650zł ,550 to cena w bigbaku  jaką płace , gdybym miał jakiekolwiek problemy spieki trzy gaśnięcie palnika , brak płomienia  to pewnie szukał bym co innego a tak to ponad trzy lata pale bez niespodzianek , uważam że jak producent się szanuje i wie jak pozyskać trociny i zrobić pellet to i klient będzie zadowolony ,na marginesie mój producent też robi pellety po 1200 zł ,a sam pali tym tanim mówi że tym drogim to nie warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
7 godzin temu, Benton661 napisał:

Jeżeli producent dysponuje swoją trociną i ma jej pod dostatkiem, to jak najbardziej realna jest cena dobrej jakości pelletu za 600-700 zł...

Daj mi namiar na debila, który nie będzie chciał zarobić. Kupię, ale jak będzie do d....., to oddasz mi kasę. Ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest weekend, ale jak ostro pijesz to nie pisz na forum, proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
3 godziny temu, Kordjano napisał:

Workowany kosztuje 650zł ,550 to cena w bigbaku  jaką płace , gdybym miał jakiekolwiek problemy spieki trzy gaśnięcie palnika , brak płomienia.

mój producent też robi pellety po 1200 zł ,a sam pali tym tanim mówi że tym drogim to nie warto .

Ogarnij się... Palisz syfem, a że nie ma spieków, to nie oznacza, że z komina nie idzie chemia... Powiedz gdzie dokładnie mieszkasz, a załatwie Ci taką kontrolę, że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakło by ci kontrolerów  tyle ludzi tym pali , jak jesteś taki ekolog  to może lepiej przywiąż się do drzewa  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Trener40 napisał:

Benton...nadal  czekam na kontakt do jakiegoś Twojego producenta, który robi pellet za 600-700 zł.  z czystej trociny. Dawaj namiary. Czekam 

Kolego ale opanuj się,  przecież w wątku o opale w którym sam piszesz, pokazujemy pellety w granicach 700zł. 

Coraz większa konkurencja na rynku sprawia że pellet nam nie drożeje.  Ja 3ci sezon kupuje w tej samej cenie (drugi dla siebie)

20190511_141305.thumb.jpg.a47ab06647afa2bcaa394069350a6eaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.