Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Olsztyn jak palić


Lukasz91Byltm

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownanie powietrzem miarkownik honeywell 

albo miarkownik elektroniczny - ja mam Kepas i działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kotły, lata w takim paliłem. Produkowane przez wielu producentów bo prawa patentowe już dawno wygasły a konstruktor dawno temu zmarł.....

Ten egzemplarz z foto produkuje chyba EMSTAL , bardzo dobrze reguluje się najprostszym  miarkownikiem bimetalicznym.

 Fakt że ustawienie wymaga cierpliwości... 

Powinien być w komplecie kotła, jeżeli nie ma skontaktuj się z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki kocioł kiedyś, tragedia , dobry do ogrzewania komina. Tam prawie nie ma wymiennika a ogień często zaglądał do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent nie zmienił oryginalnego projektu to jest to kocioł do spalania koksu, natomiast węgiel czy drewno sprawuje się tu gorzej....  Stąd pewnie takie a nie inne opinie. O preferowanym paliwie powinien poinformować sprzedawca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zęby zjadłem na tych kotłach. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam tego typu kocioł ale innego producenta. Udało Mi się go ujarzmić i palenie w nim jest bardzo przyjemne.

Jeśli chcesz to mogę pomóc z modernizacjami.

Tylko potrzebuje dwóch informacji:

-moc twojego kotła

-raport ze strony http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem taki, SKI 17.5 kw, jak wyżej kolega wspomniał z uwagi na dość skąpy wymiennik,dobry był do koksu. 20 lat utylizował paliwo aż wylądował na złomie. Był w najgorszym wydaniu: wyczystka z tyłu kotła (ciężko było go czyścić i to nie dało się zrobić tego dokładnie),bez możliwości podpięcia miarkownika czy nawet montażu termometru (!!!), nawet drzwiczek popielnika normalnych nie miał, tylko blaszane drzwiczki,które trzeba było uszczelniać watą (!).

Termometr zamontowany ostatecznie na rurze zasilania,nawiercone otwory w drzwiczkach załadowczych,uchylane drzwiczki (?!) popielnika - zabezpieczone watą szklaną, zaślepiłem  cegłami tą wnękę /skos przy ruszcie żeby zgrywał się z pionową ścianką i kocioł jakoś działał przy paleniu od góry, na stałej szczelinie popielnika.

Dało się w nim palić,ale musisz zrobić takie usprawnienia jak wyżej z kierownicą powietrza, polecam miarkownik ciągu oraz bezwzględnie zaślepić ten skos przy ruszcie szamotem,można zasypać popiołem - bez klejenia zaprawą szamotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie od góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry,       typoszereg SKI był produkowany przez wielu producentów

Kocioł typu SKI - Dreampress Standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.