Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła na pellet - proszę o pomoc


Adamo169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  stoję przed wyborem kotła na pelet do zakupu mam jakieś miesiąc. Dom piętrowy z poddaszem użytkowym powierzchnia około 150 m2 parter salon kuchnia jadalnia ogrzewanie podłogowe łazienka i pralnia grzejnik drabinka jeden pokój ogrzewany grzejnikiem panelowym poddasze 4 pokoje z grzejnikami panelowymi kawałek korytarz z podłogówką oraz łazienka grzejnik drabinka i podłogówka. Dodatkowo wymiennik stojący KOSPEL SB Termo Solar 200 litrów z biegiem czasu może pojawią się solary na dachu .Dom zbudowany około 5 lat temu cegła kratówka ocieplenie styropian 12 cm okna plastiki ale nie wiem ile komorowe 2 szybowe. Zastanawiam się nad 2 producentami jeden z nich to kostrzewa kocioł Mini Bio Luxury 12kW ewentualnie Kostrzewa EEi Pelets 12/16kW różnią się certyfikatem jeżeli ktoś stara się o dotację a drugi producent to Lazar SmartFire 11kW model mniejszy z zasobnikiem u góry lub 11/15kW z bocznym zasobnikiem  
nie wiem na co zwrócić uwagę uparłem się na kostrzewę ale sam nie wiem czy to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Najlepiej ze sterownikiem Plum  do kompletu. A co do Kostrzewy to ma kiepskie notowania jako servis. Lazar o którym piszesz ma bardzo mala pojemność wodna. Zaledwie 37 litrow. Prz dużej instalacji, podlogowce to duzy minus. Ponad to ma skomplikowany mechanicznie podajnik. Biawar o którym wspomina Sambor stoi w mojej kotłowni. Solddnie wykonany z dbaloscia o szczegoly. Poprawnie ocieplony. Samoczyszczacy wymienik. Komora wylozona szamotem z deflektorem daszkowym. W przekroju konstrukcja prosta jak budowa cepa. Podajnik pelletu standardowy. Do podlogowki proponowałbym bufor. Kociol pracuje wtedy na duzej mocy z wysoka sprawnoscia. Rzadziej będzie sie rozpalal.  A taka podlogowka będzie wolno rozladowywac bufor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KostrzewaDoradca

Witam.
Jeżeli chodzi o kotły których pan mówi, te modele są najlepiej sprzedającymi się i może pan dodatkowo wystąpić o dofinansowanie.
Co do serwisu firma Kostrzewa posiada ok 160 serwisantów terenowych, zalecał bym zapoznaniem się z mapą serwisantów na stronie głównej firmy.
Podam parę informacji odnośnie serwisu.
Pierwsze uruchomienie kotła jest usługą płatną i wymaganą by urządzenie było objęte gwarancją.
Co roku w celu utrzymania gwarancji należy dokonać płatnego przeglądu.
Czas na uruchomieni urządzanie od daty zakupu to 2 miesiące  ( istnieje możliwość przedłużenia tego okresu )
Należy pamiętać o wykonaniu napowietrzenia oraz wentylacji kotłowni.
Poszczególne okresy gwarancji :
 

                  5 lat gwarancji na szczelność wymiennika kotła od momentu rozruchu urządzenia (maksymalnie 5 lat i 3 miesiące od daty sprzedaży)
3 lata gwarancji na trwałość korpusu palnika
2 lata gwarancji na automatykę sterującą ślimak podający, motoreduktor, wentylator
          1 rok gwarancji na czujniki pomiarowe, elementy grzejne (zapalarka)
            1 rok gwarancji na zespół rusztu palnika

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lokalny sprzedawca chce mi sprzedać Lazar SmarFire 15Kw tylko nie wiem czy w to wchodzić jutro idę wysłuchać jego opinii na temat tego kotła nie mam pojęcia na co zwracać uwagę jestem zielony będzie to mój pierwszy w życiu kocioł na paliwo stałe. Wracając do tego dofinansowanie czy jeżeli kupuję dom w stanie deweloperskim mogę się o takie dofinansowanie starać ?? być może deweloper kupi ten piec na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KostrzewaDoradca

Witam.
Proszę bardzo koszt uruchomienia urządzenia w zależności od wersji to 300-350 dla urządzeń małej mocy.
Przeglądy roczne 1-2 zależnie od wersji i mocy od 250 do 300 zł plus koszt dojazdu.
3-rok 40% rabatu 210 zł
4-rok 50% rabatu 175 zł
5-rok 60% rabatu 140 zł
Ceny podane dotyczą MB Luxury z Palnikiem VG ( Brutto )
Seria EEI na chwile obecną nie posiada rabatu koszt przeglądów wynosi 300 zł
Całkowity cennik usług serwisowych zawarty jest na stronie producenta Cennik - Cennik usług serwisowych
Jeżeli chodzi o dofinansowanie to postaram się jutro udzielić informacji na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KostrzewaDoradca napisał:

Jeżeli chodzi o kotły których pan mówi, te modele są najlepiej sprzedającymi się i może pan dodatkowo wystąpić o dofinansowanie.
Co do serwisu firma Kostrzewa posiada ok 160 serwisantów terenowych, zalecał bym zapoznaniem się z mapą serwisantów na stronie głównej firmy.
Podam parę informacji odnośnie serwisu.
Pierwsze uruchomienie kotła jest usługą płatną i wymaganą by urządzenie było objęte gwarancją.
Co roku w celu utrzymania gwarancji należy dokonać płatnego przeglądu.
Czas na uruchomieni urządzanie od daty zakupu to 2 miesiące  ( istnieje możliwość przedłużenia tego okresu )
Należy pamiętać o wykonaniu napowietrzenia oraz wentylacji kotłowni.
Poszczególne okresy gwarancji :
 

                  5 lat gwarancji na szczelność wymiennika kotła od momentu rozruchu urządzenia (maksymalnie 5 lat i 3 miesiące od daty sprzedaży)
3 lata gwarancji na trwałość korpusu palnika
2 lata gwarancji na automatykę sterującą ślimak podający, motoreduktor, wentylator
          1 rok gwarancji na czujniki pomiarowe, elementy grzejne (zapalarka)
            1 rok gwarancji na zespół rusztu palnika
 

 

2 minuty temu, KostrzewaDoradca napisał:

Proszę bardzo koszt uruchomienia urządzenia w zależności od wersji to 300-350 dla urządzeń małej mocy.
Przeglądy roczne 1-2 zależnie od wersji i mocy od 250 do 300 zł plus koszt dojazdu.
3-rok 40% rabatu 210 zł
4-rok 50% rabatu 175 zł
5-rok 60% rabatu 140 zł
Ceny podane dotyczą MB Luxury z Palnikiem VG ( Brutto )
Seria EEI na chwile obecną nie posiada rabatu koszt przeglądów wynosi 300 zł
Całkowity cennik usług serwisowych zawarty jest na stronie producenta Cennik - Cennik usług serwisowych
 

Teraz wszyscy wiedzą jakiego kotła nie kupować.

Ja pogoniłem serwisanta swojego kotła 8lat temu podczas pierwszego uruchamiania,  do tej pory wszystko działa jak trzeba, a gwarancja ( 7 lat na wymiennik i 2 lata na resztę) się już niestety skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KostrzewaDoradca napisał:

Witam.
Proszę bardzo koszt uruchomienia urządzenia w zależności od wersji to 300-350 dla urządzeń małej mocy.
Przeglądy roczne 1-2 zależnie od wersji i mocy od 250 do 300 zł plus koszt dojazdu.
3-rok 40% rabatu 210 zł
4-rok 50% rabatu 175 zł
5-rok 60% rabatu 140 zł
Ceny podane dotyczą MB Luxury z Palnikiem VG ( Brutto )
Seria EEI na chwile obecną nie posiada rabatu koszt przeglądów wynosi 300 zł
Całkowity cennik usług serwisowych zawarty jest na stronie producenta Cennik - Cennik usług serwisowych
Jeżeli chodzi o dofinansowanie to postaram się jutro udzielić informacji na ten temat.

Pozdrawiam

To jest jakaś  choroba. 

Tysiaka wyciągnąć jeszcze na raty, i straszyć brakiem gwarancji..

To 2 lata rękojmi bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem sam już w końcu niby oba piece mają małą pojemność wodny kotłownie mam nie za wielką piszecie żeby założyć bufor wody może by go do garażu zamontować proszę o więcej info jak byście to rozwiązać oprócz tego chcę zbiornik cwu około 200 litrów 3

Garaż.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeśmy sobie pojechali po Kostrzewie za jego koszty serwisu, tymczasem w polecanym często na forum Biawarze jest ... jeszcze gorzej. Serwisy również obowiązkowe, droższe, a do tego ... trzeba co roku wysyłać wypełnione protokoły serwisowe do Biawara. Zatem trzeba doliczyć 1600 pln + 6xkoszt dojazdów. 

http://pellux.pl/pl/warunki-gwarancji/

Tak więc mocno poddaję pod rozwagę tego Pelluxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo pytanie czy montować Lazara Smartfire 11Kw czy lepiej 15 Kw jak się ma to do spalania. Czy 11Kw da radę na ten dom plus cwu 200 litrów  na 3 osoby prysznic co jakiś czas wanna? Jak z tym buforem wrzuciłem rozmieszczenie kotłowni oraz jak wygląda garaż czy firma Kospel to dobry wybór odnośnie zbiornika cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na kocioł Lazar SmartFire sam nie wiem jaka moc w ciągu dwóch dni ma przyjść instalator zobaczyć jaki kocioł wejdzie do kotłowni i jaka moc jest potrzebna pytałem o zasobnik CWU z podwójna wężownicą trochę mnie zniechęcił żebym nie wchodził w  panele solarne że u nas w Polsce działa to max 3 - 4 miesiące i nie jest tak kolorowo jak świeci słońce to grzeje wodę ale i na odwrót tak samo wystudza zasobnik. Twierdzi że większa wężownica jest do solarów a ta mniejsza na górze jest do podłączenia pieca i piec będzie grzał wodę ale do połowy jeżeli nie zastosuje się mieszacza że taniej będzie ogrzać zasobnik cwu grzałką elektryczną i koszt będzie około 150 zł za energię elektryczna przy zgaszonym kotle. Zasugerował żebym podłączył kocioł i zasobnik cwu z jedną wężownicą + grzałka do wody w okresie letnim co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.