Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł na paliwo stałe: ekogroszek i pelet z auto zapalarką i modułem internetowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jak w temacie szukał kotła co z poniższą charakterystyką:

1. 3 rodzaje paliwa: ekogroszek (głównie) oraz pelet, drewno (może być na jakimś dodatkowym ruszcie)

2. moduł internetowy

3. autozapalarka (zintegrowana z modułem aby można uruchamiać kocioł gdy nie będzie nikogo w domu)

4. moc około 16 KW

Ciekawy kocioł, który znalazłem to

- Defro Comfort Eko

- ELEKTROMET EKO KWP MDP 15KW

ale dzowniłem do producenta i już go nie mają. Podobno ogólnie jest problem z dostępnością takich kotłów ponieważ zmieniają się jakieś regulacje prawne i już nie będą dostępne. 

 

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego kotło jeśli mógłbym znaleźć go gdzieś LUB podpowiedzieć inny kocioł o tej charakterystyce? 

 

Dziękuję z góry za szybką odpowiedź bo właśnie się buduję i kwestia kotła jest dla mnie teraz priorytetem. 

 

Mateusz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety uniwersalność której poszukujesz się już skończyła . Moduły internetowe ma większość konstrukcji ( na życzenie ) w zależności od zastosowanego sterownika  kotła . Do wyboru pozostały kotły 5-ej klasy ale nie spotkałem się wśród nich aby miały zapalarkę oczywiście do węgla . Jeżeli szukasz kotła z zapalarką to pozostaje kocioł 5-ej klasy na pellet . W tym zakresie wybór jest dość duży jak  i zakres cenowy . 

Jeśli chodzi o zapalarkę do wegla to wydaje się zbędna z punktu widzenia zakresu pracy kotła ( temperatury i moc )jak i sposobu ogrzewania budynku . Pelet to zupełnie inne paliwo i inne palniki do jego spalania jak i temperatury w jakich kocioł powinien pracować . 

Musisz się zastanowić sam co wybrać biorąc pod uwagę rynek lokalny i dostępność dobrych paliw . Kocioł staje się w tym przypadku tematem drugorzędnym bo jest w czym wybierać . 

Konstrukcje które wymieniłeś utraciły prawo produkcji  na rynek  RP i mogą być jedynie sprzedawane z zapasów magazynowych ale i tak za 10 lat powinny zostać wymienione na kotły 5-ej klasy .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły z zapalarką robi Metal Fach.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazł się rodzynek tylko ciekawe ile odpaleń wytrzymuje . W sumie przy takich funkcjach sterownika zwłaszcza samo przełączanie lato zima to po co mu ta zapalarka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik oparty o retortę jest na węgiel jako paliwo podstawowe, do tego został wykonany. Samo podtrzymanie żaru na retorcie przy węglu to 1 do 1.3kg/24h tu zapalarka nie ma ekonomicznego sensu bytu, komplikuje sprawy i jest kolejnym zbednym elementem serwisowym. Na tym predzej czy później zarobi serwis. 

Tak jak w palniku strikte peletowym rurowym, czy też bardziej kwadratowym z czyszczeniem jak ecomat czy też tzw grawitacyjnym (moim zdaniem najtrwalszym i najmniej wymagajacym serwisu)  odpalenie paliwa zajmie np 45sekund,tak odpalenie węgla zajmie jakieś 5-7minut... A to ustrojstwo jest na prąd... 

Bez prądu retorta potrafi się podnieść po 8h a przy dobrym ciągu komina palnik może wstać nawet pp dluzszym postoju... 

Nie rozumiem pomyslu zapalarki przy weglu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zmieniłem w takim razie trochę moje oczekiwania.

Czy moglibyście mi w takim razie powiedzieć coś o kotle DEFRO AGRO DUO?

Czy jest to sprawdzony model, ewentualnie czy są znane z Nim problemy?

https://www.fuego.pl/pl/defro-agro-duo-uni-r-15-kw.html?z-ceneo

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taki kocioł,tylko mój wygląda inaczej niż na stronie sklepu,posiadam go trzy sezony,nie mogę na prace kotla narzekać,teraz będę wstawiać palnik z zapalarką,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.