Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zębiec Saturn 10Kw Prototyp


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, berthold61 napisał:

Spaliny czyste i to bardziej zdecydowanie niż tylko na podgrzewanie wody na zwykłym ekogroszku bo wiadomo ciągły nadmuch to też i spalanie dobre , już połowa potłuczona jeszcze tylko kilka godzin pracy górnika i gitarka potem pomieszam to z Chwałowicami i pójdzie jak rakieta .

Na podgrzewanie tylko CWU niestety jest tego proszku sporo a lotne to jak diabli natomiast przy paleniu normalnym praktycznie zero popiołu oczywiście mówimy o ekogroszku kupionym na składzie .

moc mojego palnika podobno jest do 15kw a dedykowane nastawy to 18 sek podawanie/24 sek przerwy ja ustawiłem 2/3 czyli 12 sek podawanie /28 sek przerwy a następnie w ustawieniach dałem moc kotła na 75% i koksujący węgiel idzie jak rakieta w PID a że mam podłogówkę ok 90m2 to 4 godz szedł na pełnej mocy a potem spadał do 2kw i tak szedł prawie dobę , trochę się nasłuchałem jak to bardzo gorąco dziś na dworze hehe .

A masz czujnik temperatury spalin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie czujnika nie mam ale spaliny raczej chłodniejsze bo kocioł niby 10kw a jak mu się przyjrzeć to wymiennik bardzo rozbudowany no i waga jakoś nie pasuje do 10kw , kocioł był robiony pod 5 klasę więc wszystko odbiera i ciepła mało do komina idzie , ręką da się trzymać na rurze spalinowej w czasie jego pracy , zimą pewnie pójdzie więcej bo teraz szedł tylko na 2 kw (brak odbioru ciepła) bo za ciepło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość berthold61

No to testów spalania swojskiej roboty ekogroszku z węgla koksującego typ 34,4 ciąg dalszy , od ponad 1,5 tygodnia kocioł pracuje na cały dom moc kotła ok 2,5 KW (podłogówka) i tak w dwustanie ten węgiel spala się prawie na sypki popiół natomiast w PID nie za bardzo da się go palić bo przy tak małym poborze wentylator spada do 19% i na palniku pojawia się breja dosyć duża a płomienia nie ma za wiele , w dwustanie wentylator idzie na 26% a podawanie i przerwa to 11,5/28,6 sek i to już idzie elegancko , kocioł pracuje 8 minut po czym wchodzi w podtrzymanie na ok 15 minut i chyba to pozwala spalić ten dziwny( mój eko) myślę że do dużych mrozów to spalę no bo muszę a szkoda wywalać z piwnicy , trzeba kupić Chwałowice 1,5 tony i 0,5 tony Piasta na zimę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to Chwałowic nie kupiłem tylko Piasta tylko dlatego że był zdecydowanie drobniejszy a jaką rurę podajnika ja mam to chyba wiadomo . ale doszedłem do perfekcji z ustawieniami z paleniem tego swojskiej roboty ekogroszku z węgla orzech Rydułtowy potłuczonego na  "ekogroszek " i teraz spalanie normalnie na pyłek bez oznak jakichkolwiek spieków , jedzie to w automacie , czas podawania 2,4 sek (18 fabryczne  pełna moc) przerwa 40sek (fabrycznie 42sek ) moc minimalna zmniejszona do 15% i  tak sobie pyka wydając 1,5KW na cały dom bo takie zapotrzebowanie chyba i nawet przebija o ok 1-2 stopnie , musiałbym zmniejszyć jeszcze minimalną moc do 10% ,

teraz zachodzi pytanie dlaczego narzekano na ten palnik pancerpola 10-15kw ? bo testowałem na nim już wszystkie ekogroszki oraz miał z kop Piast i wszystko się spalało super , miał spalany na małych mocach od 1,5 do 2KW nie wiem jak na większych ale na tych lajtowych sam popiół jak z papierosa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekania na palniki pewnie biorą się z wiary początkujących w bezobsługowość. Wielu nabywców nowych kotłów "ze sterowaniem przez internet, 2 tygodnie nie trzeba do kotłowni wchodzić"  dość boleśnie zderza sie z życiem. Teraz 2 runda trwa w moim mieście - pellet "panie, raz na rok trzeba popiół wysypać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale aby nie było za różowo to jednak mam problem nie z samym spalaniem ale z temp podajnika bo jak kocioł pracuje w PID-dzie to rośnie temp nie wiem czy to powód pracy na bardzo niskich parametrach czy totalnie suchego tego kombinowanego ekogroszku z węgla koksującego czy chyba wina rury podajnika a raczej kolanka z tymi dwoma otworkami , jeden okrągły drugi prostokątny ? być może trzeba by zaslepić jeden z nich ? tak jak robi to gościu z tego filmika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować warto, u mnie po takiej operacji temp podajnika wyraźnie się obniżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie tylko jednego otworu nie pomoże chyba że będziesz palił miałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalepiłem wszystkie (3) otwory jak @marcus312 pisze. Zrobiłem tak w ub sezonie bo chciałem spróbować pelletu a balem się cofki bo kocioł bez nadzoru przez dłuższy czas. Pelletu w końcu nie sprawdziłem ale za to zauważyłem wyraźny spadek temp podajnika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radzicie zaspawać wszystko co tam jest ? ja dokładnie nie wiem czy są dw a czy trzy otwory ale chyba są dwa , jeden prostokątny a drugi okrągły fi 12mm , tak przynajmniej na youtubie widziałem ale nie wiem czy to był ten sam palnik pancerpola , ja mam 10-15kw , zaślepiać wszystko ?? mam jeszcze pytanie o tak zwane dosuszanie zasobnika czy przypadkiem zaspawanie otworów w kolanku palnika a potem zrobienie dosuszania nie spowoduje tego samego efektu ? w sumie opał mam suchy jak pieprz więc chyba sensu to raczej nie ma co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spawaj, zaklej silikonem czarnym czy czerwonym. Jak nie pomoże to łatwo wydłubiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość berthold61

Rewelacyjnie , miałem na początku trochę problemów bo nie znałem podajnikowców a na hamca chciałem spalać ekogroszek zrobiony z węgla koksującego typ 34,2 o spiekalności 80 Ri , ale po aktualizacji sterownika gratis poszło jak procy i 700kg tego spaliłem na popiołek papierosowy , obecnie jadę na retopalu , dobowe spalanie to w taką pogodę jaką teraz mamy ok 8kg w mrozy dochodziło do 15kg , praca w pid .

a co do wymiennika i wymiarów to bliźniak peletowca , Zębiec -Agat , dokładnie ten sam kocioł poza oczywiście palnikami bo ja mam węglowy pancerpol pps15 , ale ciutkę zmodzony , a teraz jestem na etapie spawania palnika rurowego ala sv-200 ,  dałem nawet zdjęcia tu w temaci palnik własnej konstrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość berthold61

Ani sekundy ,uważam że to był zakup w dychę zwłaszcza za taką kasę , spala mizerne ilości ekogroszku ,z moca mogę zjechać nawet do 2kw w pid i jedzie idealnie zwłaszcza na tym nowym palniku pancerpola , na starym pps15 troszkę zmodzonym też fajnie szedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.