Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka kotła weglowego defro optima komfort na pellet


szumik83

Rekomendowane odpowiedzi

O powrót wody wchodzącej do kotła koniecznie musisz zadbać.Nie wiem czy to monitorujesz ale zapewniam,że OP skutecznie schładza powrót kotła.Widzę,że masz duży zasobnik CWU więc może zaciekawi Cię takie rozwiązanie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powrocie mam termometr i temperatura jest zawsze mniej wiecej nizsza 10 stopni od powrotu, bede chciał zadbać o ten powrót tak jak napisałem wyżej i zobaczymy czy taka konfiguracja bez dodatkowej pompy zda egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.01.2019 o 18:35, szumik83 napisał:

Na wstepie chciałbym przywitać się serdecznie z wszystkimi forumowiczami oraz poprosic o pomoc

Ze względu na to ze musielismy sie szybko wprowadzić do naszego nowego domku oraz braku funduszy po budowie, poszlismy najtańszą drogą i został zainstalowany kocioł, niestety węglowy (wiem ze nie pakuje sie do nowych domów smieciuchów ale sytuacja tego wymagała) 

Dziś chodzi mi po głowie pomysł taki aby przerobić swój kocioł węglowy na pellet gdyż nie jest on jeszcze zuzyty i chciałbym prosić was o pomoc w doborze palnika oraz sterownika i czy ma wogóle taka przeróbka sens? myslałem tez nad pompą ciepła,ale to drogie urządzenia  a i sporo pradu by ciągneło bo moja zona jest ciepłolubna i w domu musi być 24-25 stopni cały czas, więc postawilismy na pellet. 

kocioł do przeróbki to Defro optima komfort 12 kw1763799250_kocio.jpg.06c85bbbe89c78d039bacf578a5b3ae8.jpg

dom nowo wybudowany parterowy 90m2, na całości podłogówka, drabinka tylko w łazience, komin fi 200-jest mozliwosc wstawienia RCK w wyczystce,

temperatura podłogówki sterowana jest recznie zaworem 3 drogowym afriso ale jest mozliwosc zamontowania na nim siłownika, zbiornik cwu 250l zasilany kotłem oraz solarami,

spalnie wegla na sezon zimowy to 2 tony wegla orzech oraz drzewo na rozpalkę

Czy istnieje mozliwosc aby przerobić ten kocioł na pellet tak aby to wszystko zagrało?   

Dziękuje za zainteresowanie i pomoc

Witam Panowie chciłbym zapytać jak w moim przypadku najekonomiczniej ogrzewć dom po zamontowaniu palnika kipi?

według krzywej grzewczej (pogodowo),czy według jakiegoś harmonogramu czy może lepiej ciągle,a z mocą minimalną? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.