Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł i czym palić?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61
5 godzin temu, arturwin87 napisał:

berthold61 A jak się sprawuje pański kocioł? 

Bardzo dobrze , spalanie malutkie jak narazie ok 7-8kg na dobę , są fajne kociołki skamp 9kw z dobrym palnikiem ,warto luknąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym forumowiczem ale zdążyłem zauważyć parę rzeczy. Nie wszyscy piszą poważnie. Jedni maja kocioł x a polecają y. Piszą o jakiejś klimatyzacji itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arturwin87 napisał:

Jedni maja kocioł x a polecają y.

Musisz zrozumieć,że każdy poleca to co według niego jest najlepsze biorąc pod uwagę budowę/ocieplenie Twojego domu do którego żal jest wstawiać zasypowca/podajnikowca.

Często bywa też tak,że Nasz obecny kocioł chcielibyśmy wymienić na coś lepszego i dlatego piszemy o innych metodach ogrzewania :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
15 minut temu, arturwin87 napisał:

Jestem początkującym forumowiczem ale zdążyłem zauważyć parę rzeczy. Nie wszyscy piszą poważnie. Jedni maja kocioł x a polecają y. Piszą o jakiejś klimatyzacji itd. 

Bo uczymy sie na wlasnych bledach. Ja otwarcie pisze, ze gdybym rok wczesniej wiedzial to co wiem teraz stalby u mnie kociol pelletowy wloski albo dunski. W stosunku do naszych krajowych producentow sa dwie dekady do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o Ferroli na pellet. Chyba jest włoski. Napiszę wam, że po kilku dzisiejszych postach zaczynam zastanawiac się nad gazem płynnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
1 godzinę temu, arturwin87 napisał:

Jestem początkującym forumowiczem ale zdążyłem zauważyć parę rzeczy. Nie wszyscy piszą poważnie. Jedni maja kocioł x a polecają y. Piszą o jakiejś klimatyzacji itd. 

Jeśli to o mnie to mojego kotła ci nie polecę z prostej przyczyny bo po prostu nie ma tych kotłów , zrobili tylko 5 szt do testów i sprzedali za 3 tys zł więc grzechem było nie brać , odpowiednik mojego kotła to Zębiec Agat 10kw ale to peleciak , mam dokładnie ten sam tylko z palnikiem na ekogroszek ,pzdr

o takie coś  https://www.zebiec.pl/kotly-co/agat-kociol-pelletowy/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże 105m2 a ty chcesz węgiel. Ja płacę 3000zl za cały rok za gaz w nieocieplonej kamiennicy 75m2. 

Boże widzisz to i nie grzmisz

"Pompa nie wchodzi w grę. Koszta nas przerastaja"

Faktycznie wydać 15 tys.na pompę to duzo., Ale wydać 15 tys.na kotłownie na eko to jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem nie mam dostępu do gazu ziemnego. O płynnym nigdy nie myślałem. Nie interesowałem się i nic o nim póki co nie wiem. Wy odpisujecie, doradzacie "po doświadczeniu i własnych błędach", ja teraz też wiem, że paliwo stałe nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dom stoi, ścian nie będę przestawiał. Co do pomp - widzieliście za 15tys? Nie jest powiedziane że chce węgiel. W życiu czasem robimy to co musimy, nie zawsze to co chcemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

https://www.nibe.pl/upload/nibe.pl/cenniki_katalogi/Cennik NIBE 2019 wer2.pdf

Zestawy od str. 28 ams 10-6 moc 6kW cena z wat 17000. ams10-9 moc 8kW 20 000. Postawowy sterownik obsluguje wszystko. obiegi grzewcze, mieszacze, pilnuje temp w domu, CWU, Nawet fotovoltaike. Mozna ciagnac prad w taniej taryfie noca i ladowac bufor a w dzien wspomagac sie solarami. Nadmiar z solarow wyprodukowany latem oddac do sieci a zima odebrac. Wiem wiem… fantazjuje :)

Suma sumarum rachunki za prad o polowe w dol. ogrzewanie na zime za 1 tys. Zwrot takiej inwestycji? Dobre pytane. Ja na swoj kwadrat biorac pod uwag dzisiejsze ceny wegla przez ostatnie 30 lat wydalem 90 tys.. Na prad 36 tys.. Pierwszy dolniak  tysiac. Ekogroszkowiec 7 tys. Zuzyl sie. Teraz pelletowiec i bufor 20 tys. 

W/w instalacja to to 30 tys + 20tys zestaw PV. koszt pradu na 30 lat to 18 tys. . koszt ogrzewania to 30 tys. Wszystko oczywiscie w przyblizeniu biorac pod uwage aktualne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

PC to fajna sprawa ale też koszt instalacyjny trochę przeraża no i też wietrzna nie jest bo duzo się słyszy że sprężarka po 6-ciu latach potrafi walnąć a koszt nowej to 70% ceny pompy ,  ja tam mimo wad węgla jednak będę palił ile mi pozwolą bo po podliczeniu wszystkich kosztów nie ma sobie konkurencji ,pomijam takie sprawy jak czyszczenie co miesiąc nie nalezy do ulubionych zajęć ale też nie kazdy ma dwie lewe ręce i nie każdy dobrze czuje się pod krawatem na codzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksieciunio napisał:

Z tego co widzę to sama pompa 15tys a przyłącza, sterowniki, zasobnik itd gdzie? Razem trzeba mieć ok 30tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Artur... Prośba do Ciebie... Pisz w swoim temacie, bo to bez sensu latać po tematach.. Zostań tu i tu pisz... 

Ja bym w groszek nie wchodził, ale to tylko moje zdanie, bo wiem co to węgiel, a teraz wiem co to czystość... 

Możesz również popatrzeć na jakieś używki na pellet. Czasami ludzie sprzedają dwuletnie kotły,bo doczekali się gazociągu... Może i trafisz na taki już 5-ej klasy. 

Wszystko zależy jak Ci się z tym śpieszy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 Wiem, sorry. To moje początki i się pogubiłem z powiadomieniami. Obiecuję poprawę :-) 

Już wiem, że można palić poza sezonem, tylko dla cwu i wiem, że kocioł na pellet się wył i wł. a ekogroszek nie. Czyli w lato oszczędzamy na pellecie bo pali tylko gdy temp wody w zasobniku zmaleje. A jeszcze lepiej gdy mamy bufor. Dobrze rozumiem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Visitor... Patrząc na kolegę Artura, to chce najpierw jakimś tanim kosztem ogarnąć ogrzewanie ( pewnie o kolektorach nawet nie myślał), ale jak chce w przyszłości korzystać ze źródeł odnawialnych, to lepiej od razu robić tak instalacje, aby przy następnych inwestycjach nie robić armagedonu w kotłowni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym. Mam dach 4spadowy więc nie byłoby problemu. Montujac kocioł a kolektory za pol roku, muszę wziąść to od razu pod uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.