Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Import tylko z Rosji to  już 18 000 000 ton, a jeszcze wszystkiego nie policzono. Cena ARA 85$, na Bałtyku już nawet poniżej 80$ i tanieje. Więc jeśli ktoś trudni sie handlem węglem, to chyba i bez "żydomasonerii" podejmie słuszną decyzję. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HarryH napisał:

to chyba i bez "żydomasonerii" podejmie słuszną decyzję

 

Ja się już dawno z polskiego węgla wyleczyłem.

Dobry rusek i żadnych problemów. Tak na małych  jak i na dużych palnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, berthold61 napisał:

No ale tym ruskiem to nasi rżną na po kieszeni , bo to ponad 100% wartości kupionego , 80 czy nawet 100$ to 300-350 zł a w sprzedaży po prawie 800.

Zgadza się, dlatego są "czarne piątki" i "promocje świąteczne", bo do cen polskich kopalń margines jest gigantyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HarryH napisał:

Zgadza się, dlatego są "czarne piątki" i "promocje świąteczne", bo do cen polskich kopalń margines jest gigantyczny. 

A transport, przesianie (kupujesz węgiel niesortowany), produkcja, podatki, wynajęcie placu, media, zatrudnienie?

Myślę, że to raczej polskie kopalnie próbują zejść do cen ruskich niż na odwrót. Ale dopóki to wszystko będzie państwowe to będzie wyglądało jak wygląda. Porównaj sobie jak chociażby wyglądają strony Stabka, Ognia, Rowexu a jak PGG.

Prywatni sprzedawcy inwestują w marketing i reklamę a państwowi w socjal i 13-ki dla górników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubelskisamuraj napisał:

A transport, przesianie (kupujesz węgiel niesortowany), produkcja, podatki, wynajęcie placu, media, zatrudnienie?

Myślę, że to raczej polskie kopalnie próbują zejść do cen ruskich niż na odwrót. Ale dopóki to wszystko będzie państwowe to będzie wyglądało jak wygląda. Porównaj sobie jak chociażby wyglądają strony Stabka, Ognia, Rowexu a jak PGG.

Prywatni sprzedawcy inwestują w marketing i reklamę a państwowi w socjal i 13-ki dla górników.

A to ruskie kopalnie są prywatne?????      Ja chromolę to my za ruskimi 100 lat...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oligarchiczne. Do dzisiaj można zobaczyć film, jak Putin przeczołgał Deripaskę chcącego zamknąć własną hutę :-). Poza tym tylko w niewielkiej części firm węglowych ruskie kopalnie mają udziały, większość kupuje po prostu ruski czy amerykański węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, YaroXylen napisał:

A to ruskie kopalnie są prywatne?????      Ja chromolę to my za ruskimi 100 lat...

YARO

A powiedz mi jaka ruska kopalnia sprzedaje w Polsce bezpośrednio węgiel?

KTK Polska, Sibugol czy Energo sp. z o.o. to importerzy i jak najbardziej prywatne firmy.

Edytowane przez lubelskisamuraj
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lubelskisamuraj napisał:

A powiedz mi jaka ruska kopalnia sprzedaje w Polsce bezpośrednio węgiel?

KTK Polska, Sibugol czy Energo sp. z o.o. to importerzy i jak najbardziej prywatne firmy.

Witam

Kolego te spółki to "oligarchiczni eksporterzy" na Polski rynek :)) a nie importerzy, np.strona sibugola była na ruskim serwerze, gdzie jeszcze pół roku temu przed zmianą wizerunku strony, dodawane opinie przez klientów "niechcący" wyświetlały się cyrylicą. Widocznie ktoś się dopatrzył i usunął podczas zmiany dodawanie opinii.... gdyż troszkę to kolidowało z Polskim wizerunkiem firmy.

Ale rację masz, że żadna ruska kopalnia nie sprzedaje w Polsce węgla ..... i to 100%

 

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
usunąłem kawałek :))
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem greenpal w maju. Wysuszony i zaworkowany. W zasobniku ani grama wilgoci. Spala się na proszek, brak sadzy. Co prawda mało kaloryczny, Podawanie o 2 sekundy dłużej. Czytając niektóre opinie o grrenpalu zastanawiam się czy w okresie 6-7 miesięcy jakość opału tak bardzo się pogorszyła czy może nie potraficie go spalać ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęściarz jesteś...... jakość może się zmienić z dnia na dzień

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 21:01, andrejus17 napisał:

Kupiłem greenpal w maju. Wysuszony i zaworkowany. W zasobniku ani grama wilgoci. Spala się na proszek, brak sadzy. Co prawda mało kaloryczny, Podawanie o 2 sekundy dłużej. Czytając niektóre opinie o grrenpalu zastanawiam się czy w okresie 6-7 miesięcy jakość opału tak bardzo się pogorszyła czy może nie potraficie go spalać ? 

 

Jakie masz nastawy sterownika? Jaki sprzęt? U mnie nie spala się to tak ładnie. Tyle sadzy co z greenpala to nie miałem nawet z castoramowych wynalazków. Kupowałem na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamp-pv + sv200n 

Nastawy ;

9s podawanie

80s przerwa

44 dmuchawa / klapka powietrza otwarta 1/3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie zacząłem zabawę z greenpalem. W sumie palę nim cały czas, tylko mieszałem go z jakimś badziewiem co mi zostało od zeszłego roku.  Zobaczę czy będę miał te same kłopoty co są opisywane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz palnik Ekoenergii to możesz mieć problem ze spiekami. Ten miał na wiosnę był o 130zł tańszy od groszku dlatego go kupiłem. Ale palenie nim na Ekoenergii to u mnie kłopot. Ten palnik niestety nie jest przystosowany do "spalania paliw trudnych" jak to producent pisze w reklamie, zwykła ściema. Przerobiłem już wiele paliw w różnych granulacjach i mieszankach. Najlepszy niestety dla Ekoenergii jest groszek 5-25 mm 26-28MJ inne generują problemy. GreenPalu już nie kupię-chyba że będzie po 300 za tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i porażka - sadza, sadza i jeszcze raz sadza. Jutro zmiana ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.