Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logika Działania Automatyki Buderusa


DJ82

Rekomendowane odpowiedzi

sterowanie podłogowe robisz wg temp zewnetrznej ,krzywa grzania ,max temp zasilania robisz 42st min 26st regulacja wg czujnika zewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, automatyk napisał:

sterowanie podłogowe robisz wg temp zewnetrznej ,krzywa grzania ,max temp zasilania robisz 42st min 26st regulacja wg czujnika zewnętrznego

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
01:00 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Moglbys kolego podpowiedzieć w którym menu to poustawiac  na rc310 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejść w ustawienia serwisowe ,ale jak nie mam  stertownika przed sobą to nie podpowiem bo kotłów sie juz bardzo mało robihttps://www.hb-kotlownia.pl/files/539333446/instrukcja-montazu-buderus-rc310.pdf

strona 14 wejscie w menu serwis strona 10-11 ustawienia

 

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam zdjecia z ustawieniami z rc 310. Problem taki temperatura ustawiona na manualnie na 20,5 a temperatura poemieszczenia prawie 25 stopni. Prosze zerknijcie na ustawienia.. Piec gazowy: logmax plus gb172-24t50-23 Ogrzewnaie podlogowe okolo 100 m kwadratowych. Prosze o porady co ustawic zeby przy ustawionych 20 stopni w pomieszczeniu bylo okolo 20 a nie 24 bo mam wrazenie ze on nie bierze pod uwage ustawionej temperatury

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 204 pokazuje, że piec obecnie w ogóle nie grzeje, bo zapotrzebowanie jest za niskie.

Masz mieszacz, nie masz termometru sprzęgła, a masz sprzęgło?

Ciekawe: maksymalna temperatura pieca 35stC, a maksymalna temperatura obiegu 40stC... grzebales w ustawieniach, czy masz tak od początku?

Wysłane przy użyciu Tapatalka









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp projektowa max 42st

temp mieszacza max 40 zamiast 35

wpływ pomieszczenia 5st

i znajdz min temp powinna byc ok 26st

no i tryb pracy automatyczny

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gbbsoft napisał:

Kod 204 pokazuje, że piec obecnie w ogóle nie grzeje, bo zapotrzebowanie jest za niskie.

Masz mieszacz, nie masz termometru sprzęgła, a masz sprzęgło?

Ciekawe: maksymalna temperatura pieca 35stC, a maksymalna temperatura obiegu 40stC... emoji848.png grzebales w ustawieniach, czy masz tak od początku?

Wysłane przy użyciu Tapatalka








 

Hej nic nie grzebalem tak jest od początku. Mówisz że to bez sensu? Tak ustawił gość który to podłączal. 

8 godzin temu, automatyk napisał:

temp projektowa max 42st

temp mieszacza max 40 zamiast 35

wpływ pomieszczenia 5st

i znajdz min temp powinna byc ok 26st

no i tryb pracy automatyczny

Hej co mi da tryb aylutomatyczny ? Że będzie pilnował temperatur wedle planu  godzinowego? Jeśli tak jak powinny być ustawione temperatury ogrzewania i obniżania? Bo u mnie jest 21 i 15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens sterować podłogowka wg temperatury pomieszczenia ? Bo czytałem na necie że to bez sensu... 

Ustawiłem i piec się wlaczyl:

temp mieszacza max 40 zamiast 35

wpływ pomieszczenia 5st

no i tryb pracy automatyczny

 

Minimalnej temperatury żeby ustawić na 26 nie mogę znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Tomiapage napisał:

Minimalnej temperatury żeby ustawić na 26 nie mogę znaleźć...

tu musisz przestawić (  sposób regulacji) na z punktem początkowym:

 

5.JPG

a potem w ustawieniu krzywej grzewczej pojawi się

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dojsc tak jak mowiłem na sterowanie wg temp zew

a wpływ pomieszczenia robi sie profilaktycznie bo te sterowniki przy zaniku napięcia sie pier.... i jakby sie przestawił na wpływ pomieszczenia to tylko po to to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny kocioł  cerapur smart zsb 14-5c  ( bardzo podobny sterownik ) i tez zużycie mnie zaskoczyło i tak jak ty nie mieszkam jeszcze, zużycie  przy 15 stopniach w środku mam 5m3 gazu  bez odpalonego pietra (grzejniki)

Sporo poczytałem  i wychodzi że pierwszy sezon nie jest miarodajny cały dom musi się przegrzać i ustabilizować. Wiec na razie nie panikuj, bo ja też zacząłem :) 
Zamieszkamy wtedy zobaczymy. 

Przy czym ja nie odpalam tej krzywej grzewczej tylko mam według temperatury pomieszczenia. 
 

Edytowane przez zip20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzis był serwisant ktory instalował mi mm100 oraz rc310 oaz odbierał instalacje podbicie karty gwarancyjnej. stwierdził że piec nie reagował na to co sie ustawialo na rc310. zresetował do ustawien fabrycznych i niby piec zaczal reagowac bo do tej pory to temp zawsze w pomieszczeniu bylo 24 stopnie... dziwne troche ten sterownik łapie takie zwiechy ze piec nie przyjmuje ustawien ze steornika ? na poddaszu polecacie grzejniki czy podlogowe ?

Edytowane przez Tomiapage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest buderus a dokładnie naklejka buderus na chińskim bosch ,takie zwiechy to niestety norma ,dlatego od buderusa sie ucieka daleko ,bo rzadko który działa jak nalezy

co do poddasza ,jak nie planujesz pompy w najbielszej przyszłości to możesz grzejniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie radzic jak taka zwiecha znowu sie trafi ?? bo on resetowal rc310 do ustawien fabrycznych ale powiedzial mi zebym ja tego nie robil. Jakie macie sposoby na poradzenie sobie z taka sytuacja ? 

 

Pompa jedna na podlogowke juz jest 2 pompa jest na ogrzewanie na poddaszu ale narazie wypieta z zasilania czeka na swoj czas.

 

Generalnie jaka marka kotła wg was jest ok. w sensie że sprawuje sie ok. Bo buderus wg mnie marketing ma jedynie dobry cena kosmos a nie idzie za tym jakas szczegolna jakosc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej 

dziś nie wiem jakim cudem spadło ciśnienie w układzie do 1.1 bar i piec się wyłączył. Dobiłem ciśnienie i teraz jest taki komunikat. 
Ktoś miał takie zajście ? Czemu tak spadło ciśnienie? 

image.jpg

Piec oczywiście się załączył i grzeje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy, witaj igacz89...ja miałem podobny problem w ostatnie mrozy. Piec cały czas pracował z minimalną mocą grzewczą i nie dogrzewał pokoi, zacząłem wertować internet, ostatecznie okazało się, że serwisant ustawił moc maksymalną na...11%. Musisz podać więcej danych, opisać instalację, jaki piec, zrobić zdjęcia ustawień serwisowych, tak jak kolega Tomiapage, tylko w takim przypadku ktoś coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, koklet94 napisał:

Hej 

dziś nie wiem jakim cudem spadło ciśnienie w układzie do 1.1 bar i piec się wyłączył. Dobiłem ciśnienie i teraz jest taki komunikat. 
Ktoś miał takie zajście ? Czemu tak spadło ciśnienie? 

image.jpg

Piec oczywiście się załączył i grzeje 

ten komunikat to normalne - jest to napełnianie zbiorniczka kondensatem - po napełnieniu kocioł powinien normalnie grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.