Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostawcy Ekogroszku (Sklepy Internetowe) - Lista I Opinie- Kontakt, Zgodność Z Opisem, Dostawa


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Największe szanse na suchy opał to retopal z pgg. albo jakieś gotowy w jutowych workach ale ze sprawdzonego składu.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varmo faktycznie jest suche ale ja jakoś nie jestem za tym opałem u mnie pozostawiał o duże spieki.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
3 godziny temu, lechumb napisał:

Varmo faktycznie jest suche ale ja jakoś nie jestem za tym opałem u mnie pozostawiał o duże spieki.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

A powietrze radykalnie zmniejszałeś ? varmo nie może dostawać za dużo luftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie suchy też jest Stabek. Taką ma przynajmniej opinie. Varmo to samo. Ale że PGG suchy wysyła to pierwsze słysze. W lato to owszem, ale teraz?
Ja 28 października dostałem bigbag greenpal z pgg i był suchy. Teraz jadę na skład po varmo. Zobaczę jak się sprawuje ten opał.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powietrze radykalnie zmniejszałeś ? varmo nie może dostawać za dużo luftu.
Zmnieszalem i jakoś kiepsko mi to wychodziło. chyba brakło czasu i cierpliwości wiec wróciłem do tego co miałem czyli greenpal i retopal.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem 1 t Stabka (750zł/t), uziarnienie super, brak tych drobnych grudek, tylko grubsze, suchość też ok, nie ideał ale raczej suchy.

Spalanie ? Ogólnie OK, przy obecnych temperaturach, bardzo mało pyłu osiadającego na ściankach itp, .

Minus - robią się "kalafiory", próbowałem różnych ustawień powietrza, niestety bez zmian, trzeba min 2 x dziennie oczyszczać palnik z kalafiorów. Niby nie są to spieki ale samoistnie nie rozpada się tylko "rośnie". Już sam żar jest nieco "płynny" podczas palenia i tak już pozostaje gdy przechodzi w popiół/spiek. Choć przy czyszczeniu pogrzebaczem raczej rozpada się na mniejsze kawałki.

Wcześniej paliłem przez 2 sezony wesołą zakupowana luzem, też OK, ale dużo było drobnej frakcji, sypanie wiadrem powodowało większe zapylenie kotłowni, dużo było także pyłu na ściankach kotła (spalonego, jasnoszarego).

Obecnie chyba zakupie Czarnego Piorun'am, wkurzają mnie te kalafiory, gdyby nie to zostałbym przy stabku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno - 23.11.2018, była promocja, jakiś Balck Frajdej czy Wikend :)

Jak kupiłem to za parę dni był jeszcze taniej - po 739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jaki komunikat pojawił się na sklepie pgg?

Cytat

W związku z nowelizacją od 1.01.2019 roku ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 1697) wymagane jest podanie przez Państwa w trakcie rejestracji rodzaju dokumentu tożsamości oraz jego serii i numeru. Dotychczasowi klienci sklepu mogą uzupełnić informacje o dokumencie tożsamości po zalogowaniu w zakładce „Moje dane”.
Podanie w/w danych jest niezbędne, aby można było sprzedać Państwu węgiel w zwolnieniu z podatku akcyzowego. W przeciwnym wypadku (zakup węgla z akcyzą) uzupełnienie danych nie jest konieczne.

Ja osobiście nie udostępniam tak wrażliwych danych byle komu i byle gdzie. Z całą pewnością sklep/skład sprzedający węgiel nie jest dla mnie instytucją która mogłaby bezpiecznie dysponować takimi danymi :/ Historii o wyłudzeniach chwilówek już dość się naczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pikuś w porównaniu z tym, że jak chcemy kupić do chałupy węgiel z kopalni i dzwonimy do gościa który wozi, nigdy go nie widzieliśmy a on chce od nas adres, pesel i numer dowodu osobistego bo bez tego ani rusz...to jest dopiero zaufanie...

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zakupiona 1t Iskry Żółta 1t Wesoła węgiel mocno wilgotny granulacja ok waga worka oszukana w 90% brakuje od 200g do 400g po podsuszeniu ponad 1kg niedowagi.Jeśli chodzi o samo spalanie to jest całkiem ok ale kaloryczność jest bardzo słaba dla porównania retopal  spalam 1,5kg mniej a groszku z lokalnego składu o kaloryczności 27-28kj czyli tak jak iskra żółta o 4kg mniej tak więc nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiony 20.12.2018  Czarny Piorun, dotarł 09.01.2019.

Zapakowane ok, czarne worki, mocne, suche z zewnątrz, niestety sam groszek bardzo mokry, tyle co ocieknięty. Musiał być pakowany taki mokry bo na zewnątrz cała przesyłka sucha, bez śladów wilgoci. Rozsypuję pojedynczo i po obeschnięciu do zasobnika.

Uziarnienie OK, nieco drobniejsze niż STABEK ale bez miału.

Co do właściwości opałowych to raczej OK, kalafiory się nie robią popiołu stosunkowo mało, trochę przesypuje niespalone węgliki ale to chyba wina nieszczelności korony palnika (muszę uszczelnić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No to odświeżam temat.

Ja kupiłem Czarnego Pioruna w czerwcu i jest suchy, reszta tak jak przedmówca przede mną.  Co do wartości opałowych to jeszcze nic nie wiem ale widzę pierwszą pozytywną opinię w necie, a tak samych negatywów się naczytałem. Gdzieś za dwa tygodnie go zasypię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chęć na tego czarnego pioruna. Cena całkiem atrakcyjna na obecną chwilę (840zł). Ale syn mi prosto z mostu odpowiedział, " nie chcę widzieć żadnego ruska w naszej kotłowni". I postawiliśmy na sambudrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek chyba jaja sobie robisz , kto by kupował do domu 24 tony ekogrocha. Ja go kupiłem, wszystko załatwiałem od A do Z, ale 24 tony było podzielone na czterech - po 6 ton każdy.  A cena taka 744 zł, ponieważ kupiony był cały zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.