Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostawcy Ekogroszku (Sklepy Internetowe) - Lista I Opinie- Kontakt, Zgodność Z Opisem, Dostawa


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Spaliłem tylko 1 worek. Spala się świetnie, bez żadnego spieku, bez kopcenia (ale to tylko cwu). Popiółu mało, nie ważyłem, taki przysłowiowy popiół z papierosa. Trzeba wziąć pod uwagę że na pierwsze zakupy dostajesz 2% zniżki, czyli 20 zł. na tonie. Takie same spostrzeżenia dla Power Max. Jak będzie w sezonie ? Zapowiada się z dużym plusem w porównaniu z Retopalem, czy Wesołą z Kareny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 25.07.2019 o 10:33, Oldek napisał:

Ja w tym sezonie postawiłem na sambudrol. Pierwsza dostawa najmocniejszego z tej firmy już kotłowni. Dziś dojedzie Power Max.

Brawo ty , też go sobie zamówię tym bardziej że dostawa u mnie odpada bo to tylko 30km i tyle dowiozą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też przestrzegę, węgiel pakowany w worki jutowe, czy jak je tam zwał. Przyjazne dla węgla, nie koniecznie przyjazne dla mnie. Węgiel suchy, pył wychodzi całym workiem. Po upakowaniu go w kotłowni, wyglądałem jak górnik na przodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No bo oprócz 1 tony tego ruskiego stabka który już jest w piwnicy chciałem na bank brać Chwałowice ale że te Chwałowice u mnie na składzie po 820zł stoi to wolę dołożyć te 40 zł i mieć mocny ekogroch bo mam mały kociołek i miejsca na popiół nie za dużo więc im mocniejszy eko tym mniej popiołu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Oldek napisał:

Ale też przestrzegę, węgiel pakowany w worki jutowe, czy jak je tam zwał. Przyjazne dla węgla, nie koniecznie przyjazne dla mnie. Węgiel suchy, pył wychodzi całym workiem. Po upakowaniu go w kotłowni, wyglądałem jak górnik na przodku.

Lipa totalna z tymi workami jutowymi. Tak mi narobiłeś nadziei na dobry ekogroszek ale jakby u mnie w takich workach miał być w domu to zagnoje wszystko a żonie nawet nie chce dokładać roboty. Oldek jak myślisz oni mogą go spakować w inne worki (normalne:))? Poproszę Cię o namiar na PW - link do tych dwóch konkretnych ekogroszków. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeanalizowałem różne oferty na rynku i zdecydowałem się na ryzyko i kupno groszku Stabek.  Opinie raczej pozytywne, cudów się nie spodziewam. Zbadam go w laboratorium, trochę spalę i napiszę jak się sprawy mają, wg mojej oceny.

Aktualna cena przeliczając zł/GJ jest dość atrakcyjna. Spieków się nie spodziewam, popiołu raczej średniej ilości. Kaloryczność trochę słaba pewnie będzie. Największe obawy mam co do wilgotności całkowitej i wagi netto w worku.

 

Alternatywą jest Sztygar (Synergio), albo groszek z Wujka (31MJ, RI13, popiół 3%), albo Płomyk (Pabianice Midas). Te pozostale węgle wypisałem kolejno wg spadku opłacalności zakupu zł/GJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza informacja jest juz w Regulaminie:

" Towar węgiel typu 31.2 marki „STABEK”, pakowany w worki foliowe (1 worek = 25 kg brutto +/-5 %) na bezzwrotnych paletach (1 paleta / 40 worków = 1 tona +/-5%) "

Na każdej palecie może być 2 worki mniej niż mówi list przewozowy :)

%% to duży rozrzut, przy dzisiejszej technice i super dokładnych wagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem  z ktk Polska , czarną perłe, stabek ,a ostatnio kupiłem czarnego pioruna i zawsze było 40 worków , nigdy mniej, nie wiem skąd maź takie info że jest mniej worków na palecie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@segal21 przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisał marekbest. 

Ktoś o wesołej w tym roku ma jakieś info?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
5 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Kluczowa sprawa która nurtuje mnie przed sezonem. Czy do małego pieca tj. 9kW brać mniej kaloryczny ekogroszek? Czy ma to jakieś znaczenie?

Małe kotły z reguły mają mało miejsca na popiół tak ja też mam bo kociołek 10kw i na retopalu maksymalnie co 3 dni trzeba wybierać popiół a na mocnym ba bardzo mocnym powyżej 30Mj ekogroszku nie do kupienia tylko samodzielnego zrobienia wybierałem popiół raz w tygodniu no i zasyp mam na 2,5 worka tylko więc na retopalu idzie od 4 do 5 dób zależnie od mrozów a na tym mocnym 5-7 dób spokojnie szedł , ja jestem zwolennikiem mocnych ekogrochów ale w chwili słabości kupiłem tonę stabka bo tani był ale znów tą tonę musiałem nosić 20 metrów bo ciul do podwórka nie chciał wjechać firma przewozowa JSFB nie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że wczoraj do kotłowni wyjechała 1 tona czarnej perły po 719 zł. I tu kompletnie mile zaskoczenie, worków było 50 po 20 kg, żaden nie rozerwal się podczas przerzucania, a co najważniejsze towar suchutki, zamawiany ostatnio karlik był bardziej wilgotny. Czas realizacji dostawy 4 dni robocze. Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony, eko suchy, worki mocne, granulacja ok. Za te cenę duży plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marekbest napisał:

Pierwsza informacja jest juz w Regulaminie:

" Towar węgiel typu 31.2 marki „STABEK”, pakowany w worki foliowe (1 worek = 25 kg brutto +/-5 %) na bezzwrotnych paletach (1 paleta / 40 worków = 1 tona +/-5%) "

Na każdej palecie może być 2 worki mniej niż mówi list przewozowy :)

%% to duży rozrzut, przy dzisiejszej technice i super dokładnych wagach.

Zyczylbym bym sobie i wszystkim aby taki rozrzut miał każdy skład handlujacy węglem w naszym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeszcze pamiętam to większość wag ma błąd na poziomie 0,1 - 0.3%, zależnie od klasy dokładności. I piszę tu nie o wagach na kilka, czy  kilkadziesiąt kg obciążenia, tylko na tony i dziesiątki ton. Najgorsze wagi taśmowe o małej dokładności mają uchyb do 3%. Napisałem z głowy, bo od kilku lat nie zajmuję się już wagami, ale jest to do sprawdzenia. Pisanie przez producenta, że na woreczku 25kg może być 5% mniej to dla mnie karygodne. 

Tzw. producenci np. Stabka przyzwyczaili nas do dziadostwa, ale to nie jest normalne. Nazwałbym to legalnym oszustwem. To KTK to zapewne tylko konfekcjoner węgla. I w konfekcjonowaniu jest bardzo słaby jak widać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem regulaminy innych sklepów: Bartex, Sobianek i Tani Opał. I faktycznie oni nie mają takich zapisów o różnicy wagowej. Ciekawe w takim razie jak to wpływa na przyjęcie lub odrzucenie reklamacji. Ale to właściwie tylko dywagacje, bo liczy się stan faktyczny, a faktem jest, że KTK nie oszukuje na wadze worka.

KTK nie jest konfekcjonerem a jednym z większych w Polsce importerów węgla a w Rosji jedną z największych firm wydobywających węgiel. Ta firma jest 3 razy większa niż nam się może wydawać. Stąd pewnie bardzo precyzyjny i dupochronny regulamin bo co jak co ale na dobrych prawników na bank ich stać.

Ale ciekawsze rzeczy znalazłem w regulaminie pozostałych sprzedawców, czego u Stabka nie ma:

Bartex § 4 Dostawa

"8. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za nieobecność Kupującego pod wskazanym adresem w godzinach doręczenia. W przypadku braku obecności Kupującego, bądź innej Osoby upoważnionej do odbioru zamówionego towaru w momencie jego dostarczenia przez Kuriera, Sprzedający może obciążyć Kupującego kosztami wynikającymi z konieczności ponowienia dostawy jednej palety węgla lub pelletu, w wysokości maksymalnie do kwoty 246 zł za jedną paletę, a także kosztami magazynowania przesyłki, jeżeli takimi Firma Bartex zostanie obciążona.

10. W sytuacji, gdy dostawa przesyłki musi być realizowana mniejszym samochodem, do 3,5 – 7,5 tony (w związku z np. ograniczeniem tonażowym jezdni lub mostu, wąskiej drogi dojazdowej, itp.). Powstałe z tego powodu dodatkowe koszty

transportu (w wysokości 100 – 150 zł netto za jedną tonę opału) zobowiązany jest zapłacić Kupujący. Wysokość kosztów tej specjalnej dostawy jest uzależniona od wartości, jaką Firma Bartex zostanie obciążona przez firmy kurierskie.

15. W razie odstąpienia od umowy, nieprzyjęcia zamówienia, pomyłki w zamówieniu lub rezygnacji z niego po dokonaniu wysyłki towaru, koszty transportu maksymalnie do kwoty 615 zł za jedną paletę do Sprzedawcy ponosi Kupujący. Wysokość kosztów jest uzależniona od wartości, jaką Firma Bartex zostanie obciążona przez firmy kurierskie."

Tani Opał

" § 5 Odstąpienie od umowy

5. (…) Rozerwanie opakowania jest traktowane jako użycie towaru i wiąże się z obowiązkiem poniesienia przez Kupującego zryczałtowanych kosztów ponownego przepakowania towaru w celu dalszej odsprzedaży, który to koszt wynosi 100 zł za każdy towar.

6. Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru. Towar może zostać zwrócony osobiście w siedzibie Sprzedawcy lub przy pomocy poczty bądź firmy przewozowej, przy czym koszty zwrotu towaru uzależnione są od jego ilości i cennika stosowanego przez wybranego przewoźnika. Kupujący ma obowiązek należycie zabezpieczyć odsyłany towar tak, aby zapobiec jego uszkodzeniu w transporcie."

Sobianek ma taki sam regulamin jak Tani Opał, tylko kara za rozerwanie worka wynosi 150zł. Bardzo ciekawe. Ale chyba z dwojga złego wole mieć w worku mniej i zwrócić towar bezpłatnie niż płacić kary za to że kurier przyjechał dzień wcześniej niż powinien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja wolałbym otrzymać to co wg prostego i czytelnego opisu kupuję, bez kruczków prawnych, ukrytych opcji, wybiegów,.kombinacji i obstawy przez prawników.

A teraz handel polega nie na wymianie dóbr i ich ekwiwalentu, tylko na tym kto kogo w *** zrobi.

Niedługo idąc do sklepu po chleb trzeba będzie wnikliwie i długo analizować historię producenta, sklepu, składu produktu, kto jakie wydał certyfikaty i czy na pewno jest on jadalny. Bo może tak, ale tylko pod pewnymi warunkami, albo w niewielkich ilościach.

Wychodzi na to, że jestem nienormalny, bo normę wyznacza większość, od której najwyraźniej odstaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio doraźnie parę worków we Franspolu (budowlany) groszku SZTYGAR (Synergio).

Węgiel kupowany zima - woda wylewała się z worków jak z kranu. Teraz węgiel suchawy. Pali się dobrze. 920 zł za tonę.

Wygląd i parametry na zdjęciach.

Jedyna wada tego opału to kamienie. Jest tego w każdym worku od ok. 150 gramów do prawie 1 kg. Kamienie utytłane na czarno, więc trudno na pierwszy rzut oka rozpoznać, ale już po przełupaniu widać idealnie co to jest. Taki 1 kg kamieni w worku 25kg netto to jednak już 4% jest. A napisali, że popiołu max 7%. Więc trochę lipa.

Na zdjęciu z jednego worka wybrane z grubsza, prawie pół kilo.

Sam Franspol jako dostawca jest OK, obsługa uprzejma, załadują do auta woreczki.

WP_20190803_21_43_55_Pro_LI.jpg

wworku.jpg

węgiel..jpg

węgiel.jpg

kamienie.jpg

kamienie2.jpg

kamienie3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo mozna przeczytac o tym ekg na forum ,niektorzy jak zamieszczali zdjecia kamieni z tego ekg, byli podejrzewani o zdjecia z plaży w Chorwacji.U Ciebie jest podobnie.

Masakra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak co roku nie polecam Ekogroszek Prestige. Kupilem 3 lata temu i tylko latem tym pale bo ma mniejsza kalorycznosc niz retopal (prestige premium). Wnosze po tym ze popiolu jest ponad 10 % i spalam go wiecej niz retopalu na sama wode przy tych samych warunkach.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.