Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostawcy Ekogroszku (Sklepy Internetowe) - Lista I Opinie- Kontakt, Zgodność Z Opisem, Dostawa


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Przymknalem przysłone na ok 1cm, miałem wcześniej ok 2cm. Nadmuch 4/10. Podawanie 4 sek, przerwa 20 sek. A sklejal mi się wcześniej po rozpaleniu, podejrzewam że było za dużo grochu na palenisku i dlatego tak. Teraz kociol się uspokoił (ponad 2h od rozpalenia) i jest tak jak na zdjęciu. Popiół jak z papierosa ciekawe tylko czy będzie syfił, bo na poprzednim palenisku sadzy co nie miara powstawało.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

621956dbea00d5a146b052231ed32ec0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak u mnie kilka kawałków zawsze jest sklejonych reszta popiołu wygląda tak jak u OLDEK . Co prawda jadę teraz na dwu stanie a 100kg testowe paliłem w pid czy to by miało wpływ? czy jednak to wina ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy EC , starą drogą Chopina.

Skład po lewej CarboSolid. Już Ci o nim pisałem. Ale jakoś Cię to na wiosnę nie obeszło. Mieli Chwałowice . Luzem . 

Tak samo jak z tym manometrem...rzucasz temat a potem cisza parę miesięcy. No cóż , pomogłem jak mogłem

 Narka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku pamiętałem o nich. Powiem Ci szczerze że ich skreśliłem bo w ostatnich kilku miesiącach faktem jest że nie jestem tam za często ale 2 razy przejeżdżałem kiedy padało, raz dość mocno - wszystko odkryte, lało jak z wiadra. Takiej polityki nie kupuję. Może jeszcze pojadę tam w w wolnym czasie zobaczyć jak to teraz wygląda i co mają.

Sprawy manometru sprzed kilku miesięcy nie kojarzę. Wczoraj wspomniałem o tym więc sprawa świeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to teraz jest z zakupem eko i w ogóle węgla. W workach też nie jest suchy. Kupując na wiosnę luzem, byłby czas aby to przeschlo. Nie ma nigdy ideału. Co z tego że węgiel mieli by przykryty w dzień. Na wieczór odkryją i tak napada deszczu na full. Takie złodziejstwo, ale życie ich nauczy wcześniej czy później. Jeżeli nigdzie indziej nie ma, trzeba kupić u nich. W suchym okresie:)

Odnośnie twoich pytań tutaj i w innych tematach: taka mała prośba,  odpisuj na bieżąco co się dzieje, czy jest postęp czy nie. To ważne. Wtedy wiemy że działasz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
20 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Nikt nic nie pomoże? Rozumiem że ekogroszek Chwałowice to Pieklorz?

Tak to jest tzw pieklorz ale kopalnia raczej nie wysyła węgla ,  sprawdź parametry eko Chwałowickiego z silwerem od Sambudrola bo coś mi świta że to ten sam towar tylko te kurewskie ich nazwy zmieniaja i mieszają w głowach

Wartość opałowa 25,50 - 27,50 MJ/kg
Popiół [Ar] 4,00 - 7,00%
Siarka [Sr] 0,20 - 0,90%
Wilgoć [Wtr] 6,00 - 12,00%
Spiekalność 0 - 20 RI
Wymiar ziarna 5,00 - 25,00 mm
Zaw. podziarna 0,00 - 10,00%
Zaw. nadziarna 0,00 - 5,00%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 06:24, witek1234 napisał:

Wiesz jak to teraz jest z zakupem eko i w ogóle węgla. W workach też nie jest suchy. Kupując na wiosnę luzem, byłby czas aby to przeschlo. Nie ma nigdy ideału. Co z tego że węgiel mieli by przykryty w dzień. Na wieczór odkryją i tak napada deszczu na full. Takie złodziejstwo, ale życie ich nauczy wcześniej czy później. Jeżeli nigdzie indziej nie ma, trzeba kupić u nich. W suchym okresie:)

 

Byłem wczoraj w CarboSolid. Powiem jak sytuacja wygląda. Mają popakowany węgiel z Chwałowic w worki płócienne. Myślę że między 5 a 10 ton w tych workach jest na placu. Cena za worek 22 zł czyli tona 880 zł. Rzekomo suchutki. To co mają luzem na placu z Chwałowic faktycznie w miarę suche, kurzy się z niego po przegarnięciu dłonią. Co mnie zaniepokoiło? Uziarnienie - mocno nieregularne. Od 0,3 cm do 2 cm. Obok za murkiem luzem wysypany drugi ekogroszek którym handlują Retopal. Zupełnie inny odcień ekogroszku. Bardziej matowy i ziarna jednolite około 2 cm. Te żółte worki w których jest popakowany jeden jak i drugi brudne jak skurczybyk. Fartuch jako odzież ochronna obowiązkowo. Niestety w tym roku nie mogłem kupić w suchym okresie czego żałuję. Wezmę na dniach chyba ze 4 worki na próbę bo u nas w regionie nic ciekawszego nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę Chwałowice mieli bodajże za 800 zł.

Brudne worki....  możliwe że jest tam trochę miału. Zresztą brudny worek to norma przy węglu. 

W poprzednim poście pisałem że w workach zazwyczaj mamy mokry towar a na myśli miałem węgiel z off-line .

W zwykłych workach pyli ale jest w miarę suchy .  Z internetowych sklepów mokry i musisz go suszyć bo skończysz kocioł , zwłaszcza zasobnik. Czy tak , czy tak, super czystości w kotłowni nie utrzymasz . Ubranie , takie stare , znoszone ja mam i używam do kotlowni. Nie da się wejść do kotłowni by coś zrobić i się nie ubabrac. 

Testuj towar, ja nie znam Retopala ale to na pewno słabszy węgiel i ja osobiście też bym go potestowal . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 4.11.2019 o 11:25, Oldek napisał:

Sambudrol nie ma w ofercie silvera, to o czym napisałeś to zapewne Classic. 

Dokładnie tak , cos mi przeskoczyło . 

A co do retopala to warto sprawdzić bo to bardzo dobry opał i najmniej problematyczny ale to trzeba sprawdzić bo jak mi powiedział mój dostawca że co ma dostawę Tirów to albo jest sadza albo nie ma sadzy i zrezygnował z handlowanie retopalem bo ludzie mu psioczyli, więc potestować i brać lub nie ,prawdopodobnie jako jedna kopalnia z dwoma ruchami Piast-Ziemowit wożą raz z tej raz z tamtej tylko z której kupisz ty ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem w zeszłym roku 3 worki Ekoretu na próbe na wieksze mrozy  ,ale zima była jaka była i nadal lezy w piwnicy.

Wg oferty Zaklad Przeróbczy Juliusz

https://wegiel.katowice.pl/materialy/_upload/Oferta_produktowa_-_KW_-_2019.pdf

https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

EKORET ma spiekalność RI 0-10.

Natomiast  Power Max podaje RI od 0-20.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, w województwie Podlaskim jest jakiś sprawdzony dostawca suchego ekogroszku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.