Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Cwu Podbiera Wodę Pompie Co


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w zasadzie są dwa problemy, ale jeden jakoby wynika z drugiego.

Po pierwsze chciałbym zwiększyć temp. powrotu, która oscyluje pomiędzy 40-45°C. Próbowałem na stałe włączyć pompkę CWU, ale w sytuacji gdy pracuje pompka CWU i włączy się pompka od CO, to temp. na obiegu CO nie podnosi się.

Ustawiłem pompkę od CWU na najmniejszą prędkość (4W) i przydławiłem zaworem przed nią, wtedy jest poprawa. Nie wiem jednak czy w ten sposób nie skrócę znacznie życia pompki. 

 

Dla lepszego zobrazowania sytuacji schemat (są dwa obiegi podłogówki po 10m2 na parterze i poddaszu)

post-60083-0-65397600-1515526554_thumb.jpg

 

oraz foto jak to wygląda w kotłowni

post-60083-0-40716500-1515526732_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@odpowietrznik, a pompka + ZZ nie powinny być czasem pomiędzy 4D a trójnikiem?

NIe podważam tylko się zastanawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozdzielacze to nie podłogowe. To grzejniki i na każdym jest jedna pętla podłogówki na RTLu. Jak pętle przekraczają 50mb to raczej nie będzie działać.

Powrót CWU powinien być wpięty bliżej kotła, za pompą kotłową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@odpowietrznik

Kiedyś sugerowałem takie rozwiązanie jak narysowałeś instalatorom, ale stwierdzili że pompka z obiegu kotłowego będzie zabierała pompce CO.

Nie znam się kompletnie na tym, ale z dwojga złego to lepiej jak jak będę miał ciepło w tyłek, niż żeby to kocioł miał ciepło w tyłek ;)

 

Fakt, nie napisałem. W całym domu są grzejniki z głowicami termostatycznymi, tylko w łazienkach są drabinki bez głowic. Obiegi podłogówki grzeją ( w górnej łazience jest 10m2, a na parterze w wiatrołapie, części holu i łazience jest 13m2)

 

Tak to wygląda w realu:

post-60083-0-05294400-1515608357_thumb.jpg

 

Rozumiem, że tak proponujecie ?

post-60083-0-73971600-1515609212_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie ?

 

Dziś jeszcze zrobiłem mały test z zaworem 4D, wtedy jak pracowały obydwie pompki. Jak normalnie idzie na 4 zakresie, to po przestawieniu na 7 temperatura na CO zaczęła się podnosić, a temp. powrotu nie malała.

Mieszacz by tego nie ogarnął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.