Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dobrze Napalić? Ogniwo S7Wc 8 Kw


MarysiaRR

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ruszt wodny schładza koks i zostaje tona niedopało bo mam ten problem u siebie.Wystarczy położyć na żar dwa klocki drewna i dużo mniej niedopału zostaje lub poprostu na ostani załadunek na góre położyć dwa trzy klocki drewna zamiast jednego.

Jak położeś na ruszt cegłe szamotową i zostaje dwie przewy rusztowe po bokach to niedobału brak.

Ale i tak mam mały ruszt,więć jak położe cęgłę to się strasznie długo rozpędza i za wolno się żar spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać jak zaslepić ruszt pionowy to problem w tych kotłach stary jak swiat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałam ten filmik, ale zasugerowałam się tylko PW, a nie zamknięciem rusztu.

A póki mi drzwiczki nowe nie przyjadą uszczelnić mimo to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolniku, prawda jest zawsze po środku, ruszt wodny ma wady ale i nie jest tragedią, palę z takim i tragedii nie ma. Jasne że można tą niedogodność zmniejszać , ale myślę że nie warto . To moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem niecierpliwa to już dziś zaczęłam testy.

*Zakryłam ruszt pionowy folią aluminiową

*Zasypałam ok 10kg węgla wymieszanego z trocinami i jakimiś zrąbkami małymi 

*Na górę poszły dwa duże brykiety i sporo drewna

*Pod drzwiczki od regulacji cugu podłożyłam blaszkę ok. 2mm, aby nie domykało gdy na piecu będzie 60

*Pompę włączyłam na 1 bieg i włączyłam przy 55stopniach

*temperatura trochę spadła, ale już rośn ie zaraz idę sprawdzić czy nie bedzie to rosło więcej niż 60. No i ile piec wytrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie jest 20.2 stopnie i rosnie i o dziwo póki co temperatura sie trzyma w piecu. Zobaczymy ak długo, w zimę pewnie będę musiała też podnieść bo to ogólnie zimne mieszkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie tak do 22 jeszcze dobrze znoszę powyżej jest mi za gorąco, ale zobaczymy jak to będzie w zimie, póki co jest oki, oby tylko piec utrzymał tą temperaturę, minęło 2h i dalej są gorące kaloryfery, co mnie cieszy, bo normalnie po 2 h już lekko zaczynała temperatura spadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aby było ciepło w domu musi być 65-70 to jak u ciebie jest ciepło przy 60?

Bo masz za małą instalację tzn jest przystosowana do kotła na węgiel czyli wysokotemperaturowa. Ja mam obliczoną instalację na max 60-65 stopni przy minus 20 na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści, udało mi się odkręcić rozetkę, obstukałam ją jeszcze dzisiaj porządnie i puściła :D, pali się jak ta lala, podniosłam temperaturę na piecu też do 65, pompa na 1 pali się póki co dobrze, tylko ile się ten stan utrzyma.

Muszę chyba i tak i tak szukać niżej kalorycznego węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysiu, dobrze Ci idzie, to godne pochwały że się nie poddajesz. Wkrótce będziesz ekspertem w paleniu poczciwym Ogniwem. A na początek faktycznie pomyśl o słabszym weglu, kup trochę na sprobowanie i zobaczysz jaka jest różnica w spalaniu. Ta pokonana rozeta to duży krok do przodu, przy paleniu od góry, wprost konieczność. Po jej udroznieniu i kaloryczny będzie spalal się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ujęłas mnie tym serduszkiem.I kto zaprzeczy że kobiety nie łagodzą obyczajów? Pamiętaj, Piast, Ziemowit , Janina lub Sobieski. Inne kopalnie nie wydobywają węgla plomiennego. Powinien mieć kaloryczność w granicach od 21 do 25 mJ /kg. Co do sortu, możesz brać groszek, orzech lub orzech2.Byle nie zawierał zbyt dużo mialu. Po prostu może go być tylko tyle,żeby nie był widoczny wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń to właśnie mocny węgiel jest dobry do kotła zasypowego o trochę starej już konstrukcji, z małym wymiennikiem. Węgle płomienne są stówę tańsze, ale pali sie ich znacznie więcej, niż wynika to ze stosunku wartości opałowej. Z kolei drewno to zło dla komina i wymiennika, a do tego rachunek 2 razy większy, ni za węgiel. Miarkownik ciągu, dużo powietrza wtórnego, czysty komin i nie może być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Pełna zgoda , ja też w górniaku wolę mocarny węgiel , teraz mam Ziemowita i tyle popiołu takiego miałkiego że masakra , jak paliłem Marcelem to nawet nie wygarniałem z kotła popiołu tylko zasypywałem węglem odpalałem i po porządnym rozpaleniu z popielnika wybrałem to i wsypywałem na żar i tak po tygodniu palenia zawsze w sobotę wynosiłem 0,5 wiadra popiołu a raczej szlaki szklistej jak z huty a teraz co drugi dzień pełniutki wiaderko wynoszę , dodam że  tego Ziemowita idzie znacznie więcej , ale na składzie obecnie mają Bielszowice istny mocarz więc kupię sobie już 2 tony na przyszły sezon , a tym Ziemowitem jakoś sezon obskoczę bo tylko 2 tony więcej mi nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałki popioł nie jest zły.Daj więcej PG to ci się stopi w żużel i ten miałki popiół.

 

Jak ktoś (czytaj większość) nie umie poprawniei czysto spalać drewna to jest zabójstow albo raczej zasmołowanie wymiennika i komina.

Nawet wilgotne drewno da się spalić bez smoły a co dopiero suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj rolniku do komina przy paleniu drewnem w górniaku, o którym mowa w wątku. A popiołu i żużel to zupełnie inna bajka i z Ziemowita to nawet rolnik postępowy żużla nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mocny węgiel to dla kogoś , kto już ma pewne doświadczenie . Zresztą ja obecnie palę płomiennym i przynajmniej mam mniej pracy z obsługą kotła, coś za coś . Produkcja koksu we własnym kotle + sadza+ spieki i inne atrakcje już mnie nie rajcują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.