Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dobrze Napalić? Ogniwo S7Wc 8 Kw


MarysiaRR

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu kładzierz cegły szamotowe na ruszt np. z tyłu i budujesz z szamotu ściane do samej góry komory zasypowej.

Masz obraze z Czyste Ogrzewanie.

Oki widzę, że są w castoramie i są niedrogie wiec mogę spróbować, a czy to ma znaczenie, że płaszcz wodny mam z tyłu? i jeszcze jedno one mają być aż "po sufit"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz byłam to temperatura spadła, tak pod 70 jest tylko przez pierwszą godzinę- dwie, później spada do 60 i trzyma

 

A instalcja jest z pompką czy działa na grawitacji ? Jeżeli na grawitacji czyli bez pompki, to takie temperatury są normalne i nie ma się specjalnie czym przejmować. Przyjdzie zima i będzie jak znalazł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegły kładziemy do wysokości zasypanego węgla. Jeśli obecnie przeciąga temper to nie czyść dokładnie rusztu, będzie ograniczone PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalcja jest z pompką czy działa na grawitacji ? Jeżeli na grawitacji czyli bez pompki, to takie temperatury są normalne i nie ma się specjalnie czym przejmować. Przyjdzie zima i będzie jak znalazł...

Jest pompa :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegły kładziemy do wysokości zasypanego węgla. Jeśli obecnie przeciąga temper to nie czyść dokładnie rusztu, będzie ograniczone PP.

ok pojadę po cegły i spróbujemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie, od kilku dni nasiliło się dziwne brudzenie pieca, na całej jego powierzchni, plus wylot do komina osadza się taki hmmm brązowo szary pył jest matowy czasami białawy, nie przylega i schodzi przy czyszczeniu, ale właśnie we wlotach do komina nie da rady tego do końca wyczyścić, no i później idą takie iskry, ktoś mi tu pisał, że to nie jest niebezpieczne, jednak wolę abyście to zobaczyli, bo jednak sporo tego leci do komina. 

Zdjęcie w załączniku 

post-75585-0-96305100-1510860798_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no właśnie to mamy paradoks, bo z jednej strony piec się szybko nagrzewa jakby przez nieszczelność, a sadza... bo za szczelnie. No i chyba masz rację trzeba będzie jutro podjechać po cegły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cyklicznym paleniu od góry powietrze powinno być podawane tylko pod ruszt. W pierwszej fazie palenia kolejne warstwy węgla są podgrzewane, węgiel puszcza "soki" i nad zasypem palą się węglowodory. Spaliny  w tej fazie spalania zawierają głównie dwutlenek węgla i parę wodną.  Para wodna jest znacznie lżejsza od CO2 co wzmaga ciąg kominowy. Po wypaleniu węglowodorów pali się od dołu koks. Spaliny ze spalania skoksowanego węgla nie zawierają już pary wodnej, ciąg kominowy zmniejsza się, na tym etapie palenia można dowolnie obniżać temperaturę na kotle bez obawy powstania kondensatu czy smoły.

W przypadku palenia  od góry z dodatkowym powietrzem  od strony rusztu pionowego  odgazowanie węgla  następuje nierównomiernie. Od strony rusztu pionowego zaczyna się palić już koks a w dalszej części złoża następuje odgazowanie.  Wzrost ilości dwutlenku węgla od palącego się koksu przerywa  (gasi) palące węglowodory, które nie spalone uchodzą do komina  w postaci sadzy i dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.