Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli odstawia się....  a jak masz przedmuchy ustawione i podawanie w podtrzymaniu?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstawił się, prawie 2h pracował i już myślałem że nie osiągnie zadanej, ale przeskoczył na podtrzymanie i wieczorna kąpiel poszykowała mi plany obserwacyjne :)

Zobaczę rano co będzie po całej nocy, już mam dosyć, od rana wczoraj siedzę praktycznie w kotłowni i obserwuję, najważniejsze by nie przerzucał niedopału i na tą chwilę zostawiam to.

A jeśli chodzi o tą klapkę i przygasanie w podtrzymaniu to już od bardzo dawna obserwowałem, tyle że w miarę spadku temp. na dworze coraz krócej był w podtrzymaniu i jakoś mi to przestało przeszkadzać bo szybko zaczynał pracować, ale jakoś tak dzisiaj mnie natknęło żeby o to zapytać

W podtrzymaniu mam 4s/15min podawania i przedmuch 20s/15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka jak palisz w automacie powinna być otwarta na full, ja u siebie w ogóle nie miałem klapki i przesłonki na wlocie dmuchawy

Jaką masz ustawioną krotność?

U mnie to podtrzymanie mam tak dmuchawa 20sek. przerwa 3 minuty podawanie 7, krotność 3 .... i tak może stać i 2 dni bez dymu ale na ruskim diable.

YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano poszedłem sprawdzić jak to po nocy wyszło, piec chodził praktycznie cały czas, odstawił się może ze 4 razy + 2 razu na CWU, linia prosta wykresu na poziomie 58-59st. (zadana 60)

No i tyle dobrego, pół popielnika niespalonego posklejanego węgla, już nie ma pomysłu co jest nie tak

Wydłużyłem przerwę o kolejne 3s, pytanie czy dobrze zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydłuż czas przerwy jak zrzuca niedopałki...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii dmuchania, to chodzi mi o temperature. Powinno u Ciebie, zreszta jak i u mnie wychodzic troche ponad zadanej. Wczesniej tak mialem na bardzo dobrym, wg mnie ekogroszku. Za duzo wiatru, to tez nie za dobrze, bo wlasnie nie dopalone kawalki beda.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YaroXylen, tyle że dużo jest takich zlepionych, ale sporo ponad połowę takich małych wielkości paznokcia niedopałów

atp2000 czemu za dużo wiatru wg. Ciebie generuje niedopał, raczej bardziej się wypala, tyle że istnieje ryzyko że kopczyk bedzie się zapadał i więcej pójdzie w komin, no i może się spiekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeszcze możesz sypnąć wapna jak groszek masz jakiś spiekający, bardzo często pomaga, drugim dobrym sposobem jest zakup lekkiego węgla nie spiekającego się i mieszanie z obecnym, można również domieszać trochę pelletu drzewnego a jeszcze lepiej z łuski słonecznika, który ma sporo popiołu i powoduje niezlepianie się gródek węgla i lepsze napowietrzenie złoża. Pamiętaj aby tak ustawić podajnik aby podawał mniej a częściej , gdyż wytworzy to ruch węgla, częściej rozrywając już zlepione kawałki.

Jak ustawić częstsze ruchy... przykład: np. jeśli teraz masz podawanie 6sek. przerwa 50 to ustaw podawanie 3sek przerwa 25sek, niestety należy również zmienić nastawy podczas postoju palnika...

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakichś wybitnych spieków nie mam więc w tym kierunku raczej nie będę kombinował, wstawię fotki popołudniu jak ten niedopał wygląda.

Ruch mam stały 4s, podawanie było 79, od rana jest 82

Najistotniejsze w tym momencie jak ten niedopał wyeliminować, wydłużać przerwę czy zwiększać nadmuch

Edytowane przez mafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spróbuj troszkę mocniej dmuchnąć tylko popatrz czy nie pojawią się spieki...próbuj .. do odważnych świat należy..   :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę że kroki po 5% zupełnie wystarczą i obserwuj co się dzieje.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec właśnie zadzwonił, że piec wygasł całkowicie i pełno niespalonego węgla w popielniku, także wydłużanie przerwy nie wchodzi w grę, wrócę do domu to rozpalę w większym nadmuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam od nowa z ustawieniami, zacząłem od klapki w wentylatorze (nie mylić z przesłoną), otworzyłem ją na całkowicie zgodnie z instrukcją z poprzedniej strony.

Wziąłem to na logikę trochę i co zauważyłem:

- w trakcie pracy nadmuch z 35% musiałem zmniejszyć do 25% i nie wiem czy jeszcze nie za duży, z klapką na obciążniku dmuchawa otwierała ją tylko nieznacznie 

- w trakcie podtrzymania jak wentylator przestawał pracować to klapka się zamykała i mój kopczyk praktycznie wygasał

- w tej chwili w podtrzymaniu palenisko pali się cały czas kilkucentymetrowym płomieniem

- przymknąłem przesłonę z boku wentylatora na 0,5cm bo ciąg mam pieroński i za mocno się wypalał kopczyk

O ustawieniach podawania narazie nie piszę bo chcę w pierwszej kolejności poznać Waszą opinię czy dobrze zrobiłem z tą klapką

Z tego co kojarzę to ktoś na forum pisał że wogóle nie ma klapki w środku wentylatora więc chyba się nie mylę i dobrze zrobiłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mafik napisał:

Jakichś wybitnych spieków nie mam więc w tym kierunku raczej nie będę kombinował, wstawię fotki popołudniu jak ten niedopał wygląda.

Ruch mam stały 4s, podawanie było 79, od rana jest 82

Najistotniejsze w tym momencie jak ten niedopał wyeliminować, wydłużać przerwę czy zwiększać nadmuch

Witam kolegę.

Powiem tak ... przeczytaj cytat.... 20 godzin temu miałeś takie ustawienia.... i co ty zrobiłeś... skróciłeś czas przerwy i wiatru mniej????!!!!!! ..... chłopie.....normalnie ręce opadają.....

Przepraszam ale naprawdę ciężko Tobie pomóc jak nawet nie próbujesz zrozumieć tego co robisz....

Nie gniewaj na mnie gdyż ja osobiście radził bym przeczytać Tobie ten wątek od początku zanim napiszesz następnego posta.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dam wiatru więcej to robi się ogromny zlep z połowy węgla na palenisku i zaczyna go wypychać nad retortę a nad nią zaczyna stygnąć, jak przerwe wydłużam to palenisko się wypala i nie umie dobić do zadanej myślisz że nie próbowałem ? Wczoraj rano ustawiłem przerwę 80s to mi piec całkowicie wygasł, więc zacząłem wszystko od zera z przerwą 60s i dalej wywala.

Już sam nie wiem czy to wina węgla, jak miałem zadaną 55st. w październiku to spalał się fajnie, problemy zaczęły się od kiedy podniosłem zadaną na 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam wrażenie że środek kopca się nie dopala, bo cały obwód rozjarany jak w kuźni i fajnie się dopala a na środku jakby mniej, ale jak dam więcej wiatru to się strasznie spieka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

cos robisz zle. jak zmieniasz parametry to tylko jeden na raz. Ten wegiel nawet nie jest w polowie spalony. Az dziwne ze tam cokolwiek sie pali. Wniosek jest tylko jeden na chlopski rozum. WEGIEL ZANIM SIE SPALI LADUJE W POPIELNIKU! Dlaczego? bo przerwa podawania jest za mala. I tyle. Jezeli sie spieka po podniesieniu wiatru t go nie podnos. Wydluzaj przerwe niech wegiel ma czas na spalenie. Jak nie masz wyczucia to podnos ja o 5 sek. Spiekajacy wegiel jest bardzo kaloryczny i daje duzo ciepla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.