Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wy ale ja wyslalem petycje do techa aby dodali w wykresie zuzycie pelletu. (550zPId) Nie powinni miec z tym problemu poniewaz ta wartosc jest dostepna z menu czy tez ze strony wiec to jest tylko kwestia dorzucenia do wykresow. Calosc mozna sciagnac wtedy jako csv i obrobic w Excelu. Ja robie dokladnie tak samo jak @lechumb, spisuje dni, godziny, % paliwa, temperature, ustawienia itp no i patrze zeby dni byly podobne dla porownania. Tak wiec jesli macie tez 550zPid to prosba z mojej strony aby wyslac im przez formularz kontaktowy taka prosbe. thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi jakies 18 20 workow ze zostanie moznaby wykorzystac latem do cwu lub zostawic na nastepny sezon ;)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałem żeby piec dłużej był w nadzorze i ustawilem zawór na minimalne otwarcie na 2% żeby pompka CO nie wychladzala  mi szybko pieca jak stoi w nadzorze, wcześniej miałem na 12% i w nadzorze był 20 min. Wtedy do zadanej dochodził też 20min.z 50 do 60°. Teraz w nadzorze stoi 28min.a do zadanej dochodzi 15min. Z 55° do 65°. grzejniki cały czas ciepłe, w domu ok23° spalił mi na to 15kg na 13godzin. Czyli w moim przypadku muszę się pogodzić ze spalaniem ok 30kg.na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak ladny wynik mnie jeszcze czeka docieplenie kiedys tam na razie 40_50 kg/doba

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No logując się na emodul.pl lub apka na androida emodul lub na samym piecu. Tyle że piec trzeba podpiąć pod neta.ale to nie trudne.jak ktoś nie ma kabla w kotłowni to polecam najtańszego repeatera co mu złapie wifi i puści po portach.wpinasz rj45 do pieca i repeatera czy routera i tyle.

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest proste.u mnie zasobnik ma około 100-105kg więc 1% skalibrowalem tak że to 1kg i tyle.wiadomo że to nigdy nie będzie 100% dokładne.piec przelicza sobie ile sekund/minut podawał przy kalibrowaniu aż zszedł do 0.pozniej liczbę tych sekund dzieli sobie przez 100 i wychodzi wartość 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=61898]lisek311[/mention]  Ja u siebie w notatkach spisuję temperaturę z każdego dnia oraz dodatkowe uwagi jak dzień jest słoneczny czy wietrzny :) i tak z roku na rok jest porównanie. 
[mention=66718]lechumb[/mention] Zyskałeś pół dnia na montażu pompy kotłowej. Czyli jak spalałeś 100kg w 5 dni, tak spalanie wydłużyło się do 5,5dnia. Czyli zszedłeś z 20kg na 18,18... czyli 9%. Przekładając na cały sezon.. jak np. spali się 4 tony to mamy 360kg oszczędności przy cenie 740zł/tona pelletu= ~260zł/sezon. Dobrze myślę? 
Kolego to są tylko dane orientacyjne bo na tą chwilę nie mam przed sobą mojego kajetu. Jestem teraz w Belgii a takie dane tylko w weekend mogę podać. Ostatnio jak porównywałem ilości zasypanego retopala w miesiącach z zeszłego roku z tymi gdzie mniej więcej były takie same temp to wyszlo że w tym roku spałam mniej. Mogę podac takie dane w weekend.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumbok, dzięki za informacje :) Jak nie będzie problemu to zobacz jak bardzo zmieniło się spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym Solidzie u znajomego zamontowalem wreszcie termostat pokojowy który włącza/wyłącza kocioł. M kotle zadana 65, na zaworze 4d 55, start pompy od 55, powrót 40. 

Wyłączony PID i ochrona powrotu.  Za wcześnie żeby jeszcze pisać o wynikach, ale już widać że będzie różnica w spalaniu paliwa in plus. Jak facet grzał dom włączając i wyłączając kocioł to robił notatki z których wychodziło mu 2kg na godzinę grzania przy np. 8-11 godzinnym cyklu a nadal nie było jakoś super ciepło,  ale to też dzięki temperaturze zaworu którą instalator ustawił na 45 stopni. Dom ok 160-170m2. Dam znać wieczorem jak to wyszło za dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na tym forumi proszę o pomoc. Mam od września zamontowany piec SAS BIO SLIM 23 kw, sterownika tech 550 z PID, zawór 4 drogowy manualny i trój drogowy do podłogówki, dom około 230 metrów, podłogówka ok 90 m2, reszta grzejniki w sumie 9 plus 3 łazienkowe. Piec na pracy z PID pali jak szalony tzn. cały zasobnik na około 30 godzin pracy, gdyż nie pracuje on cały czas tylko w planie pracy po około 6 godzin na dobę. Jakie ustawienia zastosować w manualu aby zaczął w końcu palić mniej. Dom jeszcze nie zamieszkały temperatura zadana 55 st. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam prace bezpid tam ustawienia dziadka musisz wstawic

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś je wrzucić bo na 25 stronach nie mam za bardzo czasu szukać?

pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ustawien to zalezy. Ja zauwazylem ze pellet powinien wytwarzac temp. spalin okolo 130-150 stopni. chwilowo 2sek podania 10 przerwy i nadmuch w chwili obecnej 16%(wzrost temp z 50 do 60 stopni zajmuje 6min).Z tego co mi mowil SAS plomien ma byc taki jak w kominku, lekko zakrecony jak banan.(dolne drzwi uchylone na 1,5-2cm)PIDa dawno temu sobie darowalem bo same problemy z nim byly. Nie wazne co pozmienialem nawet w ustawieniach serwisowych to zawsze dmuchal za mocno:) no i wydmuchiwal mi cieplo przez komin, spalal pellet nieefektywnie itp. , jedynie malo popiolu bylo no ale co mi po tym jak ciagle palil..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40% natomiast przy rozpalaniu nie wiem czy ma sens to zmieniac bo w koncu musi dmuchac aby rozpalic pellet. Ja natomiast czas podania zredukowalem do 30sek , 60 wg mnie za duzo i czas opoznienia mam 120sek bo tez bylo za dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.