Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze taka mała podpowiedź ode mnie otuż u mnie na początku sie nie otwierał zawór bo powrót się szybko wychładzał jak miałem na 50 ochrone to bym nie wiadomo ile czekał pomogło zmniejszenie do 20 a teraz to już zgodnie z postem dziadka wylaczylem ta ochrone i przy min otwarciu 5 st pieknie mi sie otwiera na 100% wiec uklad stopniowo sie na powrocie podnosi i teraz mam juz gdzies 40 do 45 powrot no i dla mnie praca tylko bezpid bo mam mniesjsze zuzycie pelletu jeszcze kombinuje z ustawieniami wentylatora i jego min i max obroty no i jednak musze otwierac dolna klapke wtedy temp podnosi do 150 160 sadza sie nie bedzie tworzyc i nie bedzie dymku

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączoną ochronę powrotu :) Teraz ;) ale przy min. otwarciu 20% instalacja się wygrzewa wraz z ochroną powrotu. Przy wygaszaniu kotła jednak trzeba to wyłączyć, bo jest problem z wychładzaniem kotła i w pewnym momencie kocioł stoi np. w temp. 45 stopni, a pompka pcha zimną wodę po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak poradziliscie i jest ok. Powrót 40 (ochrona włączona ), praca bez pid,  zadana zaworu 45, zadana kotła 65. Otwarcie zaworu min. 20% i tak stoi.

 

20181209_114506.thumb.jpg.15eb1a061a6b143687dc8eab3d11b089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek tyczy kaloryferow. Rozumiem że jak będzie działał z pokojowką to lepiej będzie ustawić ponad 50 stopni na zaworze żeby szybciej kocioł zrobił swoje i się wyłączył?  

Jak termostat pokojowy będzie zainstalowany to widziałem że tam jest opcja w sterowniki żeby go wklepać, ale Tech w Stalmarku czy Defro ma opcję że termostat steruje kotłem albo pompą,  tu też to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zawór 4D na grzejniki uruchom sobie pogodowke i ustal jakąś grzywką (-20 60C 10C 45 C) dobierzesz później doświadczalnej. Termostat ustaw jako obniżenie pokojowkk np. O 10C. Na grzejnikach masz głowicę ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są głowice. Chciałem zrobić jak u siebie,  chociaż mam inny kocioł i instalację, czyli góra domu regulowana głowicami a dół grzany maksymalnie i sterowany termostatem który włącza/wyłącza kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to typowy włoski kocioł, nie ma pogodówki. Działam na zasadzie termostat włącza/wyłącza mi kocioł. Tutaj domek powierzchniowo jak mój, więc myślałem zrobić to właśnie w ten sposób, tym bardziej że to sympatycznie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. No to jest jedna pozytwna opinia ;) Powiedz mi, mocno spadło spalanie po montażu tej pompki? Swego czasu czytałem o RCK, że czyni cuda, a spalanie spada o 30%. Kupiłem, zamontowałem. Ciąg stabilny, ale w spalaniu nic się nie zmieniło. Mam teraz fajny bajer na kominie, że klapka się uchyla ;)
Jeśli chodzi o spalanie to powiedzmy że zyskałem pół dnia z całego zasypu. Mój dom jest na otwartej przestrzeni i nie ma wkoło w odległości 100-150m żadnego zabudowania to wiatr robi swoje a komin ponad dach wyciągnięty z 50cm. Kolejne pół dnia zyskałem montując pompę kotłowa, a następne pół dnia po przerobieniu zasilania podłogi. Kolejne pół dnia mam nadzieję że zyskam po montażu na wiosnę sprzęgła hydraulicznego. I tak jak zasypywalem w zeszłym roku co niedziela wieczór 100kg to żona musiała w piątek dosypać worek, tak teraz spokojnie starcza to do niedzieli. Cały czas pale Piastem z pgg tylko w zeszłym roku szedł retopal a teraz idzie greenpal ale już końcówka i wskakuje na retopal

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, akurat to też pasuje do pelletu :)

@lechumb wykonałeś kawałek prac, które przełożyły się na całokształt oszczędności. Wykonywałeś je etapowo i widziałeś różnicę, czy może zrobiłeś to wszystko w ciągu, powiedzmy, jednego lata i masz wynik? Jeżeli wszystko na raz to tak na prawdę ciężko stwierdzić jak rozkładają się proporcje. Za całość może odpowiadać np. przeróbka instalacji zasilania podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pastor napisał:

Eliks termostat który włącza kocioł jest w pomieszczeniu które ogrzewa kaloryfer czy podłoga?

Jutro będę podłączał mu termostat. Dom same kaloryfery. Termostat będzie stał w salonie, w najchłodniejszym i największym miejscu w domu. Na dole głowicę otworzę wszystkie na ful, na zaworze zadam 55 stopni a góra na przymkniętych głowicach. Zobaczę jak to będzie banglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

korzystacie z zawirowywaczy(turbultora spalin)?

Serwisant z Sasa przy 1 uruchomieniu powiedział, żebym to schował do garażu bo jest  zbędne, jakie są Wasze opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo? Skoro nie boisz się o komin bo masz wkład,  to nie rozumiem dlaczego miał byś to robić obniżając sprawność kotła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, akurat to też pasuje do pelletu :)
@lechumb wykonałeś kawałek prac, które przełożyły się na całokształt oszczędności. Wykonywałeś je etapowo i widziałeś różnicę, czy może zrobiłeś to wszystko w ciągu, powiedzmy, jednego lata i masz wynik? Jeżeli wszystko na raz to tak na prawdę ciężko stwierdzić jak rozkładają się proporcje. Za całość może odpowiadać np. przeróbka instalacji zasilania podłogi.
Raczej było to etapowo. Raz kupiłem rck innym razem zrobiłem zawirowywacze innym razem ochronę powrotu zapewniłem zmieniając trochę instalacje. Na wiosnę zostanie tylko sprzęgło i montaż pc do cwu. A że jestem taki że lubię zapisywać wszystko co zrobiłem i kiedy to mam porównanie do spalania co było miesiąc później,rok pozniej po montażu danej rzeczy. Notuje również jakie były wtedy temp. Więc coś te dane są w stanie powiedzieć i myślę że w tym roku wyjdę za sezon o jakąś tone mniej(bardzo bym chcial aby tak wyszło)

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak porównać miesiąc do miesiąca jak mamy w tym roku tak ciepło. Nie neguje że zmiany u ciebie nie pomogły w oszczędności paliwa tylko jak to porównać dzień do dnia jest inna temperatura a więc inne spalanie.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2017 o 11:01, RobikF napisał:

Paweł 4/20 - to moc dla 11.4 kW to samo dla tej mocy 5/25, 3/15, 2/10

dla 13.6 kW - 2/8, 3/12, 4/16, 5/20

dla 17.1 kW - 2/6, 3/9, 4/12, 5/15

 

może Wam się przyda :)

 

Pozdrawiam cierpliwych i dociekliwych :)

Jak bys mógl podeslać ustawienia z tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisek311  Ja u siebie w notatkach spisuję temperaturę z każdego dnia oraz dodatkowe uwagi jak dzień jest słoneczny czy wietrzny :) i tak z roku na rok jest porównanie. 

@lechumb Zyskałeś pół dnia na montażu pompy kotłowej. Czyli jak spalałeś 100kg w 5 dni, tak spalanie wydłużyło się do 5,5dnia. Czyli zszedłeś z 20kg na 18,18... czyli 9%. Przekładając na cały sezon.. jak np. spali się 4 tony to mamy 360kg oszczędności przy cenie 740zł/tona pelletu= ~260zł/sezon. Dobrze myślę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.