Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Drobne różnice są między naszymi sterownikami.

Nie pracuję w nadzorze. Pracuje w trybie manualnym - praca/podtrzymanie.

Mam regulator Tech ST-298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś zamieści prawidłowy płomień z palnika jaki powinien być może zdjęcie lub jakiś obrazek(kiedyś spotkałem się z rysunkiem prawidłowego płomienia ale gdzieś posiałem)?

Jak u was wygląda popiół czy to jest popiół czy są kawałki małe?

Czy u was też dmuchawa wyrzuca mniejsze kawałki pelletu?

 

 

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wydmuchuje żar wielkosci ok 2-3 mm  (w momencie podawaniu przed slimak jednak mogą to być odrobiny straconego pyłu zmielonego przez slimak). W popiole nie mam ani grama pelletu i tak też powinno być u Ciebie. Jak palilem z wygaszaniem to czasem miałem drobne kawałki w popiole ale to przez to że oryginalny podsyp przy rozpalaniu dużo podaje i przy częstym wygaszaniu nie dopalalo. (W serwisie zmieniłem czas podsyp przy rozpalaniu I było lepiej)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czyśćcie swoje podajniki bo inaczej tak jak ja będziecie mieć problemy z pyłem peletowym który blokuje podawanie paliwaf60c6c7d648132aa5d695689e0543a10.jpgf75fae6f13da8f85892cb5e4c9233f62.jpg

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono użytkowników kotkow firmy Sas i też mam bio efekt tylko że 17Kw i chciałbym napisać iż dołączam się do dyskusji może ktoś mi powie jak zapanować nad tą bestią. Czy któryś z kolegów jest w stanie pomóc mi w podłączeniu internetu do tego kotla? Sterownik Tech st 550 z pid pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Zaczynam pierwszy sezon grzewczy z kotem SAS Bio Effekt 23Kw. Budynek ocieplony, niezamieszkały (prace wykończeniowe trwają), 2 poziomy (~230m) wszystko podłogówka. Piec chodzi w układzie z buforem na 600L (CO+CWU), podłogówka sterowana układem z modułem TECH L-7 (silniczki na zaworach, czujniki pokojowe, moduł internetowy). 

@shingo mam ten sterownik podłączony zwykłym kablem UTP Ethernet to routera z którego mam internet w domku. Moduł internetowy jest wbudowany w tym sterowniku więc nic więcej nie trzeba dokładać. Wejście ethernet jest pod czarną klapką tam gdzie wszystkie kable wchodzą do sterownika. Po podłączeniu idziemy w Menu >> Menu instalatora >> Moduł internetowy >> Załącz, pojawi się kod rejestracji modułu który trzeba wpisać przy rejestracji na emodul.pl 

Natomiast mam pytanie czy ktoś posiada też bufor ciepła w układzie?  

Na razie mam ustalone góra 60st natomiast dól 50st, ale mam wrażenie że dość szybko się wychładza ten bufor. 

Podzielcie się ustawieniami temperatur proszę. 

Edytowane przez miwanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może podłączony piec do Internetu w sposób bez kabla? Tzn z jednego routera na którym jest Internet zrobiony mostek na drugi router który jest w kotłowni poprzez Wi-Fi? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polaczylem bezprzewodowo router z repeterem po wifi a repeter podpialem kablem do pieca wszystko sie pieknie zgralo

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Breaku, repeater wifi do gniazdka i kabelek od pieca do repetera. tylko musi być repeater z gniazdkiem lan. U mnie akurat zasięg w kotłowni najlepszy w całym domu, dlatego router :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny! Dopiero zaczynam przygodę z własną kotłownią, to mój pierwszy sezon, mam nadzieje że ogarnę to jakoś... 

Na razie jadę na PID, szukam optymalnych ustawień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 18:23, breaku napisał:

Ja polaczylem bezprzewodowo router z repeterem po wifi a repeter podpialem kablem do pieca wszystko sie pieknie zgralo

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

W sumie o tym nie pomyślałem bo przecież repeater bez problemu się zgra. Szkoda tylko że tak z drugim routerem nie zrobię bo akurat mam wolny. A jeszcze drugie pytanie.  Jak już mam jeden repeater? Nie będą się gryźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz potestowac jaki uklad najlepiej ci pasuje

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze myślałem że masz któryś z wejściem RJ45, to jest konieczne bo inaczej do sterownika nie da się... chyba że kupisz moduł wi-fi RS ale nie wiadomo czy masz wolne wejścia RS na sterowniku. Poza tym i tak będzie duuuuzo taniej kupić repeater z RJ niż moduł RS, a w dodatku będzie dobry zasięg wifi w kotłowni! Coś takiego https://allegro.pl/wzmacniacz-wifi-repeater-tp-link-wa850re-300mbps-i6758023397.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.