major742 Opublikowano 15 Stycznia 2018 #151 Opublikowano 15 Stycznia 2018 Witam Wszystkich.Posiadam SAS BIO slim 23kw ze sterownikiem ST-550 zPID, dokupiłem regulator pokojowy ST-292 v2 i tu zaczyna się problem.Gdy ustawie na standardowy jest ok(mniej więcej)tzn da sie sterować ale na eModul nie wyświetla się temp. pokojowa a gdy przestawie na Tech sterownik pokazuje błąd połączenia. Może ktoś miał taki problem?Ewentualnie może inny regulator. Cytuj
Thesamiolster Opublikowano 17 Stycznia 2018 #152 Opublikowano 17 Stycznia 2018 ja rowniez posiadam st-550 z tym ze piec sas bio gro eco na pellet. Twoje ustawienia sa naprawde super, jesli tak ci chodzi piec w zime to respekt, odkupie ten pellet;) Ja mam chwilowo ustawienia bez PID 30sek podawanie, 130sek przerwa, nadmuch 5%. Jesli chodzi o sam sterownik, zerknij na wersje, ja mam chwilowo na koncu 18 (piec dostasrczyli mi z wersja na koncu 14) wiec robilem update i probowalem PID automatyczny, musze powiedziec ze poprawili go bo juz nie podaje jak de**il co 21sek pelletu tylko cos tam mysli i wg potrzeby dorzuca. pokojowki jeszcze nie mam ale zamierzam kupic, warto tez st-550 podlaczyc do neta(u mnie poprzez dodatkowy router tplinka w trybie repeater po kablu rj45). Wieczorem moge wrzucic wiecej info na temat moich ustawien. Chwilowo tez za cieplo na grzanie i zabawe(piec mam od 2 miesiecy).Wi ja rowniez posiadam st-550 z tym ze piec sas bio gro eco na pellet. Twoje ustawienia sa naprawde super, jesli tak ci chodzi piec w zime to respekt, odkupie ten pellet;) Ja mam chwilowo ustawienia bez PID 30sek podawanie, 130sek przerwa, nadmuch 5%. Jesli chodzi o sam sterownik, zerknij na wersje, ja mam chwilowo na koncu 18 (piec dostasrczyli mi z wersja na koncu 14) wiec robilem update i probowalem PID automatyczny, musze powiedziec ze poprawili go bo juz nie podaje jak de**il co 21sek pelletu tylko cos tam mysli i wg potrzeby dorzuca. pokojowki jeszcze nie mam ale zamierzam kupic, warto tez st-550 podlaczyc do neta(u mnie poprzez dodatkowy router tplinka w trybie repeater po kablu rj45). Wieczorem moge wrzucic wiecej info na temat moich ustawien. Chwilowo tez za cieplo na grzanie i zabawe(piec mam od 2 miesiecy). Witam również posiadam kociołek marki Sas jednak na ekogroszek z sterownikiem tech st. 550 z pid. Mam do Pana małe pytanie czy sam podłączał Pan swój kociołek do internetu? jeżeli tak mógłbym prosić o jakieś zdjęcie w który wtyk Pan wpiął ten kabel? bardzo bym był wdzięczny . Cytuj
major742 Opublikowano 17 Stycznia 2018 #153 Opublikowano 17 Stycznia 2018 Witam również posiadam kociołek marki Sas jednak na ekogroszek z sterownikiem tech st. 550 z pid. Mam do Pana małe pytanie czy sam podłączał Pan swój kociołek do internetu? jeżeli tak mógłbym prosić o jakieś zdjęcie w który wtyk Pan wpiął ten kabel? bardzo bym był wdzięczny . Tak sam podpinałem, pod górne gniazdo z tego co pamiętam(była delikatna faza) fotki nie dam rady zrobić, obecnie jestem za granicą wracam na 27.01.Jak coś prosze sie przypomnieć. Cytuj
Kris923 Opublikowano 19 Stycznia 2018 #154 Opublikowano 19 Stycznia 2018 Witam Użytkuje ktoś taki kocioł na pellet jak: SAS Agro-Eco ? pozdrawiam Cytuj
major742 Opublikowano 19 Stycznia 2018 #155 Opublikowano 19 Stycznia 2018 Witam ponownie. Panowie jaki polecacie regulator pokojowy żeby można było sterować temp. przez eModul. Bym był wdzięczny Cytuj
Kris923 Opublikowano 24 Stycznia 2018 #156 Opublikowano 24 Stycznia 2018 Witam Co się dzieje na forum taka cisza? Do rzeczy nadal szukam kogoś kto użytkuje kocioł SAS Agro Eco na pellet. Cytuj
marwol Opublikowano 24 Stycznia 2018 #157 Opublikowano 24 Stycznia 2018 Cisza,bo nie ma problemów z kotłem :) Cytuj
Andy1111 Opublikowano 26 Stycznia 2018 #158 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Cisza,bo nie ma problemów z kotłem :) powiedzcie mi , czy u was też skacze temperatura na zaworze? u mnie zadana temp zaworu wynosi 34 st. C, ale podczas pracy i nadzoru skacze z 25 st do prawie 50 st. wiem, że jest bezwładność i czasy zamknięcia zaworu też ale czy to normalne? pewnie też na to może mieć wpływ zadana temperatura na regulatorach pokojowych, bo obecnie tylko salon i kuchnię mam ustawiony na 20 st. (4 pętle) a reszta domu na 12-18 st. (garaż, piętro, wiatrołap, etc) Cytuj
Monika1651 Opublikowano 11 Lutego 2018 #159 Opublikowano 11 Lutego 2018 Witam Jestem nowym użytkownikiem pieca Sas Bio Effect 14kw z ST 550 z PiD i mam z nim nie mały problem a mianowicie : Temperatura na piecu jest ustawiona 65 C, na zaworze CO 4d z siłownikiem jest 55 C włączona ochrona powrotu i kotła, a na zaworze podłogowym 3d z siłownikiem 24 C (dopiero wygrzewam podłogę). Czy ktoś wie jak poustawiać te wszystkie parametry zaworów i pieca. Nowy dom nie zamieszkany 170 m2, ocieplony, 80 % podłogówka reszta grzejniki. Nasze ustawienia: Czas podawania : 3s Przerwa podawania : 12 min Czas wentylatora: 5 s Przerwa wentylatora : 6 min Obroty wentylatora : 24% Ruszt przerwa w pracy : 12 min Ruszt przerwa w podtrzymaniu: 20 min Zawór 4d : czas otwarcia 2 min, skok jednostkowy 5%, min otwarcie 5 % włączona ochrona kotła i powrotu Zawór 3d: czas otwarcia 2 min, skok jednostkowy 5 %, min. otwarcie 5 % wyłączona ochrona kotła i powrotu Problem polega na tym iż nie mogę ustabilizować temp. na zaworze 4d a co za tym idzie również na podłogówce. Problem jest też z temp. powrotu. Jak to wszystko ustabilizować?? Z góry dziekuję za podpowiedzi Cytuj
Kris923 Opublikowano 12 Lutego 2018 #160 Opublikowano 12 Lutego 2018 12 min masz przerwy w podawaniu pelltu? Cytuj
Andy1111 Opublikowano 13 Lutego 2018 #163 Opublikowano 13 Lutego 2018 (edytowane) przy takim podawaniu paliłby pewnie z 60 kg na dobę :) Edytowane 13 Lutego 2018 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
marwol Opublikowano 13 Lutego 2018 #164 Opublikowano 13 Lutego 2018 (edytowane) Ja mam 2sek podawania i 12sek przerwy i wcale tyle mi nie pali :) Edytowane 13 Lutego 2018 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Dzi4d3k Opublikowano 13 Lutego 2018 #165 Opublikowano 13 Lutego 2018 ja mam 2sek co 8 sek i tej zimy nawet się nie zbliżył do 60-tki ;) a było i -13 :) Cytuj
Pawel24ng Opublikowano 13 Lutego 2018 Autor #166 Opublikowano 13 Lutego 2018 Ja ma 2sęk co 8sęk i było u mnie nawet -15 i jakiegoś wielkiego wzrostu spalania nie było Cytuj
Andy1111 Opublikowano 14 Lutego 2018 #167 Opublikowano 14 Lutego 2018 (edytowane) wiem że Ty i marwol jedziecie na ręcznych ustawieniach - ja na pidzie i na razie mi to pasuje, póki nie mieszkam w tym domu. spala mi obecnie około 18 kg / dobę, więc akceptowalny wynik. Edytowane 14 Lutego 2018 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Kris923 Opublikowano 14 Lutego 2018 #168 Opublikowano 14 Lutego 2018 Andy jaka masz powierzchnie do ogrzania i obecna tem w domu Cytuj
Kris923 Opublikowano 14 Lutego 2018 #169 Opublikowano 14 Lutego 2018 Dom mam na wykończeniu i jak będzie palił tak jak w tych ostatnich dniach to na następną zimę potrzebuje 8 ton pelletu. Do rzeczy czy ktoś z Was może mi podać jak zrobić w ustawieniach żeby kocioł przykładowo: wygasił się o 6 rano a odpalił o 13 Mój sterownik to: 550z PID lecz palę w tej chwili bez PID-a Cytuj
Andy1111 Opublikowano 14 Lutego 2018 #170 Opublikowano 14 Lutego 2018 (edytowane) ja mam wszystko w podłogówce, łącznie z garażem, około 180 metrów. u mnie też trwają prace wykończeniowe, więc dom niezamieszkały. temperatura w domu około 19 st.C, ale mam różnie poustawiane regulatory pokojowe, najwięcej w salonie i kuchni 20 st., góra ustawiona na 18 st., łazienka dół na minimum, wiatrołap 16 st., garaż też na minimum. co ważne nie grzeję wody w bojlerze, bo nie ma takiej obecnie potrzeby. ma rozdzielacze do podłogówki z siłownikami a w kotłowni zawór 4d z siłownikiem. temp. zadana zaworu ustawiona na 34 st.C, temp. zadana kotła 50 st. i nadzór, pracuje bez wygaszania. praca zpid. piec wczoraj przestawiłem na 50% (był na 60%), bo przy takich nastawach regulatorów pokojowych jak wyżej napisałem temperatura za zaworze dochodziła do 50 st.C (nie miał co zrobić z ciepłem, ale za to w nadzorze pozostawał dość długo bo przy zadanej kotła 50 temperatura dochodziła do 62 st., więc tylko chodził nadzorze). Edytowane 14 Lutego 2018 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Kris923 Opublikowano 26 Lutego 2018 #171 Opublikowano 26 Lutego 2018 Hej Co taka cisza zamarzły Wam palniki? Jak tam spalanie pelletu przy takim mrozie. Cytuj
gniochu Opublikowano 26 Lutego 2018 #172 Opublikowano 26 Lutego 2018 Witam. Ma ktoś może piec podłączony do Internetu ale przez wifi? Niechce ciągnąć kabla tylko chce aby z jednego routera Internet przechodził na drugi który jest podpięty pod piec tzw. Mostek. Ma ktoś z Was zrobione coś takiego? Cytuj
Andy1111 Opublikowano 27 Lutego 2018 #173 Opublikowano 27 Lutego 2018 Hej Co taka cisza zamarzły Wam palniki? Jak tam spalanie pelletu przy takim mrozie. trochę z innej beczki :) jaką macie nastawioną temperaturę na zaworze? mam w całym domu podłogówkę a zadana temperatura zaworu 34 st.C, zastanawiam się, czy nie za wysoka, bo potrafi wzrastać okresowo do 50 st. C. zanim zawór zareaguje (afriso z siłownikiem), dom wygrzewany może już wygrzany, w każdym razie 1 sezon grzewczy, niezamieszkały, stąd temperatura w pomieszczeniach ustawiona na regulatorach pokojowych od 16 do 18 st. C. Cytuj
KrzysiekKa Opublikowano 27 Lutego 2018 #174 Opublikowano 27 Lutego 2018 jaka jest zasada regulacji palnika, chodzi o korektę dolna i gorna. w ktora regulowac np jak jest za maly plomien Cytuj
Adam72 Opublikowano 28 Lutego 2018 #175 Opublikowano 28 Lutego 2018 Panowie jaką macie ustawiona mx temp spalin ??? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.