Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Juzef.Założyłem kierownicę powietrza wtórnego i poczyniłem próby ale temperatura na szczęście jest taka,że nie trzeba palić w kociołku.Widzę,że faktycznie piec jest bardziej czysty i wypalony.Tak po cichu liczyłem na Twoje wsparcie odnośnie mojego pierwszego postu dot.odzyskania ciepła na wymiennik CWU ze spalin.Gdybyś miał jakąś wiedzę,to proszę o info.gdyż prawodpodobnie jeszcze w maju będę podłączał nowy piec./ Camino 3/6 z 1995 roku,funkiel nówka nie widział ognia i wody,przestał tyle lat w pomieszczeniu i nie doczekał się woli właściciela do zamontowania/.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam piec Camino

Chodzi mi po głowie coś takiego

zastosować blachę - przegrodę, tak aby zrobić komore "sasypową" i automatycznie skierować spaliny i żar głównie na ścianę tylnią 

Wiadomo, że nie uszczelnię w 100 % blachę, ale powinienem większą część żary i spalin skieroć na tylnią scianę.

Blacha by była podwieszona do sufitu pieca i stać równolegle do sciąny tylnej pieca na rurach, które będą po bokach, jest zastosowana dmuchawa w drzwiczkach tylnich

Chciałbym tym sposobem uniknąc efektu, że spaniny gorące lecą bezpośrednio do ujścia, czyli do luku kominowego

post-12699-0-23155400-1409036214_thumb.jpg

Edytowane przez genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje- właśnie wynalazłeś kocioł DS (dolnego spalania) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu KWD - K12 - czyli 5 członów/ 12,6kW mocy cieplnej ma szerokość 42,2cm, inne wymiary możesz sprawdzić tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17185-ogrzewnictwo-wentylacja-klimatyzacja-podr%C4%99cznik-dla-technikum/?do=findComment&comment=178906   str 59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj zrobiłem rozruch camino bez przeróbek

zasypałem go troche koksem reszta węglem (groszek) na przemiam

odpaliłem od góry, 

drzwiczki na górne zakryte

dół otwarty

wczoraj go zasypałem 21 dzisiaj godzina 7 jeszcze był żar na dole temperatuja rano spadła do 43 stopni na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przedstawiają...wszystko widać!

Witam

Na dole nie mam takiego wytłoczenia i półki na "plecach"

w góry mam wytłoczenie

 

Dlaczego była taka zrobiona taka "półka" , jakie miała znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

W swoim Camino próbuje palic od góry

Bardzo ładnie się pali, praktycznie bez dymy.

Po zasypie uzyskuję do 10-12 godzin az się wszystko wypali

zasypuje tzw miałem 29 (z duzymi kawałkami )

Piec jest nastawiony do 53 stop (sterownik)

Mam zastosowana dmuchawe w drzwiczkach dolnych

Zamiast rusztu pionowego,, mam wlożony szamot i wate mineralna (uszczelnienie)

Zastosowałem tzw kierownicę, aby spaliny nie trafiały bezpośrednio do luftu, aby spaliny gorące próbować przekierować na ścianę tylnią

 

post-12699-0-60222800-1416908728_thumb.jpg

Edytowane przez genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak płomienie z tej odsiewki nie za długie . Przy paleniu drobną frakcją paliwa przydaje się rura wstawiona w palenisko z otworami co ok 8 cm  zaślepiona od góry .Rura robi za powietrze wtórne i zawsze jest go  trochę nad  zasypem z najwyższego poziomu otworów . Camino pociągnie ładnie i na samym miale bo do  grubszego węgla to bym nie zalecał , za dużo ciepła wydmuchuje w komin . Przy gęstym opale i krótkim płomieniu może być .

Napisz jak ustawiłeś dmuchawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa jest max do na 4 biegu (max12)

Wczoraj dodałem szamotkę na dół tylnej sciany (idea ma być taka: nie zatyka rusztu przez wydostaniem sie powietrza pierwotnego na scianę tylnią)

zasypałem piec ok 20 (temp max 53), ustawiłem dmuchawę na max 1, dzisiaj o 6 jeszcze był żar, myślę że by pociągną jeszcze 2 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szamotka jest zbyteczna .

Camino pomiędzy członami ma po 3 skośne kanały z każdej strony  do napowietrzenia paliwa . Należy sprawdzić przy czyszczeniu kotła czy są drożne . Do części skośnych jest dostęp od strony paleniska natomiast do kanałów pionowych od strony popielnika . Drut długości ok 15 cm powinien do tego czyszczenia wystarczyć .

Dmuchawę ustaw tak aby nie wytwarzała nadciśnienia w komorze spalania . Do tego potrzebna kartka papieru przyłożona do otwartej klapki PW górnych drzwiczkach . Jeżeli podciśnienie będzie ją utrzymywało na miejscu to jest ok. Zwiększaj obroty dmuchawy do momentu aż kartka spadnie i to będą obroty dmuchawy których nie wolno Ci przekroczyć . Wszystko poniżej tych obrotów będzie do przyjęcia uwzględniając to co się dzieje w palenisku .

No i najważniejsze - czopuch na pełne otwarcie .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały powietrzne  widać na fotkach w tym temacie posty 4-6 na 1-ej stronie .

Dmuchawę ustawiasz przy palącym się kotle a jeśli nadmuch jest za duży to możesz ograniczyć go zaklejeniem na próbę części wlotu powietrza do niej samej oczywiście po stronie ssącej.

Tak drzwiczki górne się nagrzewają i to dość sporo .Ekran po wewnętrznej ich stronie jest dość symboliczny a wylot spalin z paleniska bardzo blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu je widać nad rusztem do ok 15 cm a co do drzwiczek można by przykręcić już istniejący ekran tylko na dłuższych śrubach niż te które są oryginalnie i między drzwiczki a ekran dać podkładki dystansowe 2-3 cm .

post-25240-0-94575700-1416938448.jpg

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazał bym Ci jak to wygląda przy rozebranym kotle ale nie mam w tej chwili czym zrobić fotki  a kanały przechodzą z popielnika aż do tych skośnych półek . Skosy są w dół w kierunku paleniska a za nimi niewidoczny jest pionowy kanał prosto z popielnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest mniej wiecej sprawności camino 

W literatury to ok 77%

Czy to oznacza że z 1 kg węgla camino potrafi uzyska 77% ciepła (minus popiuł i to co do komina leci (tylko ile do komina leci))

??

Tak się zastanawiam, czy palenie w piecu gazowy o sprawności np 90%, nie jest dużo sprawniejsze niż palenie w piecu Co 

Edytowane przez genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest mniej wiecej sprawności camino 

W literatury to ok 77%

 

Camino to kocioł do spalania koksu. W bardzo optymalnych warunkach, może zbliży się do tej wartości.

Na węglu jeśli osiąniesz 50%, to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.