Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

tak wygląda z włączonym hall na oby wentylatorach

Przechwytywanie2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko zobacz czy kociołek nie będzie się dławił. I jak to będzie przy większej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie protestuję bo to dość ciekawie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Daj znać co tam wyszło

Tak jak wchodzę w menu serwis - ustawienia kotła - parametry pracy to nie ma tam właśnie uwzględnionych obr.min wentylatora spalin tylko są biegi. I tu może być problem. Dla nadmuchu 1 masz wartości obroty i biegi (bieg jest potrzebny jak masz wyłączony hall lub palisz bez pid)

Te wartości nadmuchu 2 są mocno zaniżone wzgledem nadmuch1 (przy aktywnym hall).

I TU MUSISZ BYĆ CZUJNY

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niema tych wartości w ustawieniach pracy. Może dlatego że w1 ma turbinę a w2 turbiny niema i są to faktyczne obroty wirnika wentylatora.

Jednak pid jakoś je wylicza z proporcjonalności wartości z ustawień producenta 5163. Bo zadaje i wyświetla w dla wentylatora wyciągowego wartości RPM, dziwne zachowanie jakie zauważałem bez hallotronu dla w2 to to że wskazywane obroty są dwa razy większe od zadanych. 

Co często powodowało lekkie przeskakiwanie w1 ponad zadane obroty i  jego pracę z wysterowaniem 0, tak jak by w2 swym ciągiem napędzał w1.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przestawileś te wartości wentylatora spalin co pisałem wcześniej?

Może u Ciebie będzie ok, ale u mnie one są zbyt małe jakie wylicza przy hall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwsze zdjęcia ekranu są z Twoimi wartościami.

Powiem Ci że wartości wyliczone/zadane u mnie nie zmieniają się po włączeniu hallotronu tylko wentylator je utrzymuje bez hallotronu kręci sie około 2 razy szybciej.

W 5163 orginalne ustawienia to min obr 10%, max 75%, min obroty 30, max obroty 1900

A w 5162 minimalny 5 bieg, max 100 bieg

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wylicza wartości dla nadmuchu 2 i jak widać są dużo niższe jak on pracuje bez hall.

Powiem szczerze, że ja się bałem jak sterownik zbijał mi obroty wentylatora spalin do tych wartości zadanych. Utrzymuje je ładnie, ale są (moim zdaniem) zbyt małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ustawiłeś wartości, podawanie - przerwa - bieg nadmuch1 - bieg nadmuch 2? I dla jakiej mocy?

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Went 45/10" to nadmuch1 i nadmuch2?

A w podtrzymaniu Ci nie kopci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, troche kopci ale po to to jest żeby delikatnie podtrzymywało, prubowalem różnych ustawień i zawsze wracam do manualu... Nie wiem co tak mnie do tego ciągnie ale chyba jednostajność płomienia. Podaję cały pliczek do wglądu... 

Piec 2020_02.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych nastawach dla PID które masz w pliku to faktycznie nie miało prawa w ogóle pracować.

max temperatura spalin100stopni to dla pracy PID dużo za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pepa81 napisał:

Zgadza się, troche kopci ale po to to jest żeby delikatnie podtrzymywało, prubowalem różnych ustawień i zawsze wracam do manualu... Nie wiem co tak mnie do tego ciągnie ale chyba jednostajność płomienia. Podaję cały pliczek do wglądu... 

Piec 2020_02.pdf 843 kB · 2 pobrania

Dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepa81Tak przy ustawionej 100 stopni algorytm, nie pozwalał wyjść spalinom wyżej niż 60-70 stopni i obcinał moc dmuchawy oraz wielkości dawek paliwa, ponadto masz kompletnie odwrotnie poustawiane min i max czasy podawania i przerwy.

ustawienia startowe fabryczne nastawy dla kotła 10kW, APC3 z oprogramowaniem 3.4.3

PS. ten ster ma jakiś błąd i w logu z nastawami obcina "0" na końcu w temperaturze max spalin, czyli rzeczywiście w pliku poniżej jest 220 stopni

APC3.pdf

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra
 i jak tam  praca z hall nadmuchu 2? Jak rozpalanie?

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś z tymi zamienionymi ustawieniami, to na początku nie wiedziałem o co chodzi, dopiero jak popatrzyłem w plik to osłupiałem, nie mam pojęcia dlaczego tak to pozmieniało. W niedzielę był zanik napięcia, ale żeby takie cyrki się porobiły?... Jestem w szoku. Przecież to nie ma prawa działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepa81 napięcia za to nie wiń... To napewno nie ono namieszało.

@gilal 3 rozpalenia i praca pod rząd były bezproblemowe, test pewnie będzie kontynuowany za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś ustawienia bs15kw w manualu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jest żadnych problemów. Chcem popróbować bo nie paliłem jeszcze w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.