Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, nie gniewam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Twoje spalanie robi wrażenie Cezar... Jeśli nie zaobserwujesz kondensacji w środku kotła, możesz spróbować. Wybór należy do Ciebie :) . W najgorszym razie, za zaoszczędzony pellet wymienisz sobie kocioł na jeszcze lepszy za kilka lat :)

@Benton. Podkreślam, że moje ustawienia mogą być błędne, jednak zostawię je przez jakiś czas, żeby poobserwować jak będzie na dłuższą metę. Kto wie, może jak przyjdą mrozy, to całe to ustawienie szlag trafi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Warto eksperymentować i sprawdzać różne opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś po nie pełnym roku bo brakuje miesiąc czasu, padła zapalarka do pelletu. Zanotowała nie spełna 600 rozpaleń.

Nie da się ukryć, że straszna nędza. Ledwie zdążyła się wygrzać.

 

Na szczęście po zgłoszeniu do autoryzowanego przedstawiciela marki KIPI gwarancja została uznana i zostanie mi dostarczona w ramach gwarancji druga grzałka.

Łaski nie robią skoro gwarancja nie została naruszona. Podaj w jakim czasie została dostarczona nowa od momentu zgłoszenia bo nie każdy kupując nowy palnik dokupuje odrazu części zamienne na zapas. Dobrze, że zima jest jaka jest i nie trzeba popadać w panikę i szukać w garażu podpałki do grilla;-)

 

Zostałem poinformowany , że firma KIPI uznaje gwarancję zapalarki przez rok czasu od czasu pierwszego dnia uruchomienia palnika bądź 800 rozpaleń w ciągu roku.

800 rozpaleń to dość skromny wynik. Zakładają, że 2-3 razy na dobę to max ilość rozpaleń? Teraz skoczy im sprzedaż zapalarek, bo do niedawna był szał na sondy. Edytowane przez laptop
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia czasów rozgrzewania i rozpalania też mają swoje odbicie w trwałości grzałki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zapalarki w Kipi liche, albo ustawienia fabryczne do bani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może czasy wygrzewania i próg foto dość wysoki, stąd krótka żywotność. Fabrycznie zapewne jest 30sek, a to jak wiadomo sporo za dużo i można śmiało zjechać w dół.

Benton pochwal się swoim czasem wygrzewania to pewnie większosc się zdziwi:-)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas wstępnego rozgrzewania na 10 sek. Tryb rozpalania trwa 4 minuty. Praktycznie już po 1,5 min pojawia się płomień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pellecie 8 mm trwa to trochę dłużej, wiadomo... Preferuję więc 6mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kolego Laptop, masz zapalarkę nowszej generacji? Jest różnica do poprzedniej wersji?

Próg foto nie pamietam dokładnie, ale chyba 4%

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena standard to jakieś 150-180 zl. Pojawiają się zamienniki po 120-130 lecz jakosc wątpliwa i gwarancja zazwyczaj 6 miesięcy wiec nie warto się łasić moim zdaniem.

 

Robin, uszkodzenie mechaniczne zapalarki, ktore widać na zdjęciu to Twoja robota? Czy sama tak "wybuchła"? Uszkodzeniu ulega element grzejny zatopiony właśnie w ceramice, zazwyczaj mało widoczny jak np.

post-73049-0-00225600-1517518697_thumb.jpg

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że straszna nędza. Ledwie zdążyła się wygrzać.

 

Łaski nie robią skoro gwarancja nie została naruszona. Podaj w jakim czasie została dostarczona nowa od momentu zgłoszenia bo nie każdy kupując nowy palnik dokupuje odrazu części zamienne na zapas. Dobrze, że zima jest jaka jest i nie trzeba popadać w panikę i szukać w garażu podpałki do grilla;-)

 

800 rozpaleń to dość skromny wynik. Zakładają, że 2-3 razy na dobę to max ilość rozpaleń? Teraz skoczy im sprzedaż zapalarek, bo do niedawna był szał na sondy.

Widocznie Kipi poleciało po kosztach i kładą jakieś tanie zamienniki :) . W Revo jest gwarancja na 3000 rozpaleń... Niestety minęła mnie już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do moich postów #1565 i #1570 chciałbym wam pokazać, jakie spieki wyciągam z palnika po pellecie, który obecnie posiadam. post-75355-0-48883100-1517523281_thumb.jpg

Ponadto chciałbym pokazać płomień, jaki uzyskuję na tym pellecie: https://drive.google.com/drive/folders/1IXcjigj97cT2eduSywBWlY72isG7j9ka?usp=sharing.

Nie umiem za bardzo dodawać takich plików na forum, więc mam nadzieję, że coś zobaczycie. 

Chciałbym też nadmienić o nastawach tego pelletu, tj. kaloryczność 5,8 kwh/kg, a podawanie 12,5 kg/h. Wartości są mocno zawyżone, ponieważ faktyczna wydajność podajnika-zważona, to 10,50 kg/h. Gdy ustawiałem wartości realne, wówczas płomień był o wiele krótszy, a wartości płomienia wachały się w granicach 20-60 procent. Po ustawieniu zawyżonych wartości, płomień utrzymuje się na max mocy w większości na 100 proc. 

Przy takich ustawieniach jak wspomniałem, minusem jest to, że kocioł w moim przypadku pracuje dłużej, tj z poprzednich ok 1 godz 20 min, obecnie 1 godz 50 min. Mam jednak wrażenie, że dom jest bardziej wygrzany, a postoje kotła są realnie dłuższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie spieki miałem z pelletu z marketu i na szczęście miałem go tylko do testów. Można podejrzewać piasek w pellecie

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dla mnie widok - pierwszy pellet jaki kupiłem właśnie takie spieki robił, tak jakby "szkło wytapiał". Na szczęście tylko 15 worków. Też dochodziłem już do absurdalnych ustawień żeby jakoś to spalanie wyglądało, "płakałem" gdzieś z 30stron wcześniej.

 

Ktoś z Was próbował jakoś odpalać w przypadku awarii zapalarki? Jakieś sprawdzone patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpałka do grilla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podaj w jakim czasie została dostarczona nowa od momentu zgłoszenia bo nie każdy kupując nowy palnik dokupuje odrazu części zamienne na zapas. 

 

 

Dziś  ma zostać dostarczona w ramach gwarancji zapalarka .

 

Robin ile kosztowała zapasowa grzałka?

243 zł z przesyłką.

 

Albo zapalarki w Kipi liche, albo ustawienia fabryczne do bani :)

Zapalarki w KIPI takie same jak w Pellas Revo. Ustawienia fabryczne nic nie zmieniałem.

 

Robin, uszkodzenie mechaniczne zapalarki, ktore widać na zdjęciu to Twoja robota? Czy sama tak "wybuchła"? Uszkodzeniu ulega element grzejny zatopiony właśnie w ceramice, zazwyczaj mało widoczny.

Uszkodzenie mechaniczne zapalarki to nie moja robota sama tak się ułamała. Serwisant KIPI powiedział , że zna takie przypadki i nie są one rzadkością. Wytłumaczeniem może być fakt , że uprzednio przed montażem na skutek nie ostrożnego obchodzenia się z nią komuś upadła bądź została mechanicznie w niewidoczny sposób już uszkodzona np komuś spadła itp.

 

Widocznie Kipi poleciało po kosztach i kładą jakieś tanie zamienniki :) . W Revo jest gwarancja na 3000 rozpaleń... Niestety minęła mnie już :)

KIPI jak i PELLAS poleciało po kosztach ponieważ stosują takie same zamienniki nie wiadomego pochodzenia. Jak byście mieli zamiar się doposażyć w zapalarkę oryginalną Made in JAPAN to proszę tu. https://www.olx.pl/oferta/zapalarka-ceramiczna-pellet-psx-2-240-b-CID628-IDrpUaT.html#1c89f5a15c bądź tu http://dosman.pl/produky/czesci-serwisowe/ to ten sam sprzedawca bardzo sumienny z przesyłką żąda 170 zł . Ta grzałka swoimi wymiarami jest identyczna jak ta którą stosuje KIPI i PELLAS , jedyna różnica między nimi to taka , że ta jest mocniejsza bo 300 W a KIPI 200 W. I mimo , że będę miał dziś dostarczoną w ramach gwarancji. To nie miej jednak zamówiłem sobie tą Made in JAPAN, gdyż nie mogę sobie w domu mając dziecko 4 letnie w środku zimy na pólnocnym wschodzie kraju pozwolić na takie numery w najmiej oczekiwanym momencie np przy -25 st. jak będzie a takie są i to nie rzadkość

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was próbował jakoś odpalać w przypadku awarii zapalarki? Jakieś sprawdzone patenty?

Podpałka do grilla się sprawdza. Ręką można sypnąć dawkę startową, umieścić kostkę, podpalić i czekać na kuriera. Sprawa się komplikuje gdy palnik pracuje w trybie praca/wygaszanie:-D

 

Polecam każdemu zweryfikowanie faktycznego poboru prądu bo 200-300W to tylko deklarowane przez producenta.

 

243zł ? Wcale nie mało, skoro to te same zapalarki. W pellasie 150-180 plus wysyłka, choć może ceny skoczyły faktycznie.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie energii nie jest takie duże bo czas grzania jest krótki no chyba że komuś palnik rozpala się co pół godziny to zużycie energii wzrasta i zapalarki też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.