Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem muszę to zrobić jak najszybciej myślałem nad styropianem grafitowym 18cm co mi został.W sumie teraz kotłownia jest obok klatki schodowej jak drzwi otwarte to robi jako dodatkowy grzejnik xd Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian ci “poplynie/zniknie”  powyzej 70C. Pierwsza warstwa z czegos innego gdzie wytrzyma te 90C. Styropian na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pracuje w zakładzie meblarskim.Sofy kanapy itp. Mamy taką piankę nie palną może pokombinuje z tym a na to styro.Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie mam. Wie ktoś jak zachowują się mieszacze podczas przekroczenia temperatury schładzania kotła? Wiem że otwierają się na max i startują wszystkie podłączone pompy, ale czy mieszacz ignoruje wtedy nastawę ,,maxymalna temperatura mieszacza" i będzie pchał np. w podłogę 90 stopni? Czy otwiera się tylko do tego momentu żeby nie przekroczyć maxymalnaj? Pytam bo między kotłem a buforem(buforkiem 😂) mam założony zawór 3d który w tej chwili jest ustawiony ręcznie na około 50% w celu zabezpieczenia powrotu, ale chciałem wykorzystać wolne wyjściew sterowniku i założyć siłownik żeby ten powrót miał w miarę stała temperature, tylko boję się że jakby kocioł złapał temperature wychładzania to mieszacz się otworzy na max a wtedy nici z wychładzania kotła bo w zasadzie bufor zostanie odcięty i pompa kotła będzie chodzić tylko w krótkim obiegu kotłowym... Pompa CWU jest również zasilana z bufora a nie bezpośrednio z kotła...

 

*Znalazłem w instrukcji. ,,Regulator nie otworzy obiegu mieszcza jeśli obsługa mieszacza=włączony podłoga"

Edytowane przez cwisniewski6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 12:24, tablo888 napisał:

Odezwe się wieczorkiem jak po zmianie tej kaloryczności tak na oko to jest lepiej

I jak sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Kolegów Jestem nowy tutaj i mam pytanko Mam od 2 tyg zamontowany nowy piec firmy HEITZ 17 Bio z palnikiem Kipi 5-20 Ustawiony jest na 70 C Po przekroczeniu tych 70 C dalej jest w trybie PRACY do 75 C po czym przechodzi w tryb NADZOR gdzie jeszcze dobija 2-3 C i powolutku spada temperatura Dlaczego nie przechodzi od razu od 70C w NADZÓR tylko jeszcze pracuje te 5 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest napisany program „fuzzy logic”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PINIOJ przy fuzzy logic jeśli chcesz żeby nadzór włączał się już przy 70 to musisz ustawić zadaną kotła na 65. Fuzzy logic przebija o pięć stopni. Dzieje się tak ponieważ aktualne zapotrzebowanie na ciepło w tej chwili jest mniejsze niż najniższa moc kotła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja mam w trybie standardowym nie fuzzy logic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno? Podaj histerezy h1 i h2 czy jak tam srednia i minimalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno  h1-1C   h2-3c

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PINIOJ to wydłuż mu trochę te histerezy np. na 5 i 10, daj mu więcej czasu na wyhamowanie... Chociaż to dziwne bo w nadzór powinien Ci przechodzić od razu po dojściu do zadanej w trybie standardowym... Zrób zdjęcie głównego ekranu sterownika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi  z tym zdjęciem Co konkretnie chciałbyś widzieć  Nie ma mnie w domu Mam dostęp przez econet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zrzuta z ustawieniami "Modulacja mocy".

EDIT:
Jaką masz wersję sterownika? Kojarzę, że ktoś miał podobny problem, ale weź teraz to znajdź... Chyba chodziło o nowy algorytm w sterowniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20211123-102026_Chrome.thumb.jpg.0d9904762d4ca7a266eae1e003ff820c.jpg

Przepraszam za głupie pytanie Ale gdzie znajdę jaka mam wersję sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kocioł w starszej wersji. Wg mnie masz za dużą moc minimalną i ostatnia dawka przy wygaszaniu podbija Ci jeszcze temperaturę. Ja mam teraz min. 4 kW i podbija mi w trybie standard o 3-4 stopnie przy wygaszaniu.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211123/4053e3af03ed44d666b95dda990a1eeb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cwisniewski6 napisał:

. Chociaż to dziwne bo w nadzór powinien Ci przechodzić od razu po dojściu do zadanej w trybie standardowym... Zrób zdjęcie głównego ekranu sterownika....

Od jakiegoś czasu jest tak że w standardowym też przebija o 5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5004]PINIOJ[/mention] A tak z ciekawości, czemu masz histerezę 6 stopni? Ile masz rozpaleń na dobę?
Wersja sterownika w głównym menu w econecie - ustawienia urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PINIOJ 

Chciałem zdjęcie, żeby zobaczyć czy napewno nie masz ustawionego FL, ale już wszystko jasne. O tym że standard też przebija o 5° zadaną jak pisze @maronka nie wiedziałem. Mam starszy sterownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była tu napewno kiedyś dyskusja na ten temat. Sterownik w wersji 9.xx.xx czy jakoś tak został zmodyfikowany. Ja mam wersję 6.xx.xx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę edytować.
Znalazlem.
Kolega @jmarecik miał ta samą sytuację. Zobacz. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211123/dcfd5a55e38a99606ca4777a82d416dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie  za pomoc Przejże to wszystko 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu serwisowym parametr Histereza wygaszania kotła jest 5 st. ustaw 0 i będzie ok.

Przerabiałem to rok temu tak ma jakaś wersja softu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darxy75 napisał:

W menu serwisowym parametr Histereza wygaszania kotła jest 5 st. ustaw 0 i będzie ok.

Przerabiałem to rok temu tak ma jakaś wersja softu 

Super dziękuje za pomoc Zmieniłem to ustawienie zobaczymy jaki będzie efekt - czy zadziała. Widzę kolego ,że masz podobny metraż domu .Jakie masz spalanie dobowe 

9 godzin temu, papen76 napisał:

[mention=5004]PINIOJ[/mention] A tak z ciekawości, czemu masz histerezę 6 stopni? Ile masz rozpaleń na dobę?
Wersja sterownika w głównym menu w econecie - ustawienia urządzenia.

Wersja modułu ecoNET: 
3.2.3769
Istnieje nowa wersja oprogramowania (3.2.3810) Aktualizuj
 
 
Wersja modułu A:
14.11.53
Wersja modułu Panel:
14.11.128
 
Czy to któreś z tego to wersja sterownika ?
Ostatnią dobę miałem 5 rozpaleń w tym mam czyszczenie co 12 godzin i się wygasił , wiec -2 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.