Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Umieszczenie czujnika powinno być OK - wysokość jest mniej więcej taka jak powinna być, strona północna i miejsce osłonięte, jednak nie jestem pewien, czy jeden 'czynnik' nie wpływa na błędne wskazania. Jak będę na miejscu, to jeszcze zrobię weryfikację porównawczą ze zwykłymi termometrami umieszczonymi w tym samym miejscu. Temp. na wyjściu mieszacza od strony kaloryferów jest ustawiona na 40'C i jest korygowana w zależności od temp. w pomieszczeniu z termostatem, ale z tego co zaobserwowałem (a póki co zerkam na piec dosyć często), to nigdy nie przekroczyła tych 40'C (teściowa trochę narzeka, że bardzo rzadko kiedy kaloryfery są ciepłe), ale temp. w domu jest taka jak ustawiona na termostacie, czyli 22,5'C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niższej krzywej grzewczej i pracy kotła od termostatu tak właśnie będzie, masz 22.5 w domu, a od okien ciągnie Tak właśnie grzałem do tej pory. Krzywa grzewcza kaloryferów 0.6, dla podlogowki 0.4. Przy największych mrozach szło mi wtedy na kaloryfery 43-45 stopni (przy -17)

Teraz próbuje nowego sposobu z wyłączeniem pompy od termostatu. W tym modelu kocioł działa jako mini bufor.
Ustawiłem krzywą kaloryferów na 1.0 i teraz cyklicznie robią się gorące, co daje fajny efekt. Aha, i na drabince w łazience wreszcie schną rzeczy, bo jak dawało 30 stopni to lipa

Próbuj, analizuj. Jak teściowa jest ok, to włącz wyższa krzywą. Jak nie, to wiesz co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii czujnika, to poczytałem temat czujnik pogodowy CT6-P kalibracja? i znalazłem kilka potencjalnych możliwych błędów montażowych (nie sądziłem, że ten czujnik może być taki czuły).. także do wykonania dokładnych pomiarów czujnika, w tym porównawczych, nie ma sensu dalej tego wątku 'męczyć' 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pale kipi 3 sezon nie było za specjalnych problemów z płomieniem niezależnie od pelletu od tego sezonu zaczął sie problem z płomieniem praktycznie nie widze płomienia na 100  procent - ale jakzerknę do środka to płomień jest bardzo ładny nawet wtedy kiedy pokazuje sie płomień 4  %  i wtedy zaqczyna p[o jakimś czasie na nowo rozpalać . Próbowałem odkurzczem wyczyścić czujnik ale na nie wiele sie to zdało . Czy czujnik może być zabrudzony ? jasli tak jak go wyczyścić ? ewentualnie jesli uszkodzony gdzie kupić nowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik raczej się nie zabrudza , jak chcesz wyczyścić to ściąg tylną obudowę dwie śrubki do odkręcenia a następnie odkręć czujnik kolejne dwie śrubki po czym na szmatkę trochu alkoholu i po sprawie całość pięć do dziesięciu minut roboty ,proponuję sprawdzić drożność otworów napowietrzających .

Jak wyciągniesz czujkę zwróć uwagę czy masz starego typu czy nowego stara jest z płaską soczewką nowa z wypukłą .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjanoi przewód innego koloru. Jak tak się dzieje a wszystkie powyższe porady są ok czujka do wymiany.

Kilka fotek z pracy mojej przeróbki. Powiem wam, że kocioł stał się bezobsługowy a spalanie mnie satysfakcjonuje mega. Bardzo mała ilość rozpaleń = niskie spalenie kilka zmian w ustawieniach, które spowodowały o to takie wykresy.

PS. Przypominam śmiecuich a w nim palnik kipi 20kw.

IMG_20211013_054808.jpg

IMG_20211013_055001.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda. Napisz coś więcej o tych przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśli przeróbka chodziło o kocioł śmiecuich i palnik włożony w niego. Ale ogólnie ustawienia zmieniłem, dałem sprzęgło i zmieniłem pellet na krex 😉

@papen76nie tylko wygląda. Jestem mega zadowolony. Przede wszystkim z ilości spalonego pelletu. Zrobiłem sobie zbiornik na 19 worków to starcza mi na tą chwilę na ok 35 dni więc czego tu chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Jak już się dopracuje szczegóły, to naprawdę to wszystko zaczyna spoko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak u was z cenami za pellet bo węgiel w obi za 1,6tys ,gaz w sklepie 46gr za kw ,dramat jakiś sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat kupował ekogroszek z Bogdanki w sierpniu za 820, teraz 1200 i brak. Ja kupowałem pelet w czerwcu po 670, ale też rzutem na taśmę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maronka napisał:

Panowie a jak u was z cenami za pellet bo węgiel w obi za 1,6tys ,gaz w sklepie 46gr za kw ,dramat jakiś sie dzieje

Ja 770zl za 1050kg.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzutem na taśmę po 580 zł za tonę w big baku teraz jest po 620 jak długo to nie wiem , ale na sezon zakupiłem zobaczymy co będzie na przyszły rok .

Widzę ze @papen76to coraz taniej kupuje hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiany na horyzoncie. Właśnie założyli skrzynkę. Ale ten sezon jeszcze na pelecie.8388f547bd48a63853c6e97c9cbe668e.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzynka to od lat wisi , jeszcze niedawno zastanawiałem się czy nie powiesić pieca gazowego a kocioł na pellet jako drugorzędne zasilanie ale widząc niepewność na razie odpuszczam , cieszę sie że panele założyłem dwa lata temu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, że nie wiadomo, w którą stronę się obrócić... Póki co gaz będzie do gotowania i może do CWU. Zobaczymy, co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka dostała rachunek za prąd, ja jeszcze czekam 40cd41ab4079513f93aa502038bbf92e.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre panowie ,widzę że ceny pelletu w miarę stabilne,jedno z pewniejszych źródeł ogrzewania domu,a myślałem że jak nowe kotły na pellet powstawiają to pellet poszybuje ,ale rynek fajnie sprawę stabilizuje i ceny są ok przynajmniej do gazu i węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, ile rozpaleń wytrzymały wasze zapalarki? U mnie 3 sezon i jest 1900 rozpaleń i zastanawiam się nad zakupem żeby była w razie czego

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 rozpaleń i teraz wymieniłem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad 7000 rozpaleń i przestała odpalać po czyszczeniu palnika, tzn żażyła się ale nie było płomienia. Wymieniłem na nową, ale coś mi się zdaje, że stara jest jeszcze dobra, tylko gumę za słabo założyłem Aż sprawdzę z ciekawości w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szumik83 napisał:

Panowie mam pytanie, ile rozpaleń wytrzymały wasze zapalarki? U mnie 3 sezon i jest 1900 rozpaleń i zastanawiam się nad zakupem żeby była w razie czego

Słusznie myślisz 😉 jak coś daj cynk.

PS. Ok 8 tys rozpaleń u mnie i działa. Jednak mam druga w razie wuuu.

 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.