Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To podobnie jak i mój. Już się nie mogę doczekać, kiedy go wywalę na strych jako wyrównawczy do bufora. W sezonie kocioł podgrzewał go średnio 3 razy na dobę.

Odnośnie peletu że słonecznika. Ktoś od nas palił, kaloryczność dobra, tylko o wiele więcej popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki jak czujniki. Ostatecznie robią to co mają i się ich nie dotyka. Dobry patent z tą gąbką [mention=67496]robin60[/mention].
Można też czujnik owinąć folią aluminiową i wcisnąć, u mnie sprawdza się.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cen peletu. U mnie po 4,95 CHF za worek 15 kg, DIN+. Jak sobie przypomnę, że w tamtym roku musiałem w takiej samej cenie kupić awaryjnie parę worków "no name" w "Mrówce", to mnie coś trafia aa6b5f664b3be0d0c61050b8451f161b.jpga5127755f2063e774a3181f60cf09b92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba wydłużyć czas pracy, mocniejszy wiatr i częstsze czyszczenie. Powinno pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości, po ile kupujecie Pellet? Bo ceny zaczynają się robić iście kosmiczne, przynajmniej w mojej okolicy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720/tonę. A zaczynałem dwa lata temu od 500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też, 750zł/t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją ostatnio kupowalem po 770 tylko dlatego że sam odbierałem a już cena skoczyła do 870 zł, Pellet no name ale na szczęście dobry jakościowo

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym brał lokalny. Słonecznik jest kłopotliwy. W tamtym roku widziałem ogłoszenie o ukraińskim ze słonecznika za 300. Potem gość podniósł na 500 w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, towar jest tyle wart ile klient jest w stanie zapłacić. Podniosą cenę bo i tak jesteśmy zmuszeni kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

       Wobec  narzekań , użytkowników palników KIPI i PELLAS odnośnie słabej modulacji w górnych granicach temp, zadanej kotła, gdzie, kocioł od startu dochodząc do temp, zadanej , przeciąga o 5 st. I pomimo pracującej pompy CO i otwartego mieszacza zaworu 4D wygasza się, gdzie panel pokojowy  nie sygnalizuje dla sterownika by skończył nam grzanie domu , gdyż pomieszczenia nie nagrzane, w wyniku czego , poprzez odbiór KW z kotła spada jego temperatura o zadaną histerezę w wyniku czego ponownie dochodzi  do rozpalenia palnika  bo układ CO nadal pracuje gdyż pomieszczenia nie nagrzane.

      Postanowiłem przy okazji jak będę w Białymstoku odwiedzić firmę PLUM i porozmawiać na ten temat , z  ich serwisem i znajomym z działu ogrzewnictwo.

     W dniu dzisiejszym wobec tego, iż byłem u lekarza a ponadto byłą okazja odebrać dla kolegi  zamówiony sterownik, nadarzyła się okazja by temat ten podnieść, przedyskutować, co można w tej sprawie zrobić.

     Wyobraźcie sobie , że moich  rozmówców w cale ten problem nie zdziwił , ponieważ , powiedzieli , że ich to też ***, te wieczne wygaszanie i rozpalanie, z których jeden użytkuje palnik PELLASA i już nie chodzi tyle o ilość spalonego pelletu , gdzie na pewno idzie go więcej, lecz jak podkreślili zużycie prądu i trwałość , grzałki, i w sumie  w ciągu sezonu , przy wyeliminowaniu tego drobnego problemu dawało by użytkownikom wymierne oszczędności.

      Jednym słowem podzielają moje zdanie iż palnik powinien się wygasić dopiero jak panel pokojowy zgłosi  , iż  dom nagrzany, przerwie pracę pompy i zamknie siłownika mieszacza , dopiero w tedy palnik powinien pracować aż do momentu  , przeciągnięcia  o 5 st, od zadanej i się wygasi, i kocioł będzie stał w postoju.

    Mój rozmówca by wyeliminować te rozpalanie i wygaszanie radzi sobie w dwojaki sposób .

- w okresie przejściowym takim jak teraz pracuje w trybie ręcznym gdzie ograniczył moce palnika na wszystkich mocach.

-w okresie zimowym stosuje długi nadzór który pozwala na pracę , spada temp na kotle jak jest odbiór przez układ CO i poniżej histeryzy  kotła,  kocioł znów podejmie pracę z nadzoru  w pracę, no i można jeszcze wprowadzić korekty do trybu FL by ograniczyć moc palnika też na wszystkich mocach.

    Nie miej jak stwierdziliśmy takie rozwiązania to dla osób zaawansowanych którzy umieją się poruszać po ustawieniach itd.,,, itp.,,,.

    Teraz konkrety, KIPI , PELLAS jak i inni producenci Ci co biorą od nich automatykę do kotłów na Pellet  nie zgłaszają im tego problemu , więc oni jako firma PLUM nie mają takich możliwości by samemu zmieniać algorytmu spalania i modulacji , gdyż na dany algorytm jest podpisana umowa  z producentem kotła czy palnika, a PLUM nie jest stroną .

    Jak producent palnika np.  KIPI  Pan Gumkowski zechce  wprowadzić takową istotną zmianę w swym algorytmie spalania swego produktu , i im to zgłosi , to firma PLUM nie widzi , żadnego problemu by w znaczący sposób poprawić modulację palnika  w czasie którym , pracuje układ CO i nie dojdzie do wygaszania i rozpalania, przez co w okresie jednej doby będziemy mieli  5-6 rozpaleń a może i mniej , a nie 12-14, i myślimy jak tu zamontować ( BUFOR).

    Ale by to nastąpiło i do tego doszło , to producenci palników , nie widzą tego problemu , bo im serwisanci tego nie zgłaszają, którzy montują owe palniki a oni głównie na serwisantach opierają swe doświadczenia i niedoskonałości swych wyrobów.

    Skoro nikt nic nie zgłasza to jest wszystko OK.  A nie jest OK. Ale co tam serwisant ma im zgłosić , jak chłopina dostał za pół darmo palnik i do tego jeszcze obdarował w nie swą najbliższą rodzinę to co on będzie zgłaszał. Bierze od nich produkt na nim zarabia , niezłe pieniądze , do tego jeszcze zarabia kasę za montaż , ale co ja tam będę się rozwodził sami wiecie.

    Więc tak Panowie musimy wziąć sprawy w swoje ręce.

    Opracujmy w miarę krótkiego maila z tym problemem podzielmy się nim i sami zgłosimy ten problem serwisowi KIPI wysyłając do nich maile. A może się uda jak ich zasypiemy.

    Jak będzie nas jak najwięcej tym lepiej. Poprośmy znajomych którzy nie są na forum a mają palniki by też wysłali maile podpisując się pod nimi.

    Na koniec zostałem poinformowany przez mych rozmówców , że oni ze swej strony zasygnalizują to np. właścicielowi KIPI i innym, gdyż według nich też jest to niewielka niedoskonałość, modulacji , powodującej wygaszanie niepotrzebne kotła jak pomieszczenie  nie nagrzane.

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, służę odpowiednimi wykresami. Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za ale mam pytanie, gdyby to przeszło i zmienili te ustawienia to czy mają możliwość zdalnie zmienić nam oprogramowanie no bo jak inaczej?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej brakuje możliwości odpalenia i wygaszenia kotła o wybranych prze zemnie godzinach ,muszę to robić dodatkowym programatorem czasowym  który odcina mi zasilanie  i palnik samoistnie gaśnie bez czyszczenia ,na szczęście nie wpływa to negatywnie na palnik ,przynajmniej nic takiego nie zauważyłem  a robię już tak dwa lata  jednak że fakt tan nie daje mi spokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę kupić econet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 850 p2c  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.