Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie spalanie przy tych mrozach to 13 kg , ale od 16 do 21 to palenie drewnem na ruszcie , myśle tak do połowy lutego jeszcze popalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mixiorek napisał:

Panowie ja już sam nie wiem jak palić, w sumie nie wiem czy coś zmieniać czy zostać przy obecnej sytuacji...( ecoster i 0.3 histereza )

Kombinuje jak koń pod gorę, co rusz inne ustawienia...

dom 160m2, dół podłoga, góra grzejniki, spalanie dobowe 20 kg ( 9,5 worka tygodniowo )

Kolego mixiorek, czy ecoster wyłącza palnik i pompę grzejników, a podłoga chodzi cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mixiorek napisał:

Panowie ja już sam nie wiem jak palić, w sumie nie wiem czy coś zmieniać czy zostać przy obecnej sytuacji...( ecoster i 0.3 histereza )

Kombinuje jak koń pod gorę, co rusz inne ustawienia...

dom 160m2, dół podłoga, góra grzejniki, spalanie dobowe 20 kg ( 9,5 worka tygodniowo )

 

zzz.png

Mixiorek bardzo dobrze - pochwała:))) . Ja mam bardzo podobnie tylko jedno odpalenie mniej. Zwiększ temperaturę kotła do 70 i zwiększ jeszcze histerezę na 30 stopni. Nic Ci nie pordzewieje. Zresztą zawsze przy czyszczeniu widzisz co się dzieje z kotłem.

Ps. Można jeszcze zmniejszyć moc palnika do 70-80% to mniej wyleci kominem

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka jest różnica miedzy kipi 5-16 a 5-20 kw? dlaczego w 20-tce mozna palić pelletem gorszej jakosci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie. A jeżeli chodzi o pracę palnika to nie ma dużej jedyna to większa komora spalania. Jak się trafi bardzo słaby pellet to czy16 czy 20 kw nie poradzi sobie. 

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tedi90 napisał:

Nie wiem czy inni użytkownicy 16 stki też tak mają ale mój sterownik pozwala na prace 20 kw

Wszyscy tak mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanie, czy istnieje taka możliwość że płomien może cofnąć się do rury spiro? i jeszcze jedno czy pellet można składować w garażu blaszaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co wtedy nastepuje jak się cofnie? pożar kotłowni?są jakieś zabezpieczenia aby temu przeciwdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robin60 napisał:

Kolego @mhosaja powiedz jak tam Ci  idzie utylizacja ukraińskiego towaru. Coś lepiej czy gorzej. Pokaż jakieś foto jak możesz.

Bez zmian :/ Kulam 15% co 30s i 8min po wygaszeniu. Nadmuch średni podniosłem do 35% i max do 45% i wydaje mi się, że lepiej się jednak pali. Palnik się nie zatyka, kłopoty z alarmem się skończyły, tylko popiół... Masakryczne ilości. Maksymalnie, co 2 dni muszę wybierać, bo zasłania palnik... Wczoraj wyciągnąłem na próbę te cegły szamotowe po bokach, żeby było więcej miejsca na popiół, ale dziwna sprawa, bo po kilku godzinach alarm temperatury podajnika i czop w środku. Wyczyściłem, przestygło i za parę godzin to samo... Blacha poniżej płaszcza wodnego parzy... Wsadziłem szamoty z powrotem i problem zniknął. Muszę kupić cegły połówki i myślę, że będzie git.

Wieczorem porobię zdjęcia, to będzie akurat po dobie pracy.

5 minut temu, szumik83 napisał:

i co wtedy nastepuje jak się cofnie? pożar kotłowni?są jakieś zabezpieczenia aby temu przeciwdziałać?

Wyskakuje ci alarm temperatury podajnika, rurka się przepala i tyle. Raczej nie ma szans, żeby płomień cofnął się do zasobnika. Chyba, że spiro jakaś króciutka...

IMG_1358.thumb.JPG.144c482376a2eae64f32ce060ea018fe.JPG

Edytowane przez mhosaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleiłem wyżej, bo znalazłem na telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @mhosajawszystko ładnie pokazał i opisał co może się stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mhosaja napisał:

Kolego mixiorek, czy ecoster wyłącza palnik i pompę grzejników, a podłoga chodzi cały czas?

- Ecoster wyłącza palnik 

- pompy podłogówki i grzejników chodzą po wyłączeniu...max 20 min i 45 stopni na kotle ( nie mogę ich rozdzielić )

Podłogówka jest podłączona pod mieszacz, a grzejniki w opcji pompa kotłowa...niestety nie mogę wyłączyć grzejników...tak aby sama podłogówka chodziła po wyłączeniu...

Jeśli w ustawieniach serwisowych kotła "wyłączenie pomp od termostatu" biorę na ON, to po osiągnięciu temp. zadanej na podłogówce (mieszacz, tam jest podłączony ecoster)zamyka mi termostat od podłogówki a piec chodzi dalej, grzeje same grzejniki...nie chce go wyłączyć, chyba ze przekroczy zadaną na piecu, wszystko się chrzani...;)

Dukam na wszystkie strony i nie wiem co zrobić, pewnie będę musiał dokupić moduł B, siłownik i kolejny panel ecoster na piętrro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pamiętam, jak to rozkminialiśmy... Swoją drogą to dziwne zachowanie sterownika. U mnie wszystko hula, jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mixiorek napisał:

Dukam na wszystkie strony i nie wiem co zrobić, pewnie będę musiał dokupić moduł B, siłownik i kolejny panel ecoster na piętrro...

Nie musisz dokupować kolejnego ecostera, tylko dodatkowy czujnik temperatury do tego ecostera, który masz. Po podpięciu tego czujnika w menu pokaże się jako kolejny ecoster, np ecoster 2. Jeśli masz dwa mieszacze, to możesz wtedy wybrać, który ecoster ma sterować danym mieszaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mhosaja napisał:

Bez zmian :/ Kulam 15% co 30s i 8min po wygaszeniu. Nadmuch średni podniosłem do 35% i max do 45% i wydaje mi się, że lepiej się jednak pali. Palnik się nie zatyka, kłopoty z alarmem się skończyły, tylko popiół... Masakryczne ilości. Maksymalnie, co 2 dni muszę wybierać, bo zasłania palnik... Wczoraj wyciągnąłem na próbę te cegły szamotowe po bokach, żeby było więcej miejsca na popiół, ale dziwna sprawa, bo po kilku godzinach alarm temperatury podajnika i czop w środku. Wyczyściłem, przestygło i za parę godzin to samo... Blacha poniżej płaszcza wodnego parzy... Wsadziłem szamoty z powrotem i problem zniknął. Muszę kupić cegły połówki i myślę, że będzie git.

Wieczorem porobię zdjęcia, to będzie akurat po dobie pracy.

Wyskakuje ci alarm temperatury podajnika, rurka się przepala i tyle. Raczej nie ma szans, żeby płomień cofnął się do zasobnika. Chyba, że spiro jakaś króciutka...

IMG_1358.thumb.JPG.144c482376a2eae64f32ce060ea018fe.JPG

nie bede pokazywał tego żonie bo bedzie po paleniu:)   swoją drogą czesto takie zjawisko wystepuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Trzeba trafić na wyjątkowo gówniany pellet, który zapcha palnik... Poza tym nie ma strachu - to jest właśnie zabezpieczenie i uważam, że bardzo skuteczne. Praktycznie eliminuje możliwość pożaru. Warto temperaturę alarmu palnika ustawić trochę niżej. Myślę, że temperatura palnika podczas pracy nie powinna przekroczyć 40C i można tak ustawić. Czy tam 45C. Rurka przepala się powyżej 60C, więc nie powinno do tego dochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, a jak wygląda sprawa hałasu podczas pracy palnika? czy może byc to uciążliwe jeżeli kotłownia znajduje się w domu na parterze obok pomieszczeń mieszkalnych?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.