Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za informacje, popiołu jest 2-5% nawet, przy tej cenie to wezmę 1 paletę, jak bedzie mnie denerwował z czyszczeniem to wypale na CWU, a jak bedzie ok, to pomyśle o zapasie na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasełko 0000? Poza tym ktoś mi na forum podawał 123 -to hasło u mnie nie działa. Musze 4 cyfry podać próbowałem to 4- tą cyfrę dopisywać ale nic z tego. Rządzą  u mnie cztery zera

 

 

#339630 Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników

post-76572-0-46266200-1521013365_thumb.jpg

 

post-76572-0-03221600-1521013387_thumb.jpg

 

Chodzi mi o to iż podałeś login aby ci namieszać w ustawieniach wystarczy złamać znaleźć hasło aby Ci w ustawieniach namieszać.

Po tym numerku serwisanci wchodzą w podgląd bez podawania hasła. Wydaje mi się iż bezpiecznie by było ukryć te dane Ty podałeś jeszcze nazwisko, Panowie nie cwaniakuje po prostu się martwię. Oczywiście każdy robi co uważa za stosowne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie mnie denerwował z czyszczeniem to wypale na CWU, a jak bedzie ok, to pomyśle o zapasie na zime

Pod warunkiem, że będzie się nadawał choćby do tego. Ostatnio miałem okazję naciąć się na taki towar, który był bardzo problematyczny. Bez zanieczyszczeń ale za wilgotny. Palenie było wręcz niemożliwe i 230kg skończyło w "groszkowcu". Gdybym miał tonę tego pelletu to... brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus ni jak nie mogę zrozumieć Twego postu .

Napisz po polsku ze zrozumieniem bym cokolwiek  zrozumiał , jak czujka, jaki econet hasełko. 

Proszę napisz po polsku.

 

Nie rozumie Nie rozumie duzio czyta to zroziumie ---- żart

 

Robin60 dzięki że założyłeś wątek i po ni kąt traktuje Cię jako gospodarza tutaj, dzięki za twoją wiedzę ale mam prośbę daj szansę nam mało znającym wiedzę specjalistyczną bo tak trochę jakobyś denerwował się tu za bardzo. Trochę wyrozumiałości.

 

Panowie tak podnieca mnie te forum że czasem może i coś nie ze składem napiszę i w pośpiechu jestem trochę zalatany. Błędy też się zdarzają niestety często piszę z telefonu a on sam potrafi poprzekręcać.

 

 

post-76572-0-40782700-1521015381_thumb.jpg

 

@robin60 Piszesz że ten ecoster Toucz oszukuje, chodziło mi o to że ja mam ecoster200 i do tego czujnik CT-7 w obu jest możliwość korekty temperatury 3 plus lub minus. W czujniku CT-7 dzieje się tak dlatego iż może być różnica w długości kabla i przez to zaniża lub zawyża temperaturę.

Poza tym musimy pamiętać iż często mimo otwarcia okna i spadku temperatury znacznie , ciepła jest jeszcze ściana i to ona oddaje ciepło które czuje czujnik.

Parametry użytkownika

 

post-76572-0-12157600-1521016063_thumb.jpg

 

post-76572-0-53126300-1521016083_thumb.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś ekipę remontową Nasz Nowy Dom tam Pani architekt na pewno znajdzie Ci miejsce na bufor albo przesunie ścianę i po problemie, zrobią Ci to w jeden dzień.

 

Hahahaa. Kozę dostanie i tyle w temacie. Wtedy będzie zadowolony ekologicznym paleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus wiem doskonale. Dlatego szukam różnych rozwiązań tego problemu. Najprostsze to było takie że zrobiłem mini przepływy 0,2l na minutę na siłownikach i pięknie to działa na dole bo kamienna posadzka. Ale problem na górze bo jak podniosę temperaturę lub pogodówka podniesie to na dole również i podłoga cieplejsza ale im wyżej tym gorzej na dole. Jeśli się kasowo wyrobie założę drugi mieszacz i pompe obiegową na dól i będzie z głowy. Na dół nawet jak poleci ciągle 30-32 stopnie przy -20 to podłoga na tyle ciepła że jak dla mnie bomba. Natomiast na górę zbyt mało żeby przez panele się przebiło. Kurna fotovoltaike zakładam w sierpniu więc nie mam pojęcia ile będzie kosztowało przerobienie na dwa obiegi ogrzewania.

 

 

@kocur34 słuchaj a ja mam przy wyjściu na 3 obiegi podłogówki taki rozdzielacz z kranikami na każdym zasilaniu jak i na powrocie. Gdy za bardzo grzało mi łazienkę przykręciłem lekko zaworek i temperatura spadła. Może u Ciebie takie rozwiązanie się nada. Może skoro to na piętrze to pompa za małe ciśnienie podaje tam, bo wydaje mi się iż na górze to raczej powinno być najcieplej mimo iż są tam panele.

A ciekawi mnie jeszcze ile panowie mają obiegów grzewczych bo do tych dodatkowych niby moduł C lub B potrzebny jest jeszcze ma ktoś i jak to działa ? Interesuje mnie tak z ciekawości czy można dodatkowe czujniki temp. podłączyć aby w econecie widać było np. temp. powrotu z każdego obiegu. A taka zabawka by była.

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus Ty i inni nie traktujcie mnie w żadnym wypadku jako gospodarza , jestem takim samym śmiertelnikiem tego forum jak i WY. Też się uczę cały czas od innych, czytając ten wątek ale i inne też dla mnie istotne które odnoszą się do mej instalacji.

Nie denerwuję się w cale, 

Teraz już wiem o co Ci chodzi o przekłamywanie temp, mierzonej w pomieszczeniu przez ecoster Toucz. 

Tak to faktycznie ma miejsce , gdyż poprzedni ecoster 200 zawyżał . 

O korektach wskazań temp. wiem , ale nie będę tego robił ponieważ sztucznie nie chcę poprawiać sobie komfortu termicznego , czuję się z tym źle , że sztucznie go zawyżyłem wiedząc o tym jak jest w rzeczywistości czyli na 0. Nie robiłem tego też przy ecoster 200.

Ale już wiem z czego wynikało zawyżanie temperatury przez 200 a czemu zaniża Toucz.

O tuż Panowie ecoster 200 ma wbudowany czujnik mierzenia temp, wewnątrz obudowy swego urządzenia gdzie podłączony cały czas do prądu kablem 4 żyły elektronika wytwarza jak by nie było jakąś tam temperaturę choćby na wet podświetlanie ekranu przez diody.

Toucz ma czujnik do mierzenia temp w pomieszczeniu na zewnątrz swej obudowy w prawym dolnym rogu jak stoimy przy nim na wprost.

I z tąd ta  różnica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do Tych co kupili palniki większe niż ich faktyczne zapotrzebowanie na ciepło w domu czyli np. mają palnik 6-26 kw a chcieli by zejść z mocą na 5-20 KW jest taka możliwość poprzez wejście do ustawień zaawansowanych poprzez hasło 4096 wtedy wybieramy moc mniejszą ,OK i nasz palnik 26 zamienia się w 20 KW z jego całym oryginalnym procesem spalania. Niestety nie działa to w drugą stronę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia sie coś więcej w oprogramowaniu poprzez zadziałanie w ten sposób o którym piszesz? Czy działa w ten sam sposób jeśli mu ograniczę moc max do tych 20kW w ustawieniach? Tak jak czasem teraz to robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha , czyli są inne hasła. A przy okazji, dotarła do mnie nowa zabawka. Za chwilę testy.

post-77595-0-36146000-1521020884_thumb.jpg

post-77595-0-61156700-1521020919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa taka sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do Tych co kupili palniki większe niż ich faktyczne zapotrzebowanie na ciepło w domu czyli np. mają palnik 6-26 kw a chcieli by zejść z mocą na 5-20 KW jest taka możliwość poprzez wejście do ustawień zaawansowanych poprzez hasło 4096 wtedy wybieramy moc mniejszą ,OK i nasz palnik 26 zamienia się w 20 KW z jego całym oryginalnym procesem spalania. Niestety nie działa to w drugą stronę.

Pozdrawiam

 

Zmienia tylko parametry główne dla palnika - podobnie można zmodulować mocą planika - w konfiguratorze ładnie to widać 

 

 

plum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @cinas pomimo dobrego wzroku a i użytej lupy powiększajacej nie jestem w stanie jak i wszyscy odczytać tej tabelki załączonej przez Ciebie. Przed jej zamieszczeniem powiększ format tak by było OK . Przerób ja np paitem i będzie OK. To wszyscy skorzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no..., @robin60 :))). Może tak byś kliknął w ten obraz? Wyświetli Ci się w rozmiarze w jakim był zapisany.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do Tych co kupili palniki większe niż ich faktyczne zapotrzebowanie na ciepło w domu czyli np. mają palnik 6-26 kw a chcieli by zejść z mocą na 5-20 KW jest taka możliwość poprzez wejście do ustawień zaawansowanych poprzez hasło 4096 wtedy wybieramy moc mniejszą ,OK i nasz palnik 26 zamienia się w 20 KW z jego całym oryginalnym procesem spalania. Niestety nie działa to w drugą stronę.

Pozdrawiam

 

@robin60 a to nie jest to samo jak w ustawieniach zmienię sobie moc FL

post-76572-0-82999800-1521034036_thumb.jpg

 

Też obniży się do zadanej mocy i nadmuchy podawanie pelletu itp. I w każdej chwili możesz zmienić moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 a to nie jest to samo jak w ustawieniach zmienię sobie moc FL

attachicon.gifmax moc fl.jpg

 

Też obniży się do zadanej mocy i nadmuchy podawanie pelletu itp. I w każdej chwili możesz zmienić moc.

@rzegus to nie jest to

 

Brak możliwości edycji , wrzucam tu

 

plum.jpg

@cinas teraz OK bardzo ładnie widać, opisz gdzie to tak wejść i wykonać edytować itp.

 

Nie no..., @robin60 :))). Może tak byś kliknął w ten obraz? Wyświetli Ci się w rozmiarze w jakim był zapisany.

@Dragster dużo umiem ale widocznie jakieś ograniczenia programowe systemowe itd. które mi nie pozwalają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster zobacz u siebie czy możesz zejść z mocą na 20 KW. W ecosterze 850 P2C kocioł wyłączony . Pali się KIPI data i takie inne . Górny przycisk meni. Ustawienia serwisowe kod jaki podałem i zobacz czy masz możliwość na mniejsza moc wejść. Gdyż u mnie tylko wyższe moce palników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.