Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Robin nie bój się. Jestem gotów bo temperatury powyżej 0. Teraz już bardziej dla samego siebie chcę się w to pobawic. Na tą chwilę i tak nie będę opierał się na ecosterze bo go w lipnym miejscu zamontowałem (tu mi pasowało) bo pod podłogą lecą przewody grzejne do wiatrołapu a że cały czas grzeje to i ecoster nie pokazuje prawidłowych temperatur.  Jak go przerzucę w inne miejsce to wówczas się zastanowię nad rozwiązaniem z wyłączaniem pompy CO. Ale to bajka na następny sezon grzewczy. Ostatnio sprawdziłem i podłoga kamienna u mnie po 1,5h łapie temperaturę. Teraz jeszcze przekalkulowałem sobie że niestety jak chce się miec drewniano-kamienne podłogi (góra dół) to trzeba zrobic dwa obiegi i do tego również się przymierzę. Na pewno patrząc na innych userów pomogło przy sterowaniu pogodowym podniesienie temperatur zasilania od 29 do 45 stopni bo o wiele lepiej podłogówka mi się sprawdziła. Tak więc robin nie panikuj pisz elaborat na pw jak ustawic harmonogram bo w niedziele niby -7 stopni zapowiadają więc sprawdzimy ;)

@kocur34 wiesz patrząc na to iż wszytko masz w podłogówce i i dopiero po 1,5 godzinie łapie temperaturę. Mam bardzo duże obawy czy takie grzanie się sprawdzi. Wręcz jestem pewien , że nie ale spróbować możesz. 

Choc przy podłogówce nie jest zalecane wychładzanie czynnika grzewczego a wręcz jego stabilizacja. 

I tu moje obawy czy to tak zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam prawie pełny szamotu, żeliwo Viadrus U26 i palnik pod rusztem, i ciekaw jestem czy lepiej było by bez wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mi się udało, nagrałem ten filmik. Normalnie w kotle znajduje się jeszcze półka szamotowa, którą na potrzeby filmu wyjąłem. Nadmuch na moją max moc na której palę w zasadzie w 100% czasu -  to 47%, przy mniejszych dałem trochę mniej ale dobrałem te nadmuchy tak na oko. Zdaję sobie z tego sprawę, że ktoś może stwierdzić, że za duży lub za mały nadmuch. Powtórzę jeszcze raz nie pale na tych małych mocach więc nie miałem szans dobrać odpowiedni ich poziom.

 

Miłego oglądania z dedykacją dla Maronki :D 

 

Stary nawet nie wiesz jak jestem ci wdzięczny ,widzieć to zawsze  widzieć ,teraz jestem pewien że te 5kw to raczej świeczka niż mały palnik i trochę sorki bo okopciłeś sobie obudowę ale filmik rewelacja ,ludzie zobaczą różnice płomienia różnych mocy ,o to chodziło ,jeszcze raz dzięki kolego :)  :)  :)

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

alfiorz pytaj ! , wal jak w dym :D :D :D @kocur z tym ecosterem też temat rzeka jak nie tu to załóż nowy wątek. Zaczyna się zabawa jak podepniesz kilka czujników. Choć wydaje mi się że jak masz podłogówkę to się nie sprawdzi z tego względu iż podłogówka długo się nagrzewa. Przykładowo ja mam taki problem iż dziś w nocy palnik odpalił się tylko raz i niby ok bo w pokoju złapał zadaną temperaturę, ale w tym czasie podłogówka na korytarzu i kuchni zdążyła się ostudzić i w tych pomieszczeniach zimno. Zanim od 05 00 gdy jest podniesiona tęmp. na komfort się nagrzeje to swoje ciepło odda dopiero 09 00. Mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur34 wiesz patrząc na to iż wszytko masz w podłogówce i i dopiero po 1,5 godzinie łapie temperaturę. Mam bardzo duże obawy czy takie grzanie się sprawdzi. Wręcz jestem pewien , że nie ale spróbować możesz. 

Choc przy podłogówce nie jest zalecane wychładzanie czynnika grzewczego a wręcz jego stabilizacja. 

I tu moje obawy czy to tak zadziała.

@robin60 ja tylko patrzę pod kątem takiej końcówki sezonu jak mamy teraz. Kocioł rozpala mi się na 30-40 minut i 2h w postoju. W sezonie grzewczym nawet nie ma mowy o harmonogramie. Kurna patrząc na te Wasze półki z szamotu aż mnie świerzbi żeby u siebie coś pokombinowac bo wymiennik u mnie to jak beczka po oleju :) Tylko że muszę zrobic dodatkowy ruszt żeby nie stawiac cegieł w popielniku bo nie widzę czyszczenia tego. Z przemysłówki jest jednak trochę popiołu ale może jak wypale i zasypię czyściutki pelecik to będę miał porównanie ile z niego popiołu. W zeszłym roku z 1 tony miałem wiadro na miesiąc popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@

alfiorz pytaj ! , wal jak w dym :D :D :D @kocur z tym ecosterem też temat rzeka jak nie tu to załóż nowy wątek. Zaczyna się zabawa jak podepniesz kilka czujników. Choć wydaje mi się że jak masz podłogówkę to się nie sprawdzi z tego względu iż podłogówka długo się nagrzewa. Przykładowo ja mam taki problem iż dziś w nocy palnik odpalił się tylko raz i niby ok bo w pokoju złapał zadaną temperaturę, ale w tym czasie podłogówka na korytarzu i kuchni zdążyła się ostudzić i w tych pomieszczeniach zimno. Zanim od 05 00 gdy jest podniesiona tęmp. na komfort się nagrzeje to swoje ciepło odda dopiero 09 00. Mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi.  

 

@rzegus wiem doskonale. Dlatego szukam różnych rozwiązań tego problemu. Najprostsze to było takie że zrobiłem mini przepływy 0,2l na minutę na siłownikach i pięknie to działa na dole bo kamienna posadzka. Ale problem na górze bo jak podniosę temperaturę lub pogodówka podniesie to na dole również i podłoga cieplejsza ale im wyżej tym gorzej na dole. Jeśli się kasowo wyrobie założę drugi mieszacz i pompe obiegową na dól i będzie z głowy. Na dół nawet jak poleci ciągle 30-32 stopnie przy -20 to podłoga na tyle ciepła że jak dla mnie bomba. Natomiast na górę zbyt mało żeby przez panele się przebiło. Kurna fotovoltaike zakładam w sierpniu więc nie mam pojęcia ile będzie kosztowało przerobienie na dwa obiegi ogrzewania.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tomek0407 zaprezentował nam pięknie jak to działa pokazując swoje ustawienia. I to jest jasny i czytelny sygnał dla wszystkich że nie ma idealnych ustawień dla naszych palników. U mnie na min mocy 7kw 24% nadmuch a widzę że może byc wyższy. Przy średniej mocy 16kw mam 42% a przy max 26kw mam 60 %. Zastanawia mnie jednak ta różnica w temperaturach spalin. Czy dobrze myślę że wasze wymienniki odbierają szybciej i więcej ciepła ze spalin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten mpm 12-14 przy mocy palnika 16kw miał 100 temp. spalin więc chyba nieźle ,tu spaliny muszą iść w dół przejść przez tą diurę i do góry i w dół i do góry i komina

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób palących pelletem przemysłowym. Czy KIPI dobrze daje sobie z nim radę? W okolicy pelletu brak, muszę coś szybko zamówić wysyłkowo, pomyślałem, że skoro sezon ma się ku końcowi, to może przemysłowy kupię, będzie do grzania wody wiosną i latem, tym bardziej że cena 530zł/t wydaje się przyzwoita. Minus jest taki, że nie mam czasu żeby kupić z 2-3 worki na próbę, a potem zamawiać więcej lub szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysłowy też jest różny , więc ciężko doradzać. Najlepiej byłoby wypróbować.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, coś ta kita mizernie dla mocy 20 kW na Twoim filmie wygląda. Masz ustawione wszystko pod 26 kW , więc takie pokazywanie dla mniejszych mocy może wprowadzać w błąd niektórych jak nie masz dla tych mocy co przedstawiłeś zgranych dobrze pozostałych parametrów....nie wiem, może mi się coś źle wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, że taki mały. Zaznaczyłem, że nie mam doświadczalnie ani poprzez sondę L  dobranych nadmuchów dla poszczególnych poziomów mocy palnika ( przy określonej dawce paliwa. Tak na oko dobierałem dla mniejszych. Poza tym palnik odpaliłem i tak naprawdę palnik na poszczególnych mocach chodził przez około 5 min. Napewno płomień będzie trochę inaczej wyglądał jak palnik będzie pracował w kotle, i dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin jak u mnie czujka oszukiwala to jest cos takiego jak korekta temp. U siebie zgralem to z jednym termometrem i trzyma norme. Moze u Ciebie tez jest cos takiego.

 

Panowie a napewno Tomek wklejacie zdjecia z nazwami swoich econetow nie boicie sie ze ktos dla jaj bedzie probowal zlamac haselko. Moze sie myle ale to hyba jakiemus pajacowi ulatwia sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że wiedząc iż mam Econet 860 to już wystarcza by się do mnie włamać

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 ja tylko patrzę pod kątem takiej końcówki sezonu jak mamy teraz. Kocioł rozpala mi się na 30-40 minut i 2h w postoju. W sezonie grzewczym nawet nie ma mowy o harmonogramie. Kurna patrząc na te Wasze półki z szamotu aż mnie świerzbi żeby u siebie coś pokombinowac bo wymiennik u mnie to jak beczka po oleju :) Tylko że muszę zrobic dodatkowy ruszt żeby nie stawiac cegieł w popielniku bo nie widzę czyszczenia tego. Z przemysłówki jest jednak trochę popiołu ale może jak wypale i zasypię czyściutki pelecik to będę miał porównanie ile z niego popiołu. W zeszłym roku z 1 tony miałem wiadro na miesiąc popiołu.

@Kocur34 wiesz przemyślałem to wszystko na spokojnie.

W Twym przypadku wszystko masz w podłogówce. 

Więc u Ciebie tylko i wyłącznie bufor , wtedy będziesz miał realne oszczędności jak na nią puścisz max 30 stopni to ten bufor max odpali się ze 4 razy przy minusowej na zewnątrz. 

Tak , że myśl już o tym i nic więcej nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin jak u mnie czujka oszukiwala to jest cos takiego jak korekta temp. U siebie zgralem to z jednym termometrem i trzyma norme. Moze u Ciebie tez jest cos takiego.

 

Panowie a napewno Tomek wklejacie zdjecia z nazwami swoich econetow nie boicie sie ze ktos dla jaj bedzie probowal zlamac haselko. Moze sie myle ale to hyba jakiemus pajacowi ulatwia sprawe.

@rzegus ni jak nie mogę zrozumieć Twego postu .

Napisz po polsku ze zrozumieniem bym cokolwiek  zrozumiał , jak czujka, jaki econet hasełko. 

Proszę napisz po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasełko 0000? Poza tym ktoś mi na forum podawał 123 -to hasło u mnie nie działa. Musze 4 cyfry podać próbowałem to 4- tą cyfrę dopisywać ale nic z tego. Rządzą  u mnie cztery zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób palących pelletem przemysłowym. Czy KIPI dobrze daje sobie z nim radę? W okolicy pelletu brak, muszę coś szybko zamówić wysyłkowo, pomyślałem, że skoro sezon ma się ku końcowi, to może przemysłowy kupię, będzie do grzania wody wiosną i latem, tym bardziej że cena 530zł/t wydaje się przyzwoita. Minus jest taki, że nie mam czasu żeby kupić z 2-3 worki na próbę, a potem zamawiać więcej lub szukać czegoś innego.

Przemysłowy jak każdy inny. Jeden lepszy drugi gorszy. Jeśli się zdecydujesz to dwa sposoby. 1 kupujesz 4 worki bo po 25kg najczęściej są i odpalasz szukając odpowiednich parametrów spalania. 2 to bierzesz parę pellecików wrzucasz do wody i patrzysz czy robi się kalafior. Jeśli tak to można palić. Ja spaliłem do tej pory 2 tony łuski i palnik nasz daje radę. Ale zbyt dużo z nią roboty. Czyszczenie wymiennika i wybieranie popiołu chyba częściej jak na węglu ale nie mam doświadczenia bo węglem nie paliłem. Teraz spaliłem około 1 tony przemysłówki z trocin z domieszką różnych pseudo uszlachetniaczy ale nie narzekam jara się pięknie. Miałem tez do testów inny bardziej ciemny którego zjarałem około 400kg i też nawet że poszedł bez jakiś problemów. Więc jeśli nie masz poleconego to musisz sam przetestować.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kocur34 wiesz przemyślałem to wszystko na spokojnie.

W Twym przypadku wszystko masz w podłogówce. 

Więc u Ciebie tylko i wyłącznie bufor , wtedy będziesz miał realne oszczędności jak na nią puścisz max 30 stopni to ten bufor max odpali się ze 4 razy przy minusowej na zewnątrz. 

Tak , że myśl już o tym i nic więcej nie kombinuj.

Problem w tym że na retorcie miałem miejsce pod bufor teraz niestety ale nie mam. Bo pompa ciepła do cwu 300l i stacja uzdatniania wody w kotłowni stoi. Ale nic to, myślę że przeróbka na dwa obiegi częściowo poprawi sytuację. Chociaż ten harmonogram dalej mnie kusi żeby chociaż w dzień wyłączać kocioł. Na razie jadę z poziomu econeta  ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.