Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jak raz kupiłem byle co do palenia, to musiałem czas czyszczenia wygaszanie zmienić z 2 na 12 minut. Dwanaście, takie spieki się robiły. Ale palnik się pięknie czyścił. Sprawdź to koniecznie.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76

 

Próbuję porównać nasze wymiennki ale chyba się nie da. Ja mam 10kW więcej na wymienniku.

 

Tak wygląda u mnie na 80% mocy wymiennika czyli palnik ograniczony do 20kW przy powietrzu 41%. Przy 25kW (47%) będzie niewiele więcej. Podkręcę palnik i zobaczymy.

 

59f9f338f2f55089.jpg

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, masz większa powierzchnię wymiennika. Ja u siebie dużo za dużo wpuszczam w komin.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz kupiłem byle co do palenia, to musiałem czas czyszczenia wygaszanie zmienić z 2 na 12 minut. Dwanaście, takie spieki się robiły. Ale palnik się pięknie czyścił. Sprawdź to koniecznie.

 

www.kochowka.blogspot.com

Jezeli pamiec mnie nie myli i chodzi o to to kiedys jak szukalem czegos natknalem sie na czyszczenie minimalne 2 a max 10 chyba jezeli to bylo to. Sprawdze jak bede w domu. Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam mały wykresik dla tych, którzy mają wątpliwości. Jak powinna działać pogodówka. Ogrzewanie podłogowe, mieszacz z siłownikiem, krzywa grzewcza plus ecoSter touch. Zadana temperatura 22.5. Histereza 0.3.

 

13a37df1ce3d584d.jpg

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster

Wrzuć zapis temperatury mieszacza i temperatury zewnętrznej, bez pokojowej.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz  wygaś palnik i wyczyść palenisko z nagaru , nie musisz na razie go rozbierać , poświeć latarką  sprawdz drożność otworów , ściąg obudowę palnika to tylko dwie śrubki  i sprawdz tą przysłonę bo nie wiadomo jak ją kto w fabryce kto ustawił , czujka nie będzie zasyfiona ,zmniejsz ten cykl  tak jak ci papen radzi bo 170 to nadal dużo ,        czyszczenie paleniska zalecane jest raz na tydzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, z mieszaczem. Przypomnę tylko, że mam zawór 3D.

 

fb044a94b17ec6c8.jpg

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widać jak ze wzrostem temperatury zewnętrznej spada temperatura na mieszaczu Też mam na podłogę krzywą 0,3. Na kaloryfery 0,7. Temperatura zadana 22'C.

 

www.kochowka.blogspot.com

e3ea40427cf2b355bce41b6c6ecd14ff.jpg

Edytowane przez papen76
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest trzeba korzystać :))) Fajnie działa. Oczywiście warunek jest taki, że trzeba przy tym posiedzieć. Jako ciekawostkę powiem Wam, że drugi hydraulik, którego miałem by poprawił mi kotłownię po pierwszym odłączył mi pogodówkę i powiedział, że działać nie będzie. Poza tym po tym drugim oprócz s...... kotłowni miałem jeszcze s...... podłogówkę. Ughhh...

 

Chwilę też mi zajęła zmiana sterowników i zrozumienie Plum'a.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz wygaś palnik i wyczyść palenisko z nagaru , nie musisz na razie go rozbierać , poświeć latarką sprawdz drożność otworów , ściąg obudowę palnika to tylko dwie śrubki i sprawdz tą przysłonę bo nie wiadomo jak ją kto w fabryce kto ustawił , czujka nie będzie zasyfiona ,zmniejsz ten cykl tak jak ci papen radzi bo 170 to nadal dużo , czyszczenie paleniska zalecane jest raz na tydzień .

 

Wczoraj jak odlaczylem z pradu to widzialem z przodu przytaken otwory dlatego chcialem wyczyscic. W sumie racja mozna bez rozbierania sie dobrac do tych otworow. Najpierw wyczyscic szczotka a potem jak dalej przytkane to drutem i przedmuch zrobic. Zrobie tak jak wroce do domu dzisiaj. Dzieki chlopaki za rady widze ze nie ma co polegac na serwisantach i serwisie bo do nich tez z tym problemem kilka razy dzwonilem to mowili niemozliwe i podali niby jakies ustawienia ale temp na kotle zamiast rosnac to spadala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfiorz dobrze jest rozebrać palnik. Wyjąć rurę z rury i wyczyścić. Takie coś nawet zaleca producent co 6mc. Między rurami może zbierać się syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym czyszczeniem. W tamtym sezonie to wiertłem. poprawiałem otwory napowietrzające - tak miałem je zawalone

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz zluzować śrubę od strony mechanizmu palnika. Rób wszystko zgodnie z instrukcją a nie będziesz miał problemów.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba na imbus , wykręcić ją trzeba bo ona zabezpiecza palnik żeby się sam nie odpiął. Ja raz w tygodniu jak wymiatam popiół to czyszcze palnik. Włączam obrót i nadmuch w ręcznym i szczotką później dziurki specjalnie wygiętym drutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją wkręcam głębiej i chowa się ona za metalowy kołnierz, który jest nią blokowany przed przypadkowym uwolnieniem rur palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76

 

Palnik ograniczony do 25kW, wiatr 47%. Temperatura spalin 6st więcej.

 

6467456f28f6e1b8.jpg

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień masz elegancki

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszczotkowałem na razie palnik bo po pracy ciągłej zaszedł tak jak u Ciebie. Tak więc na pewno trzeba będzie zmienić czasy czyszczenia i obrót w pracy ciągłej. Jak pracuje Praca/Postój jest czyściutki. Poza tym w palniku 6-26kW faktycznie pellet nie zasłania  czujki.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.