Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Testuj, testuj :) . Po pewnym czasie sam dobierzesz optymalny sposób palenia do charakterystyki cieplnej budynku :) . Po męczarniach z węglem na pewno będziesz zadowolony :) . Pomyśl o montażu RCK, jeśli nie masz. Już będzie parę kilo mniej na dobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK mam;), ustawione na 10kPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Econet i tabelka z nastawami kolegi Patrola to też niezbędne niezbędniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to powodzenia na nowej drodze usłanej pachnącym pelletem :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A nie dziękuję, tfu tfu.... Wisz o co chodzi :):) Pellecik już pachnie.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie , zrobiłem szybki test na moim żeliwie bez 3D , czyli moc min. 7 kW , histereza 50-40 i wyszło że grzeje 40 minut postój 30 minut , pewnie gdybym histereze dał 15 stopni i moc min. np. 9 kW to może byłoby jeszcze lepiej. Wiem że bez 3D to nigdy nie będzie tak ja powinno ale ciekawiło mnie jak długo stygnie ta moja kupa żeliwa wypełniona szamotem. Wszystkie wasze porady i sugestie biorę pod uwagę i będę testował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 24h za mną. 13 rozpaleń.  Przy temperaturze na zewnątrz ~2-3st, dość mocny wiatr (na zewnątrz).

Zaraz po wygaszeniu komin dość mocno przeciąga mimo, że RCK ustawiony jest na 10kPa. I przy temperaturze 75-60 widać

najszybszy spadek temperatury kotła. Teraz pytanie, regulował ktoś może przysłonę powietrza w palniku 26kw? Ciągnie przez niego niesamowicie.

 

Sporo kombinowałem by poznać korelacje ustawień. Teraz będę zmieniał pojedyncze ustawienia. 

 

Wykres:

1980cdf8ba57f985gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym samym czasie tak:

 

PS. Jakim peletem palisz? Płomień super!851c87bc30761bae3ec3e65d08bcec5a.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buforowym skrytozercom mówimy nie

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry :rolleyes: , ale chciałem tylko  pokazać jak długo kocioł trzyma temperaturę i niekoniecznie wychładza się przez otwartą ( u mnie  na max) przesłonę powietrza w palniku

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, problem w tym, że to nie kocioł u Ciebie trzyma temperaturę :)))) Też bym tak chciał :)))

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny pracy pół dnia stoi tak można oszczędzać pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

PS. Jakim peletem palisz? Płomień super!

 

www.kochowka.blogspot.com

Jakiś noname, 4.9. Za 2 dni będę próbował inny. Bo ten niedostępny teraz.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglasty? Liściasty? Ja mam buk/brzoza, płomień mam 70-90%.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dokładnie. I przedmuchanie wymiennika wygaszaniem też tylko 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglasty? Liściasty? Ja mam buk/brzoza, płomień mam 70-90%.

 

www.kochowka.blogspot.com

 

Zapach ma liściastego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 24h za mną. 13 rozpaleń.  Przy temperaturze na zewnątrz ~2-3st, dość mocny wiatr (na zewnątrz).

Zaraz po wygaszeniu komin dość mocno przeciąga mimo, że RCK ustawiony jest na 10kPa. I przy temperaturze 75-60 widać

najszybszy spadek temperatury kotła. Teraz pytanie, regulował ktoś może przysłonę powietrza w palniku 26kw? Ciągnie przez niego niesamowicie.

 

Sporo kombinowałem by poznać korelacje ustawień. Teraz będę zmieniał pojedyncze ustawienia. 

 

Wykres:

1980cdf8ba57f985gen.png

Jeśli chciałbyś zmniejszyć ilość rozpaleń, możesz wydłużyć znacznie histerezę H2, kocioł popracuje wtedy trochę dłużej na pośredniej mocy. U siebie stosuję również obniżenie nocne na mieszaczu o 5 stopni. Postoje są wtedy najdłuższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Jeszcze nie wiem czy chcę zmniejszać ilość rozpaleń. Wg pierwszych mocno szacunkowych ale jak najbardziej policzalnych wyliczeń spala mi ~22kg pelletu. Co zresztą widać po ubytku pelletu w zbiorniku. Więc mniej/więcej tyle samo co czeskiego "eko"groszku. W tej chwili mam 12 rozpaleń/24h. H2 zmniejszyłem do 5min a H1 do 2min gdyż miałem dwie sytuacje kiedy palnik nie mógł dociągnąć do zadanej a płomień skakał od 80 do 30%. Zmiany muszę robić w cyklach i to pojedyncze bo nie będę wiedział co przynosi jaki rezultat. Za chwilę też zmieni mi się pellet. Rożnicy wielkiej raczej nie będzie ale będę musiał przynajmniej przeważyć jeszcze raz.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że w stopniach Celsiusza :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster, coś z temp spalin będziesz walczył?

Jednak dzięki swojej budowie w 26kW dużo łatwiej o 100% płomienia, może producent trochę przeprojektuje 16 i 20kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 16-ce i 20-ce niestety nie ma recznej regulacji ilości powietrza ale i tak niema źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.