Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Czas wygaszania potrzebny jest by mogła się do końca wypalić zawartość peletu, która jest w palenisku więc doświadczalnie (obserwując) skróć czas . Ja mam na 7 min i w sumie nie bawiłem się tym parametrem. Potem jest czyszczenie to też coś się dopali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, najlepiej odpisz swoją wersję, zadzwoń do Plum-a, tam Ci powiedzą czy jest coś nowszego i czy jest sens aktualizować.

 

W sumie racja.

 

Mam najnowszą wersję. 

Moduł A: 4.30.5k1

Panel 4.11.6
 
Econetu jeszcze nie podłączałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Długo wygasza mi też palnik - 10min to trochę przesada, może histerezy mocy to poprawią, bo sporo ciepła ucieka w komin.

U mnie jest tak, nigdy nic tu nie zmieniałem.56c848e8ad855ee2c17293417193dc15.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli kombinowaliście z czasami podawania zapodajcie mi swoje ustawienia. Teraz znów będę siedział i ustawiał palnik pod pellet z trocin. Kurna w nocy 11 rozpaleń. Mam przeczucie ze muszę chyba zmniejszyc dopływ powietrza do dmuchawy (26 kw) bo nawet jak zmniejszyłem już do minimum nadmuch to wiater w palniku że łeb urywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chata dogrzana, wiosna na zewnątrz...

 

U mnie w mrozy wygaszal się raz na dobę, teraz znowu taktuje. Tak już zostawię chyba. da60279153707b6b1ed96ddc0f43787f.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad montażem palnika KIPI w kotle VIADRUS U22 5 członów do tego podłączyć bufor ciepła

 

Domek parterowy 190m2

Strop 25cm Styropianu

Ściany 18cm Styropianu

Okna 3 szybowe

Do tego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Podłogówka 135m2

Garaż kaloryfery plus łazieki drabinki

 

Proszę o doradę jaka moc palnika i o podesłanie fotki jak to wygląda w takim kotle i czy jest sens pakować sie w bufor ?

 

Wielkie Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę poczekać kolega @Tomek0407 ma taki zestaw jaki Cię interesuje na pewno Ci udzieli wyczerpujących informacji. 

Nie miej jednak ja na Twym miejscu zainstalował bym palnik 26 KW , i spokojnie bym spał w tedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę o doradę ... i czy jest sens pakować sie w bufor ?

 

Uderzaj też do Sambora. Mądrze gada.

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad montażem palnika KIPI w kotle VIADRUS U22 5 członów do tego podłączyć bufor ciepła

 

Domek parterowy 190m2

Strop 25cm Styropianu

Ściany 18cm Styropianu

Okna 3 szybowe

Do tego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Podłogówka 135m2

Garaż kaloryfery plus łazieki drabinki

 

Proszę o doradę jaka moc palnika i o podesłanie fotki jak to wygląda w takim kotle i czy jest sens pakować sie w bufor ?

 

Wielkie Dzięki

Pozdrawiam

 

Ja mam kocioł 25kw i kupiłem palnik 26kw. Obawiam się, że przy mniejszym mógłby być problem z dogrzaniem potwora. Też się zastanawiam nad buforem. To jest dobre pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad montażem palnika KIPI w kotle VIADRUS U22 5 członów do tego podłączyć bufor ciepła

 

Domek parterowy 190m2

Strop 25cm Styropianu

Ściany 18cm Styropianu

Okna 3 szybowe

Do tego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Podłogówka 135m2

Garaż kaloryfery plus łazieki drabinki

 

Proszę o doradę jaka moc palnika i o podesłanie fotki jak to wygląda w takim kotle i czy jest sens pakować sie w bufor ?

 

Wielkie Dzięki

Pozdrawiam

 

napisz do mnie na priv

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur a jak ty ten palnik ustawiasz jakie sa obcje po aktualizacji

 

Nie zmieniło się w ustawieniach po aktualizacji nic. Funkcje zostały takie same zmieniły się tylko parametry. Np: czas czyszczenia palnika z 220 sek na 130 sek. obrót palnika przy czyszczeniu z 8% na 3%, nadmuch na max mocy z 49% na 65% i parę jeszcze innych parametrów ale nic nowego nie dodali do sterowania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad montażem palnika KIPI w kotle VIADRUS U22 5 członów do tego podłączyć bufor ciepła

 

Domek parterowy 190m2

Strop 25cm Styropianu

Ściany 18cm Styropianu

Okna 3 szybowe

Do tego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Podłogówka 135m2

Garaż kaloryfery plus łazieki drabinki

 

Proszę o doradę jaka moc palnika i o podesłanie fotki jak to wygląda w takim kotle i czy jest sens pakować sie w bufor ?

 

Wielkie Dzięki

Pozdrawiam

 

Przy takiej powierzchni najprawdopodobniej 16kw będzie odpowiedni. Nie przewymiarowywuj palnika. Ja mam 26kw bo taki mam piec. I ograniczając mu moc 75% wysterowac go do dobrych ustawień nie jest tak łatwo. Tak jak pisza inni użytkownicy najlepiej jak pracuje z nominalna mocą. Jak sie dorobiłem ustawień pod pellet z łuski słonecznika to po spaleniu znów ustawiam go na mocy 75% na pellet z trocin i znów troche mi zejdzie bo albo przesypuje albo za mało paliwa ;D

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki kolega ma komin? bo przy 16kw palniku i wymienniku 22kw spaliny mogą mieć niską temperaturę. Wręcz za niską.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na max ustawieniach spaliny ponad 150 stopni. Długo mi zajęło żeby się przyjąc do wiadomości ze temperatura około 100 stopni jest wystarczająca. Ale to własnie na forum wyczytałem o temperaturach spalin i stąd u mnie zmiejszenie mocy palnika do 75%. Teraz temperatury dochodzą do 115 stopni. Komin 9,40 fi 200 czopuch 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA i po zdjeciu obudowy palnika w 26 kw połowa dmuchawy odsłonięta. Po przysłonięciu na razie testuje na 1/4 i trochę mniejszy nadmuch się zrobił więc płomień się fajnie wydłużył. Tylko teraz procenty trzeba pod to dobrac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na max ustawieniach spaliny ponad 150 stopni. Długo mi zajęło żeby się przyjąc do wiadomości ze temperatura około 100 stopni jest wystarczająca. Ale to własnie na forum wyczytałem o temperaturach spalin i stąd u mnie zmiejszenie mocy palnika do 75%. Teraz temperatury dochodzą do 115 stopni. Komin 9,40 fi 200 czopuch 160

 

No ale poniżej 100st to też nie dobrze bo będzie się kondensować woda. U mnie na węglu i czystym wymienniku jest 120-130st. Na pellecie będzie mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyznam szczerze,że nie czytałem jeszcze postu od deski do deski,ale to uzupełnię :) Mam piec olejowy i chcę zmienić palnik na KIPI 26kW. Wiem ,że to względne ,ale czy to dobry pomysł ekonomiczny? Czy wybrana firma Kipi i palnik jest godna polecenia?Czy moc 26kW na nieocieplony dom 150m2 , to nie zbyt dużo? Czy modulacja mocy palnika rzeczywiście dobrze działa? Wycena modernizacji przy zestawie KIPI 26kW to 7600 zł. brutto , w tym zasobnik na opał 330l , sterownik jak w zestawie, termostat ścienny na kablu.To na początek tyle,żeby nie zamęczyć :) Pomożecie :) ?

post-77565-0-31115700-1517002962_thumb.jpg

post-77565-0-12136600-1517003677_thumb.jpg

Edytowane przez Maraton68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu powinno być 8% VAT co do ceny to raczej górna granica chociaż to zależy od dodatkowych bajerów. Osobiście wymienił bym tylko palnik z sterownikiem najprostszym a resztę sterowania wykorzystał z wieska, wygląda na zaawansowane sterowanie.

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wycena modernizacji przy zestawie KIPI 26kW to 7600 zł. brutto , w tym zasobnik na opał 330l , sterownik jak w zestawie, termostat ścienny na kablu.To na początek tyle,żeby nie zamęczyć :) Pomożecie :) ?

Cena bardzo wysoka jak na 26kw! Odezwij się na PW damy dużo niższa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dobry pomysł ekonomiczny? -  Sam musisz sobie to policzyć skrupulatnie , ile spalasz oleju jakie to koszty itp.

Czy wybrana firma Kipi i palnik jest godna polecenia?- Jak najbardziej firma KIPI i jej produkt jest najwyższej półki.

Czy modulacja mocy palnika rzeczywiście dobrze działa?- Działa perfekcyjnie,

POMOŻEMY. Choć tam nie ma za bardzo co pomagać sam to ogarniesz a później będziesz się z tego śmiał.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maraton68 dokładnie tak jak napisali. Modulacja działa bardzo dobrze. Ważne żeby ogarnąc pojecie histerezy. Długo mi to zajęło bo nie kumałem o co kaman ale teraz jest ok. Można bawic się modulacją w pełnym zakresie jak będziesz chciał sobie ją dopasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniło się w ustawieniach po aktualizacji nic. Funkcje zostały takie same zmieniły się tylko parametry. Np: czas czyszczenia palnika z 220 sek na 130 sek. obrót palnika przy czyszczeniu z 8% na 3%, nadmuch na max mocy z 49% na 65% i parę jeszcze innych parametrów ale nic nowego nie dodali do sterowania.

Serwis odesłał naprawiony mój ecoster 200, napisali że go zaktualizowali ale ja nic nowego po aktualizacji nie widzę niestety jakoś wolniej łączy się z econetem , i jakieś takie za-wiechy łapie jakby się przycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.