Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przelaczaniu kotla z rusztu na pelet zawsze mi sie na te 2 min rozpala Jesli chodzi o serwis chyba do 03.01.2017 maja przerwe. Ja rozwalilem se ecostera ale na szczescie lokalny serwisant mi dzis sprzedal. Wesolych swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się , własnie do tego doszedłem , a więc tak , wywaliłem z kotła 50 kg szamotu , histerezę kotła ustawiłem na UWAGA 1

H1 na 2 H2 na 5  , moc max 12 kW, średnia na 10 , min na 8 , nadzór 5 kW ( zaraz posypią się na mnie gromy ) , efekt - spalanie spadło z 35 kg na 24 kg .Mam nadzieję że wynik będzie jeszcze lepszy jak wreszcie dojdzie zamówiona sonda.

Oczywiście osoby które korzystają z bufora muszą iść w odwrotną stronę .

Temperatura kotła 55 , i oscyluje między 55 a 53 .

Idę wypić połówkę w z gwinta .

harii,mam do Ciebie kilka pytań:

1. Jaką temp masz ustawioną na mieszaczu? 

2. Jaka temp włączenia pompy?

3. Jaki czas nadzoru?

4. Jaki nadmuch na nadzorze i jaki uzyskujesz płomień przy tej mocy 5kW? 

5. Czy jesteś w stanie łopatologicznie wyjaśnić co to są te wartości H1 i H2? 

 

U mnie również najlepsze rezultaty były przy histerezie kotła ustawionej na 1 i przy temp kotła zbliżonej do temp mieszacza, tj mieszacz 47, a kocioł np 52-53 st. Przy zbliżaniu się do zadanej temp kotła, palnik schodził do min mocy i tak sobie dogrzewał kocioł. Minus niskiej histerezy kotła przy wygaszaniu- bez nadzoru, taki, że kocioł uruchamiał się tylko po to, żeby sam siebie dogrzać, nawet w sytuacji, gdy nie trzeba było grzać pomieszczeń, ale pracował wtedy na minimalnej mocy. 

 

Jeszcze pytanie chociażby do robina. Jak to możliwe, że przy zadanej temp CWU 50 stopni uzyskujesz temp np 62 st? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o CWU to u mnie jest tak , że mam założony czujnik temp na wyjściu z kotła i jest on też zsynchronizowany z regulatorem instalacji solarnej , jeżeli temp. na wyjściu jest większa o 5 st, od wskazań temp na boilerze to automatycznie załącza się pompa CWU i dogrzewa boiler. Do tego jeszcze ten czujnik w boilerze jest nie oryginalny PLUM i ma przekłamania , ale u mnie cały czas na boilerze jest około 65-73 st C. Pompę CWU uruchamia ecomac 850 jak i regulator Tech od instalacji solarnej poprzez zastosowany przekaźnik przez naszego wspólnego instalatora palników. Jest to dla mnie bardzo idealne rozwiązanie ponieważ mam zabezpieczoną instalację solarną przed przegrzaniem latem gdyż załącza się pompa i zrzuca nadmiar temp z boilera CWU na instalację CO.

No i co dalej jak się rozbuja nie może wyhamować tak by pracować na niskiej mocy.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o CWU to u mnie jest tak , że mam założony czujnik temp na wyjściu z kotła i jest on też zsynchronizowany z regulatorem instalacji solarnej , jeżeli temp. na wyjściu jest większa o 5 st, od wskazań temp na boilerze to automatycznie załącza się pompa CWU i dogrzewa boiler. Do tego jeszcze ten czujnik w boilerze jest nie oryginalny PLUM i ma przekłamania , ale u mnie cały czas na boilerze jest około 65-73 st C. Pompę CWU uruchamia ecomac 850 jak i regulator Tech od instalacji solarnej poprzez zastosowany przekaźnik przez naszego wspólnego instalatora palników. Jest to dla mnie bardzo idealne rozwiązanie ponieważ mam zabezpieczoną instalację solarną przed przegrzaniem latem gdyż załącza się pompa i zrzuca nadmiar temp z boilera CWU na instalację CO.

No i co dalej jak się rozbuja nie może wyhamować tak by pracować na niskiej mocy.

Co do temperatury CWU w bojlerze to zaleca się żeby nie przekraczała 55 st ponieważ w wyższej wytraca się kamień który niszczy zbiornik. A co do zrzucania cieplej wody w lecie z do CO to szybki koniec dla kotła. Ja tak załatwiłem sobie kocioł w ciągu praktycznie jednego roku. Wchodząca ciepła woda do zimnego kotła kondensowala wodę na wymienniki co przełożyło się na mega korozje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takowego zjawiska gdyż w kotle poprzez otwarte drzwiczki i otwarty dyfer cały czas byłą wymiana powietrza, zaś nad kamieniem by się nie wytrącał czuwa specjalny  czujnik podłączony pod prąd.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz o czym piszesz albo próbujesz się usprawiedliwić. Chyba że kocił stoi u Ciebie w ciepłym pomieszczeniu ale też pewnie temperatura wody CO nie jest taka jak powietrza. U mnie kocioł jest w piwnicy gdzie latem mam jakieś 15 st więc tyle ma i kocioł więc jak ciepłe trafi na zimne to kondensuje. Taka jest fizyka. 

Co do kamienia to tego niczym nie zahamujesz jedynie niższą temperaturą.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robin, z pełnym szacunkiem ale masz marne pojęcie o paleniu w kotle na paliwa stałe , a o pellecie nie wspomnę. Po pierwsze, każdy normalny użytkownik takiego kotła, gdy go nie używa, zamyka go i otwiera RCK na max , żeby nie było wymiany powietrza przez kocioł. Brednie o czujnikach, które zabezpieczają kocioł można miedzy bajki włożyć. Po drugie, w kotle o mocy 20kW praca palnika na mocy 5 kW jest totalnym nieporozumieniem. Wielokrotnie było udowadniane, że w kotłach z podajnikiem minimalna moc palnika nie może być mniejsza, niż 30% nominalnej mocy kotła, gdyż poniżej tej wartości drastycznie spada sprawność wymiany ciepła w kotle. Po drugie, kilka stron wstecz, wrzucałeś zrzuty z pracy kotła. Jakim cudem palnik przy mocy 20kW ma taką samą temperaturę spalin jak przy mocy 5kW? Niecałe 80 stopni temp spalin przy 20kW to jakaś paranoja. Jeżeli ta sonda lambda, co masz zamontowaną, działa tak samo jak czujnik temperatury spalin, to ja nie mam więcej pytań... Jak można dla pelletu ustawiać kaloryczność 5,6, skoro faktycznie jest 5,0, albo mniej... Twoja sonda głupieje, a koledzy papugują Twoje ustawienia i póżniej będą się dziwić, że dużo im pali...Paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy nie pijcie juz bo słuchać znaczy czytać Was się nie chce! Chłop podaje wam jak na tacy parametry a wy *** szok

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zaś nad kamieniem by się nie wytrącał czuwa specjalny czujnik podłączony pod prąd.

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz o czym piszesz albo próbujesz się usprawiedliwić. Chyba że kocił stoi u Ciebie w ciepłym pomieszczeniu ale też pewnie temperatura wody CO nie jest taka jak powietrza. U mnie kocioł jest w piwnicy gdzie latem mam jakieś 15 st więc tyle ma i kocioł więc jak ciepłe trafi na zimne to kondensuje. Taka jest fizyka. 

Co do kamienia to tego niczym nie zahamujesz jedynie niższą temperaturą.

Leje się woda dzień i noc na zmianę z żoną stoimy przy piecu bo nie możemy nadążyć z jej wynoszeniem.

A wężownica i boiler tak obrosły kamieniem, że nie jestem w stanie wody nagrzać do temp. zadanej- dogrzewamy na gazie w garnku by się umyć.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robin, z pełnym szacunkiem ale masz marne pojęcie o paleniu w kotle na paliwa stałe , a o pellecie nie wspomnę. 

Kolego Benton661 daj Ci Boże Zdrowie, że masz lepsze pojecie , niech każdy z nas pozostanie przy swoim.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury CWU w bojlerze to zaleca się żeby nie przekraczała 55 st ponieważ w wyższej wytraca się kamień który niszczy zbiornik. 

Według Twej teorii - To wszystkie zbiorniki które mają 75-80 st latem gdyż tak grzeją solary , można wyrzucić na złom. Tylko , kolego te zbiorniki zabezpieczone są tym:http://www.eko-instal.pl/emmeti-bo-guard-elektroniczna-anoda-tytanowa-l380mm.html

I u mnie ona występuje.post-67496-0-97631300-1514363841_thumb.jpg

Jak dotrwamy do lata to pokaże Ci ten kondensat w kotle jak się z niego leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę anode tytanową :) Też taką wstawiłem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie dojrzałem w końcu do zakupu palnika kipi do obecnego defro optima komfort , palnik to 5-16kw a teraz mam kilka pytań typowo technicznych i chciałbym abyście mi to trochę naprostowali co i jak

1 kupić można z 23% VAT czy idzie kupić z 8% VAT-em

2 sterownik ekomax 350 jest wystarczający do prostej instalacji typu 90m2 podłogówki z mieszaczem oraz bojlerem na przelew czyli odpada zawór 3D do ochrony kotła  bo jedna pompa ciśnie na 2 kaloryfry oraz bojler a druga w podłogówce nic więcej

3 jak najlepiej zabudować ten palnik w kotle typu górniak

4 co jest jeszcze najbardziej niezbędne do typowego wstawienia w zwykły kocioł a co można sobie darować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Twej teorii - To wszystkie zbiorniki które mają 75-80 st latem gdyż tak grzeją solary , można wyrzucić na złom. Tylko , kolego te zbiorniki zabezpieczone są tym:http://www.eko-instal.pl/emmeti-bo-guard-elektroniczna-anoda-tytanowa-l380mm.html

I u mnie ona występuje. 20171227_090646.jpg

Jak dotrwamy do lata to pokaże Ci ten kondensat w kotle jak się z niego leje.

Grzeją bo ktoś na takie grzanie pozwala. W stacji solarnej powinieneś mieć możliwość ustawienia maksymalnej temp. Wody w zbiorniku Fakt jest taki że to nie jest zdrowe dla zbiornika.

A co do anody to ja wyczytałem tylko ze zabezpiecza przed korozją a nic nie ma o wytrącaniu się kamienia.

I jeszcze jedna uwaga.

Widzę ze nie przyjmujesz żadnych argumentów a w Twoich ripostach wyczuwa się agresje w związku z czym daruj sobie uszczypliwe komentarze i żyj w swoim świecie. Nie muszę i nie zamierzam więcej pisać w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po świętach widzę że się nudzicie, więc prosiłbym o pomoc w ustaleniu przyczyny problemu z moim palnikiem.

Problem polega na tym iż po poprawnej wadze palnik zasypywany jest pelletem którego nie może spalić. Palni-czek się zapycha fotokomórka nie widzi płomienia i wygasza piec, lub płomień cofa się z powrotem do rury która podaje pellet. Płomień cofa się bardziej gdy otworzę drzwiczki z palnikiem - jutro i tak wyczyszczę komin. Podejrzewam iż palnik trzeba rozebrać i być może przeczyścić.

Posiadam palnik KIPI 18 - NIE MA MOŻLIWOŚCI REGULACJI mocy tak jak w większości waszych palników. 

Moc reguluję parametrem którego większość kolegów niema :

Czas podawania paliwa przy 100% mocy kotła (w regulatorach retortowych główny czas podawania)
Poniżej zamieszczę skreny po restarcie ecomax na niby oryginalnych ustawieniach jeżeli ktoś będzie miał podobne oprogramowanie poproszę o sprawdzenie czy ustawienia ma podobne
 
 
 
post-76572-0-74011100-1514407664_thumb.jpgpost-76572-0-00601000-1514407699_thumb.jpgpost-76572-0-29922400-1514407710_thumb.jpgpost-76572-0-21987100-1514407726_thumb.jpgpost-76572-0-79913300-1514407737_thumb.jpgpost-76572-0-03094100-1514407753_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie ten parametr

Czas podawania paliwa przy 100% mocy kotła (w regulatorach retortowych główny czas podawania) ma 5,4 s

- nim mogę zmniejszyć moc palnika i ustawić aby mniej pelletu żarł niestety ma problem z nagrzaniem a na razie mrozów niema. Gdy dam mu dawkę oryginalną zapycha palnik i powoduje pożar w dolocie pelletu. Oczywiście pelet ważony i podana kaloryczność - tam po restarcie już zmienione na kaloryczność 5,6 celowo zawyżona i waga 13.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dojrzałem w końcu do zakupu palnika kipi do obecnego defro optima komfort , palnik to 5-16kw a teraz mam kilka pytań typowo technicznych i chciałbym abyście mi to trochę naprostowali co i jak

1 kupić można z 23% VAT czy idzie kupić z 8% VAT-em

2 sterownik ekomax 350 jest wystarczający do prostej instalacji typu 90m2 podłogówki z mieszaczem oraz bojlerem na przelew czyli odpada zawór 3D do ochrony kotła  bo jedna pompa ciśnie na 2 kaloryfry oraz bojler a druga w podłogówce nic więcej

3 jak najlepiej zabudować ten palnik w kotle typu górniak

4 co jest jeszcze najbardziej niezbędne do typowego wstawienia w zwykły kocioł a co można sobie darować

 

Jeśli mogę doradzić to nie ecomax 350 tylko 850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dam mu dawkę oryginalną zapycha palnik i powoduje pożar w dolocie pelletu. 

 

​A masz coś takiego jak czas pracy podajnika 2? Może on za krótko pracuje i po wsypaniu pelletu nie zdąży go zrzucić do komory spalania i zapala?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale on u mnie caly czas sie kreci . pellet zabiera. Zauwazylem jak byl na tych fabrycznych ustawieniach to wypychal jeszcze niespalony pelet do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, bo nie jestem instalatorem, ale podajnik 2 przesyła pellet do komory spalania......93d9a3dd7742fcee8234ebea854eeb45.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.