Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz cytować mego postu gdyż admin i tak go usunie nie ma takiej potrzeby wiemy do kogo sie odnosimy  a jak nie to piszemy do kogo się zwracamy.

Widzisz wydmuchiwało Ci bo masz lekki pellet u mnie 1800  a był 1850. Nie wiem czy przy tej wadze ta kaloryczność nie będzie za wysoka. Ale jak się teraz wypala i popiół jest lekki to znaczy , że niedopalonego nie masz.

Zaizoluj co się tylko da tam gdzie już pokoje to nie ale tam gdzie nie są widoczne to załóż izolację. Czyli stara instalacja rozumiem. Nie pęknę ze smiechu , gdyż po drugiej stronie ulicy widzę to samo.

Z tym nadmuchem jak uważasz , że jest OK to zostaw jak dochodzi bez problemu. Jak będzie przeciągał to zmniejsz ten minimalny na 7 KW z 27 na 23/4 zobacz, tak by przy odbiorze KW z pieca nie był w stanie wyprodukować tyle KW , że się będzie czyścił i wygaszał.

 

Tak masz 

 
Czas cyklu pracy podajnika (podawanie + przerwa podawania)
15s
Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin60  mówisz lekki pelet,  teraz wróciłem z kotłowni czyściłem kocioł i przy okazji zrobiłem test wyszło mi 950g - to jest lekki pelet. Wcześniej miałem1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407 czy Ty czasem nie masz problemu z podajnikiem nie przesypuje Ci się pelet przez sprężynę w podajniku. Aż nie chce mi się wierzyć.poprzedni miał 1850 a ten 1800. Może jeszcze być , że ta waga z KIPI jest do d....y  kolega ma dwie i jedna OK druga zaniża o 400 gr.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek, podawanie pelletu na godzinę przy mocy max to 6,4 kg. Palnik w nowym kotle Biovert 40kw Witkowskiego. @robin, zgadza się, czas cyklu w FL to 15 s. Zostawiłem tak, jak w ustawieniach fabrycznych. Instalacja stara z wymienionymi grzejnikami na panelowe stalowe+w jednym mieszkaniu aluminiowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cezar, ten pellet do tej pory miał 1140 a dzisiaj juz mniej

 Robin no chyba nie, dla pewności zrobiłem 2 pomiary i to samo wychodzi, taką mam wydajność przy tym  paliwie. Ale u mnie przeważnie góra to 1400 było zawsze. Tylko raz miałem takie zdarzenie z przesypywaniem ale to widać i więcej przepuściłem przez podajnik i wyczyściłem z marasu dół zbiornika. Teraz wszystko wygląda ok

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezar76 popraw ten nadmuch na najniższej mocy i oczekuję pozytywnych wyników.

Powiedz jeszcze na tej mocy max to długo Ci pracuje pokaz wyniki pracy  z panelu ecomaxa 850 tam na końcu zrób zdjęcie i wstaw.

Podoba mi się ten Twój potwór

http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/biovert#wymiary

a w szczególności to jak producent docenia serce kotła czyli palnik. :P

Nigdy z mej strony nie ma , żadnej ironii . Proszę tak tego nie odbierać.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie jest ironia...?

Co do czasów pracy, to może powiem dopiero, jak będzie na nowych ustawieniach. Po ich wprowadzeniu, wydaje mi się, że pracował trochę krócej. Do tej pory, w zależności od pogody, średnio pracował ok 1 godz, a postój ok 2-2,5 godz. 

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Po wyłączeniu kocioł dosyć długo utrzymuje w sobie wysoką temp np. ok 70 st. Gdy ecoster daje sygnał do grzania pomieszczeń włącza się najpierw pompa, grzeje obieg z tej wody, która jest w kotle,a gdy piec zdąży się uruchomić i osiągnąć wysoką moc do grzania, temp na kotle znacząco spada. Wówczas wyłącza się pompa, zamyka się zawór 4D i piec dogrzewa sam siebie. Po osiągnięciu temp włączenia pompy, wiadomo, otwiera się zawór i włącza się pompa. W trakcie jej pracy temp znowu w końcu spadnie i w pewnym momencie piec grzeje na otwartym zaworze i włączonej pompie. Pracuje wtedy stosunkowo długo na max mocy. Gdy pomieszczenia się ogrzeją (do tej pory było to przy temp ok 45-47 st na mieszaczu), pompa się wyłącza, zawór się zamyka i piec dogrzewa sam siebie, aby uzyskać swoją zadaną temp. Gdy do niej dochodzi to zmniejsza stopniowo - płynnie moc i wyłącza się. Czyli summa summarum na niskiej mocy pracuje krótko w porównaniu do pracy na max mocy. Przy mocy minimalnej nie ma odbioru ciepła, ponieważ zawór jest już zamknięty a pompa wyłączona. Tak to mniej więcej u mnie wygląda. 

Po wprowadzeniu zmodyfikowanych ustawień, wg twoich rad @robin, kocioł po wyłączeniu osiągnął temp 69 st. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematu, mam nadzieję, że nie zostanę za to zganiony, chłop, który montował mi kocioł, powiedział, że "nieczęsto montuje się takie kotły" (jeśli chodzi o wielkość) , natomiast instalator palnika oświadczył, że kocioł "jest estetycznie wykonany".

Trochę żeśmy się w piątkę chłopa napocili, żeby go wtarabanić do kotłowni, przez korytarz, korytarzyk do kotłowni i na końcu dwa schodki do samej kotłowni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kupowałeś go jak na stronie w zestawie czy osobno? Jeśli osobno kociołek to możesz podać cenę samego kotła? Na stronie jest z palnikiem cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dochodzi do wyłączenia pompy jak uchodzą KW z pieca jak termostat załączy pompę .Rozpala się przy temp 59 st bo histeryza 9 St. jak juz pompa chodzi cały czas i kocioł jest w stanie szybko się dźwignąć pomimo spadku temp do 50 niżej nie schodzi wtedy już jest na mocy około 16-17 kw i odrabia straty bardzo szybko zawór 4D sukcesywnie się przymyka gdzie cały czas trzyma 47 st , histeryza 2 st zaworu 4D. Pracuje na mocy max około 20 minut gdyż temp zbliża się do 69 spada z mocą do 5 KW i temp na piecu utrzymuje na poziomie 68-72 cały czas aż nagrzeje dom. Jak nagrzeje pompa stop przeciąga o 5 st. do 74 czyszczenie i wygaszanie. Tak chcesz to ustawić. 

Więc żyby to zrobić zakładam , że masz bardzo dużo wody w obiegu i piec nie nadąża z produkcją KW. 

Więc zmniejsz krzywą tak by szło 43 na grzejniki zwiększ zapas mocy kotła ustaw temp na kotle 70 zrób mniejszą histeryzę by się szybciej rozpalał i dał radę z naprodukować KW tak by nie doszło do rozłączenia pompy i zamknięcia zaworu 4D, to nie jest takie trudne musisz trochę wszystko wypośrodkować.

Patrz a u mnie odwrotnie przeciwieństwo do Ciebie

post-67496-0-35207700-1513973052_thumb.jpg

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Koledzy. Sprawdzałem komin w środku. Cały mokry. Zamówiłem wkład kominowy po świętach będę montować. Może ktoś podpowie jak zaczepić linkę którą opuszcza się wkłady? -_- Radzę posprawdzać jak ktoś ma ceglany.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek21 to kominiarska robota wstawiał u mnie jakieś 8 lat temu ale nie pamietam. Poszło mu to bardzo sprawnie.

@Cezar76 gdzie ty mieszkasz może blisko to Ci to ogarnę jak nie daleko.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż Ty ziomek jesteś  kolego damy radę zrobimy jak się uda po świętach  a jak nie to już po nowym roku znajdę czas i do Ciebie podskoczę co Ty na to.

Chyba , że spróbujemy tel. ale po świetach. OK

W tamtym tygodniu byłem w Wasilkowie u kolegi na wigili naszego klubu rowerowego.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Koledzy. Sprawdzałem komin w środku. Cały mokry. Zamówiłem wkład kominowy po świętach będę montować. Może ktoś podpowie jak zaczepić linkę którą opuszcza się wkłady? -_- Radzę posprawdzać jak ktoś ma ceglany.

Nie zapomnij zdać relacji montażu i napisz na PW gdzie zamowiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek21 na linie oczko robisz i zakładasz karabińczyk, linę z karabińczykiem przekładasz przez rurę i na krawędzi zaczepiasz karabińczyk, przy wkładzie 1mm grubości trzeba się postarać aby coś uszkodzić, opuszczasz założony kawałek w komin (trochę aby było koniec widać) i nawlekasz na linę następny element wkładu (lepiej mieć ręce do pomocy) i składasz z tym pierwszym w przewodzie sprawdzając czy dobrze w kielich wszedł następny kawałek, opuszczasz trochę i następny .... przy końcu może być ciężko, jako ostatnie a właściwie jako pierwsze to jest wstawienie trójników z odskraplaczem w wykuty otwór w miejscu w którym stoi kocioł i kombinacje jak wyczepić karabińczyk, ale wszystko jest dość proste pamiętać należ przede wszystkim o bezpieczeństwie podczas pracy.

 

edit: do pelletu najlepiej wkład 1mm grubości i gatunku 1.4404 tak podpowiedział mi kolega @Sambor i po przeczytaniu danych z PN potwierdzam, choć ostatnio nawet Japończycy przyznają się do zaniżania norm :-)

 

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.