Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mam otwarte na max, stwierdziłem po kilkunastu próbach, że przy nadmuchu jest to bez sensu, nie widziałem różnicy. Przy naturalnym ciągu (jak paliłem węglem) stopień otwarcia miał  wpływ. Kaloryczność też mam ciągłe na 5.0.  To ja zszedłem na mocy 24kW na 45% mam płomień 100%. Po jednym sezonie palenia stwierdzam jednak, że  (to wcześniej pisałem)  dobry pellet to podstawa. I uwaga - cena nie gwarantuje jakości - też się o tym teraz przekonałem.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz tak : moc max 16 KW nadmuch 44% fabrycznie 46% , pośrednia 8k=KW nadmuch 35% fabrycznie 36%, minimalna 5 KW nadmuch 29% fabrycznie 26%. Czas cyklu pracy 10sek fabrycznie 15 sek. Dawkę paliwa wylicza regulator po wprowadzeniu kaloryczności paliwa im większa tym mniej poda. Ja mam ustawione 5 Mg Juli

Masz chyba na 5 kWh

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niską temperaturę spalin (około 80-900C) wyregulowałem poprzez zabudowanie zawirowywaczy spalin oraz RCK ustawione na 10 Pa. Dlatego nie zauważam różnicy jak jeszcze przymykałem klapę na czopuchu - nawet wydawało mi się, że miała wpływ na zmniejszenia się % płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne  u mnie nawet na najgorszym pellecie  po zakończeniu palenia nic nie zostawało w palniku. Może zwiększ czas czyszczenia, moc nadmuchu, w sumie powinno Ci wydmuchać te dziadostwo z palnika. 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy mocy maksymalnej mam ok 130 stopni za czopuchem. Pewnie dlatego ze palnik zamontowany jest w komorze zasypowej i to powiększyło wymiennik kotła. Ja mam w Zębcu KWKD 16Kw. Kol. Cresida  ten spiek jest przyklejony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 C

 

  ten spiek jest przyklejony?

Nie jest luźny, jak pracował na ustawieniach fabrycznych (przede wszystkim nadmuch) to też były takie spieki .

Częstotliwość czyszczenia mam ustawione na 10%, może jeszcze powinienem zwiększyć?

Edytowane przez Cresida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum i też zaczynam z palnikiem KIPI i sterownikiem ecomax 850P. Mam pytanie chyba podstawowe. Jak powinna wyglądać praca takiego pieca na pellet.  Chodzi mi o poszczególne tryby. U mnie piec rozpala się wchodzi w tryb pracy (około 25 min) i potem przechodzi w nadzór około 45 min i potem znów zaczyna się praca i nadzór, czy tak jest prawidło czy piec powinie się wygaszać?  Po poczytaniu postów zmieniłem ustawienia i teraz piec pracuje ciągle. Jak opcja jest prawidłowa ? Dzięki za ewentualną pomoc.

 

 

post-73934-0-24537500-1509657820_thumb.jpg

Edytowane przez jegkrzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na opale to powinien się piec wygaszać i mieć jak najdłuższe postoje. Palnik ma grzałkę i automatycznie się rozpala więc trzeba z tego korzystać. Ustaw histerezę kotła na 20 st. , H1-10, H2-5 i testuj.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407 widzę że masz podobne temperatury spalin i nie widać pary na kominie ? :)

 

W  tamtym roku bawiłem się w obserwację komina. Lekki dymek przy rozpalaniu, a potem nic. Tylko w dniach jak były mrozy około -20 to widziałem parę jak na kominie u sąsiada, który ma gaz. Może to, że nic nie widać jest też spowodowane tym, iż mam 9m komin, ocieplony ceramiczny, 200śr. W sumie sam byłem tym zdziwiony.

Nawet osiedlowa "obserwatorka" sąsiadka w tamtym roku około grudnia zapytała ojca czemu jeszcze nie palimy w piecu. Ha, Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik KIPI 5-16 KW.

Monter ustawił mi parametry spalania na pelet (no name).

Dawka na rozpalanie 150 gram.

Podawanie nowej dawki co 15 sekund.

Nadmuch min.25% śr.27% max.32%

Zużycie peletu przy 16 KW 3kg/h  przy  5KW 0,9 kg/h.

Pelet wypala się całkowicie.

Płomień wacha się 80-100%

Czy to jest według was dobrze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam ma się dokładnie wypalać. Trochę mała różnica pomiędzy nadmuchem dla mocy minimalnej a pośredniej. Ale może pośrednia obniżona . Z moich krótkich :) obserwacji wynika że lepiej palić na większych mocach i unikać minimalnej. Płomień się zmienia bo są duże dawki możesz spróbować skrócić cykl z fabrycznych 15 sek do 10 sek. Będzie podawał częściej ale mniejsze dawki.

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik KIPI 5-16 KW.


Monter ustawił mi parametry spalania na pelet (no name).


Dawka na rozpalanie 150 gram.


Podawanie nowej dawki co 15 sekund.


Nadmuch min.25% śr.27% max.32%


Zużycie peletu przy 16 KW 3kg/h  przy  5KW 0,9 kg/h.


Pelet wypala się całkowicie.


Płomień wacha się 80-100%


Czy to jest według was dobrze ustawione.


 


Coś mi się wydaje że to są ustawienia fabryczne jedynie dawka rozpalanie była 100gram ,i tu mam pytanie czy ten palnik też jest odblokowany na prace 20kw jeśli tak to ja mam nadmuch 34 przy tej mocy i też pellet (no name)wypala się całkowicie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrócenia czasu fabrycznego z 15s do 10s to pozwoliłem sobie zadzwonić do producenta palnika i dowiedziałem się, że wszyscy czołowi producenci palników badają je i dostają certyfikaty przy 15s i chyba nie ma sensu mieszać akurat przy tych parametrach palnika. Chyba jest to parametr "optymalny" dla palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz nikomu nie chce się szukać "sposobu" bardziej precyzyjnego (ściśle odważonej dawki) podawania na palnik, ale  w przyszłości, kto to może wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że i tak jest dobrze od wtorku nie muszę nosić worków z węglem :) 

Tedi90

Fabryczne nastawy dla palnika 16 kW regulator ecomax 850P2-C Touch są  odpowiednio moc i nadmuch : 16 kw-46% , 8kw-36% , 5kw-26%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już podsumowany październik (jakby kogoś interesowała kwestia przeróbki pieca viadrus u-22 +palnik KIPI). Porównanie zeszłorocznego miesiąca gdzie jeszcze opalałem węglem (orzech 28MJ). Październik 2016 - 648kg średnio dobowe spalanie na poziomie 20,9kg/24h - uwagi: dom był nieocieplony kostka  lata 70-te. W tym roku po ociepleniu zeszło mi pelletu 255kg średnio dobowo około 8kg. W domu temperatury w dzień 230C noc 22, a w tamym około 10C niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.