Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Tech. Temp. Mosfet Za Wysoka.


Kamila7x7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Sterownik działa od stycznia lub lutego 2015 i nie jest to jedyny który widziałem z takim "starzem" 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale częściej psują się układy  na tanich kondensatorach elektrolitycznych, zwłaszcza montowane nad kotłem. Tu zgadzam się z Kolegami, że bardziej to przypomina marketową taniznę, niż poważny sterownik kotła. Za 2 lata kończy się gwarancja, będziemy się martwić.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście prawdopodobieństwo awarii wzrasta w budżetowych układach. Lecz niestety "przemysłowe" elementy nie gwarantują 100% bezawaryjności zwłaszcza w wieku gdzie o produkcie decydują księgowi. Już nie raz miałem doczynienia z pulpitami sterownikami czy pilotami zdalnego sterowania które kosztują kilkanaście tysięcy i padają po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to bardzo krótko bo od września 2019 do dnia dzisiejszego 7/24... I oby tak dalej.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej miałem K1Pv2 i przeróbka softowa na v3, działał do końca ok 2lata. Potem już ster v4 i też śmigał do końca, a teraz musiał by wypowiedzieć się kol. @segal21
bo u niego jest cały osprzęt.

Teraz mam cały zestaw APC3 oraz moduł sondy lambda. Kończy się 2 sezon i jak na razie (odpukać) nic się nie dzieje.

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie w....Rosji i tam Defro było ekskluzywnym kotłem obliczonym na 20 lat! wg sprzedawcy, za względu na grubą europejską blachę i germański motoreduktor. Więc może nie będzie tak źle:-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) Wszystko się psuje prędzej czy później. Ja mam nadzieję, że u mnie będzie to drugie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U rodziców K1PRV4 3 lata na grochu, bez problemów. 

Z tymi Ruskimi to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam mam sterownik tech kip v.4 pz i mam problrm temperatura moswet za wysoka , wentylator chodzi płynnie wedłog mego słuchu kondensator wymieniłem przy wentylatorze i nadal lipa co mam zrobic jak cos to jestem zielony z elektroniki. piec pochodził 2 sezony i w 3 padł czyli po gwarancji zaras bo latem niechodzi . co miał bym za kondensator wymienic i jak?

IMAG0285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 18:27, kowal323 napisał:

witam mam sterownik tech kip v.4 pz i mam problrm temperatura moswet za wysoka , wentylator chodzi płynnie wedłog mego słuchu kondensator wymieniłem przy wentylatorze i nadal lipa co mam zrobic jak cos to jestem zielony z elektroniki. piec pochodził 2 sezony i w 3 padł czyli po gwarancji zaras bo latem niechodzi . co miał bym za kondensator wymienic i jak?

IMAG0285.jpg

Po co go rozbierałes skoro naprawili by to na gwarancji?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SnurqNapisał przecież, żę jest po gwarancji.

@kowal323Z moich perypetii sugeruję na początek wymianę niebieskiego kondensatora MKP, a najlepiej wszystko co jest na płytce (trzy kondensatory elektrolityczne po lewej, niebieski przy wyjściach oraz jeden mały żółty przy transformatorze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory to jedno, ale nikt nie zwrócił uwagi, że z czasem wentylator się zużywa i obraca się z coraz większym oporem, co obciąża tranzystor.

Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie podniesienie obrotów minimalnych wentylatora o kilka procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test ma, tylko trzeba go wykonać żeby ustawił zakres pracy dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnego zakresu pracy dmuchawy, to nie skzp. Ten sterownik działa w oparciu o faktyczny przepływ powietrza, o czym na tym forum są już setki postów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Snurq napisał:

jak to nie ma? w serwisie można podnieść minimalną moc i obroty

To nie jest prawda.  Żadnej mocy ani obrotów dmuchawy się nie ustawia. Ustawia się obroty turbinki na dmuchawie, czyli przepływy oraz minimalne wysterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH ustawia się ale nie obroty tylko minimalny i maksymalny "prąd" co w efekcie przekłada się na to z jaką prędkością obrotowa startuje i powyżej jakiej nie wzrosną już obroty wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysterowanie to nie prąd i nie ma przełożenia 1;1 na obroty dmuchawy. Zależy to od oporów przepływu, ciśnienia itd. Są sterowniki działające jak mówisz, ale nie tech (tamte mają halotrony w dmuchawie, a tech w przepływomierzu).  

Ale nawet jeśli pominiemy te szczegóły, to dmuchawa i tak startuje z wyższego wysterowania (np. ja mam minimum wysterowania 14, a startuje z 19). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysterowanie to trochę bardziej zawiła sprawa niż start dmuchawy i nie od tego jest. Wysterowanie to parametr odpowiedzialny za regulację obrotów(mocy) wentylatora w zależności od faktycznego przepływu powietrza przez hallotron.

Edytowane przez Darekgra
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gmatwasz, przecież to najzwyklejsze wypełnienie sinusoidy. Co nie zmienia faktu, że w sterowniku do wymiany są kondensatory, a reszta dywagacji Snurqa jest chybiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ogulnie piec startuje robi te swoje testy i przy temperaturze około 60 stopni zalacza sie alarm temperatura mosfet za wysoka wiatrak czy dmuchawa dobra bo chodzi cicho jak zawsze przyspiesza czy zwalnia i do 60 stopni nabija i lipa a piec ma wymogi ze musi a raczej powinien chodzic na 65 stopniach piec 24kw musze poszukac jakiegos elektronika zeby to powymienial bo jak mam za nowy dac 1270 zł co 2 lata to masakra dzieki za pomoc postaram sie wymienic to co napisaliscie i dam znac czy pomogło dzieki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.