Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za Wysoka Temp. Cwu


Qni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy,

 

Mam taka instalalcję CO - CWU

 

Piec:

Ogniwo Eko 20kW, podajnik ślimakowy, palenisko retortowe.

Piec ładnie spala węgiel.

Sterownik: Electronics SP-24

 

Bojler:

Gamlet 140l z wężownicą, ocieplony, czujnik temp. doprowadzony ze sterownika kotła.

 

Sterownik: Electronics SP-24

Ustawienia: CO 56 st, CWU 56st, hist 2st, priorytet CO.

 

Problem w ty że temp. CO rzadko kiedy dochodzi do 56st. bo wcześniej CWU osiąga temp. okolo 66st i wlancza się alarm "Za wysoka temp. CWU" i kocioł czeka na ponowne uruchomienie aż temp. CWU nie spadnie do zadanych 56st, a w tym czasie CO spada do 40 st.

Dodam że mam dwie osobne pompy CO i CWU i nie mam zaworów 3 i 4 drożnych. Rury miedziane, w kotłowni ocieplone w domu częściowo ocieplone.

 

Jak mam spowodować zeby mój kocioł osiągał temp. zadaną?

 

Jeszcze taki mam problem, że jak dojdzie już CO do 56st, to za max 4min spada temp. o 2 stopnie i piec zaczyna pracować. Strasznie szybko się wychładza, co mam zrobić żeby kocioł wchodził w stan przedmuchu (pauza 15min, przedmuch 30sek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy,

 

Mam taka instalalcję CO - CWU

 

Piec:

Ogniwo Eko 20kW, podajnik ślimakowy, palenisko retortowe.

Piec ładnie spala węgiel.

Sterownik: Electronics SP-24

 

Bojler:

Gamlet 140l z wężownicą, ocieplony, czujnik temp. doprowadzony ze sterownika kotła.

 

Sterownik: Electronics SP-24

Ustawienia: CO 56 st, CWU 56st, hist 2st, priorytet CO.

 

Problem w ty że temp. CO rzadko kiedy dochodzi do 56st. bo wcześniej CWU osiąga temp. okolo 66st i wlancza się alarm "Za wysoka temp. CWU" i kocioł czeka na ponowne uruchomienie aż temp. CWU nie spadnie do zadanych 56st, a w tym czasie CO spada do 40 st.

Dodam że mam dwie osobne pompy CO i CWU i nie mam zaworów 3 i 4 drożnych. Rury miedziane, w kotłowni ocieplone w domu częściowo ocieplone.

 

Jak mam spowodować zeby mój kocioł osiągał temp. zadaną?

 

Jeszcze taki mam problem, że jak dojdzie już CO do 56st, to za max 4min spada temp. o 2 stopnie i piec zaczyna pracować. Strasznie szybko się wychładza, co mam zrobić żeby kocioł wchodził w stan przedmuchu (pauza 15min, przedmuch 30sek)?

witam w którym miejscu zamontowałeś czujnik C.W.U na zasobniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tak sprawdz monta :) z czujnika na bojlerze stan mocowania od tego cza zaczac mozesz sprawdzic czy dziala jak osianie zadna temp.czujnik to pompa stop wiec jak co wyciag czujnik podgrzej czujnik -czyms i pmpa stop jak ostygnie do histerezy to sie ma zalaczyc jak chodzi zle w stosunku do nastaw to uszkodzony . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik chodzi dobrze (jest wcisnięty w specjalny otwór w obudowie boilera), a czujnik wiem że jest dobry, bo termometr na boilerze wskazuje tą samą temperaturę wody (+/-2st).

Pompa od wody właściwie nie pracuje od temp. 56st, a gorąca woda z kotła jakby sama podgrzewa wodę w bilerze, jakby z rozpędu, aż do 66st kiedy to wlącza się alarm że za gorąca woda i piec staje, czekając na wychłodzenie się wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam

 

Nie będę zakładał nowego tematu i odświeże temat.

 

Posiadam piec Komfort Eko 20kW ogólnie wszystko OK, poza jednym.

Przegrzewanie bojlera CWU. Dwa dni temu przełączyłem piec w tryb OGRZEWANIE DOMU dla eksperymentu

i niestety efekt jak na zdjęciu sterownika temperatura CWU ustalona na 45, piec 60 stopni, w tym trybie pieca

pompa CWU jest wyłączona, a pomimo tego w bojlerze dochodzi do 60 stopni (to dla mnie i moich dzieci za dużo).

Drugie zdjęcie to moje połączenie pieca z bojlerem.

Proszę o pomoc może macie jakieś rozwiązania coś dodać do instalacji żeby obniżyć temperaturę bojlera.

 

Pozdrawiam.

post-74400-0-98298100-1510255915_thumb.jpg

post-74400-0-94029600-1510255920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawór zwrotny na obiegu CWU jest potrzebny. Pompa CWU wyłącza się i wtedy też sprężynka w grzybku na zaworze blokuje grawitacyjny przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię temat chodzi o ciśnienie w układzie otwartym. W trybie letnim ciśnienie było na około 0,8 bar czyli ok.

Teraz w trybie ogrzewania domu ciśnienie spadło do 0,6 bara jak próbowałem dolać wody od razu lała się woda z naczynia 

wyrównawczego. Czy ma to jakiś wpływ na pracę instalacji jedno co zauważyłem najbardziej oddalony grzejnik wszystkie 

posiadają termostaty muszę ustawić na 4 żeby w pomieszczeniu było 22 stopnie. W innych pomieszczenia wystarczy 3 i jest 22 stopnie.

Czy macie jakieś przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem inaczej odkręciłem wszystkie termostaty na max i zawór 4D na max przepływ w instalacje ciśnienie wzrosło do 0,8 także myślę że jest ok.

Z tą pompą sprawdzę jutro. Myślę że nie co ciągnąć tematu, dzięki za aktywność dobrze wiedzieć że ktoś to śledzi i pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.