Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temp. Mosfet Za Wysoka


lasso1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kocioł firmy Welder z regulatorem temperatury ST-880 zPID. Przy rozpalaniu wyświetla się komunikat temp. MOSFET za wysoka. Dzwoniłem do serwisu firmy Tech Sterowniki i powiedzieli mi żebym wymienił czujnik temp przy wylocie spalin, zrobiłem to i nic. Ktoś mi podpowiedział żeby wyłączyć zPID ale spowoduje to uzyskanie zbyt wysokiej temperatury na piecu oraz nieefektywność spalania.  Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i potrafi mi pomóc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu nie chodzi o przegrzewanie się sterownika? jak wejdziesz w ekran serwisowy to masz podgląd na temperatury i tam jest też temp. sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączyłem ekran serwisowy zauważyłem że gdy temeratury mosfet osiągnie 90 stopni włącza się ten alarm. W menu nie ma żadnej regulacji tej temperatury. Czy jest jakiś sposób na naprawienie tego np reset komputerka?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to sterownik Ci się przegrzewa. U mnie mosfet ma 57 stopni. Spróbuj odkręcić sterownik  od pieca i go unieść. Zobacz wtedy jak będzie się zachowywała temp. sterownika czyli mosfet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie facet z serwisu. Podłączył nowy sterownik tego samego typu co mój tj. st-880 firmy tech i dalej pokazał sie komunikat temp. MOSFET za wysoka nawet na nierozgrzanym piecu. Potem próbował różnych ustawień i nic. Jedynie zauważyliśmy że gdy dmuchawa daje większy podmuch mosfet obniża się natomiast gdy zwalnia to rośnie. Podłączyliśmy nowy kondensator przy dmuchawie i nic. Powiedział mi że te sterowniki dziwnym trafem padają po upływie gwarancji i serwis nie mówił mu jak je naprawić czy programować tylko każe odsyłać do siebie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kilka dni temu u mnie pokazał się ten sam błąd w sterowniku st-880 z pid.

Po analizie płytki sterownika stwierdziłem że problemem jest tranzystor (MOSFET) sterujący pracą wentylatora. 

Pod nim jest czujnik temperatury i to on pokazuje przegrzanie tego elementu.

U mnie był to P10NK60ZFP. Wymieniłem go na nowy tranzystor o parametrach 600V/10A i wszystko zaczęło dobrze działać. Dołożyłem do nowego tranzystora mały radiator celem lepszego rozproszenia ciepła.

Po tych zabiegach maksymalna temperatura zaobserwowana na ekranie serwisowym to 60 stopni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dziś miałem podobny sterownik na stole - okazało się że przyczyną wyświetlanego komunikatu był uszkodzony kondensator na wyjściu z MOSFETA od dmuchawy, wymiana za 10zł i śmiga jak nowy.  MOSFET był dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Mój sterownik ST-480zPid w piecu Rakoczy Multimax. Komunikat temperatura mosfet zbyt wysoka.

1. Wymieniłem kondensator w dmuchawie - nie pomogło

2. Wymieniłem kondensator w sterowniku TECH 1mF/305VAC Pilkor 22,5 kondensator MPK oraz mosfet P10NK60ZFP na nowy z allegro (sprzedawca: chrupekservice) w komplecie z mosfetem - koszt 9 pln, Pan od naprawy telewizorów przelutował - wymienił na nowe za 30 pln - pomogło!!!

Dzięki za podpowiedzi co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.