Skocz do zawartości

Laanca

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Laanca

  1. Dziękuję za bezinteresowną pomoc, naprawdę. Co za czasy ... Wystaw mi fakturę za swoją bezcenną wiedzę tajemną. Co za ludzie, masakra. Nie pomoże a jeszcze dowali. Dobrze że inni użytkownicy wykazują się większą wyrozumiałością i pomagają sobie nawzajem. Zresztą połowa tego forum „klika” sobie w ustawieniach i wymieniają sie doświadczeniami. Bo od tego jest to forum .
  2. Zmieniałem tylko normalne ustawienia użytkownika typu temperatura, harmonogram itp, wiec jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to sobie daruj takie „mądrości”. Serwisant wgrał aktualizację oprogramowania i musiał wszystko od nowa ustawiać . Wcześniej zrobił sobie zdjęcia poprzednich ustawień ale kto wie jak mu to poszło ? Zresztą każdy serwisant najeżdża na poprzednich i w tym wypadku było tak samo. Twierdził że poprzednik źle ustawił . Zapytalem grzecznie jak człowiek człowieka, ale zawsze znajdzie się jakiś forumowy troll, który skutecznie leczy użytkowników od używania forum.
  3. U mnie tez się coś przestawiło w podobnym stylu co u Ciebie ... Wydaje mi się że nic nie przestawiałem. U mnie wyglada to tak, że jak spadnie mocno temperatura CWU to jeśli w pomieszczeniu jest gorąco (CO jest osiągnięte) to nie włącza się piec żeby dogrzać samo CWU. Wcześniej normalnie dogrzewało . Natomiast dopiero jak spadnie temperatura CO to dogrzewa również CWU. Miałem ostatnio przegląd roczny i pewnie serwisant mi coś poprzestawiał ? Ma ktoś pomysł co to jest ? Dodam jeszcze że na piecu pokazuje się aktualna temperatura CWU np. 19 stopni, natomiast na termometrze wmontowanym na bojlerze jest teraz 50 stopni .
  4. Nie chcę Cię martwić, ale OCHRONA POWROTU - WYŁĄCZONA nie wróży Twojemu piecowi długiego żywota. Z tego co mi hydraulik i serwisant mówili to jest bardzo ważne, żeby ochrona powrotu była minimum 45 C. Wtedy nie występuje pocenie się kotła (nie wykrapla się woda ze spalin) i kocioł nie rdzewieje. Chyba że jakoś inaczej to wszystko działa ?
  5. Kolego czy mógłbyś napisać jakie masz spalanie w tym miesiącu ? Chciałbym porównać. U mnie aktualnie spala około 10-11 kg na dobę.
  6. Ja mam w zasadzie też ustawioną non stop tę samą temperaturę 21,4 C i histerezę 0,4. Dokładnie, jak się ochłodzi o 1 stopień to później będzie pół dnia albo i cały dzień nagrzewać do zadanej. Może z bojlerem zrobię podobnie, ustawię obniżenie nocne o 7-8 stopni. Bo teraz mam z 48 stopni obniżenie na 30 stopni.
  7. Rozumiem, ale chodzi mi o to czy ustawiasz jakieś obniżenia nocne w harmonogramie podłogówki ? Czy po prostu całą dobę masz ustawioną temperaturę zadaną 22,6 C ?
  8. Jeszcze zastanawia mnie u Ciebie wartość "detekcja płomienia", Ty masz 50%, a u mnie jest 5% ... Ciekawe jaki to ma wpływ i kto ma dobrze ?
  9. A masz ustawiony jakiś harmonogram grzania podłogówki ? Czy non stop taka sama temperatura ?
  10. To znaczy pogodówka sama ustawia sobie temperaturę w podłodze. Jest tylko krzywa grzewcza, czyli zależność temperatury zewnętrznej do temperatury w pomieszczeniach. Jaką masz krzywą grzewczą na pogodówce ?
  11. Dzięki. To pewnie rekuperacja robi też u Ciebie dobrą robotę. Ja mam wentylację grawitacyjną. No i bojler 300litrów. Robiłeś harmonogram dla pompy cyrkulacyjnej ? bo to też wychładza wodę w bojlerze. Ja obniżenie nocne Bojlera dałem do minimum - 30 stopni - nie wiem czy to w sumie nie za duże wychłodzenie i później żeby nagrzało do 50 musi długo grzać? Czy masz też włączone sterowanie pogodowe ? I jaki harmonogram grzania podłogówki ustawiasz ? Non stop taka sama temperatura ?
  12. Gdyby moja żona nie lała codziennie pełnej wanny gorącej wody to pewnie też bym miał takie spalanie ;-) Możesz napisać jak masz ustawione najważniejsze parametry ? I jaki harmonogram grzania, temperatury ustawione itd. ?
  13. Tu gdzie mam panel to akurat blisko są płytki i odczytuje akurat więcej niż np w sypialniach . W sypialniach mam jakieś 20 - 20,5 .
  14. Strasznie ciepło masz w domu , powyżej 23 C wyłażą mi oczy z orbit ;-) Może masz histerezę za dużą ? Ja ustawiłem na 0,4 C żeby się nie wychładzala za dużo podłogowka , a żeby tez za mocno nie rozgrzewała .
  15. Nie mam bufora . Piec z podajnikiem , bojler 300l . Pompa się wyłącza i włącza sama . Jak na czujniku pokojowym spadnie zadana temperatura to wtedy pompa włącza obieg .
  16. Kurcze chętnie bym pomógł, tylko że ja niespecjalnie się na tym znam ... :-) Mogę jedynie napisać jak to u mnie jest wszystko porobione, a wieczorem jak będę w domu to spiszę ustawienia kotła i wkleję tutaj
  17. Z góry dziękuję za odpowiedź. Będę obserwował w tym roku i postaram się podzielić cyferkami :-) Jak będę w domu to spiszę główne ustawienia kotła i wstawię tutaj, może komuś się to przyda, albo zobaczycie że któraś wartość jest źle ustawiona. U mnie jest: - zawór 4D - pompa podłogówki CO - pompa CWU do bojlera 300l - i jeszcze jedna pompa CO do ochrony powrotu - pompa cyrkulacyjna do wody - czujnik pokojowy - czujnik pogodowy
  18. Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie mojego spalania, czy jest według Was odpowiednie ? Kostrzewa Twin Bio Luxury 12kW. Dom nowy parterowy 140m2, ogrzewanie tylko i wyłącznie podłogówka. Ocieplenie ścian standardowe 15cm styropianu, strop drewniany 30 cm wełny, poddasze nieużytkowe, dach nieocieplony. Bojler 300 litrów. Pompy: cwu, co, cyrkulacyjna. Temperatura w pomieszczeniach 21-22 C. Wprowadziłem się 20.10.2018 i było pierwsze uruchomienie pieca, więc w tym dniu zacząłem palić Co i Cwu, a wyłączyłem piec 20.05.2019. Spalił mi dokładnie 2960 kg (praktycznie 3 tony), przez 7 miesięcy. Pellet LAVA Stelmet 2 tony, a 1 tona jakiegoś gorszego no-name. Czy to spalanie jest normalnie, a może za duże ? Niektórzy mi mówili, że w nowo wybudowanym domu jest dużo wilgoci i będzie więcej palił, ale nie wiem czy to ma faktycznie jakiś wpływ. Prośba o opinię. Dziękuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.