Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro problemy z ustawieniem pieca


powerride

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie miałeś ustawienia fabryczne na poprzedniej wersji ale może to ci się przyda. Piec Defro z mała turbinka. Wszystkie moce.IMG20231114091711.thumb.jpg.53942cef15e39791f1ed0b8172522b09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaowilem rozwiązać to w ten sposób:

 

przełozyłem stary duży halotron do nowego wentylatora wywiertane dziury nagwintowane trzyma sie jak oryginał...

wentylator jest tych samych parametrów co ten stary tylko była zaślepka przykręcona, po odkręceniu zaślepki wentylator ma te same rozmiary.

 

 

wiec zaczynam zabawę od nowa:

zmieniłem moc pieca na 25kw ret przywróciłem ustawienia fabryczne

 

fabryczne ustawienia wyglądają tak:

temp zadana 50 stopni
czas podawania podajnik min  1s
czas podawania podajnik max 3s
minimalna przerwa podawania 21
maksymalna przerwa podawania 45
wentylator roboczy min 14
wentylator roboczy max 35
minimalne obroty wentylator 80
maksymalne obroty wentylator 410
korekta powietrza 0

Nadzór:
czas  podawania 2s
przerwa podawania 6min
czas pracy wentylatora 10s
czas przerwy wentylatora 7min
siła nadmuchu 100 bieg

 

Zobaczymy jak to będzie działać...

martwi mnie tylko krotki czas podawania i siła nadmuchu w nadzorze ustawiona na 100 tak ma byc?
 

Edytowane przez powerride
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem ci proponować abyś jednak włączył te 25 kw. Jak widać woźnica w obrotach jest. Nie w nadzorze daj 30%, resztę zostaw. Później reguluj korektą powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nadzorze ustawiłem 30% i zawalony piec sadzą, teraz zauważyłem że piszesz "nie w nadzorze" czyli gdzie to ustawic? i ile dac w nadzorze?  w nadzorze zostwawić 100%? poprawa jest, aczkolwiek nie zadowalająca. czas podawania zwiekszyłem w nadzorze o 2sec bo sie kopiec zapada (dokładnie to sie niezapadał, ale były dziury dość głębokie, a posklejany wegiel szedł do góry)

dodam ze ustawiam to na trybie letnim i teraz takie troche laickie pytanie czy jesli ustawian na trybie letnim to przełączajac na zimowy (pompy równolegle) powiniwnem zmienic ustawienia? czy to jest jedno?

Edytowane przez powerride
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerride Nie. To była odpowiedź na twoje pytanie. Brakło przecinka przed moją sugestią. To jak piec się zachowuje i jakie są efekty spalania nie zależy tylko od ustawień,co nie jednemu na tym forum tłumaczyłem. Nie ma opcji aby na podstawie tylko tych informacji jakie podajesz doradzić coś sensownego. Nie wiem jaki węgiel, jaka instalacja,jakie temperatury, ile do ogrzania, czy wchodzi w nadzór ,jaki spadek temperatury po nadzorze ile w pracy a ile w nadzorze , jaka temperatura spalin i jeszcze parę innych szczegółów które mogą być pomocne np. ekran instalatora- gdzie można podejrzeć aktualne parametry w pracy. Mogę ci to w pewnym sensie naświetlić i coś doradzić ale raczej słowem mówionym a nie pisanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.