Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Profil na forum


Jozefg1

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję dyskusje na forum i dochodzę do wniosku że wypełnienie profilu powinno być obowiązkowe.  

Na pewno ułatwi to życie tym którzy chcą pomóc ale przyspieszy potrzebującym uzyskanie pomocy.

Więcej uzasadniać chyba nie muszę, wiadomo o co chodzi

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 lat temu nie można było w prosty sposób coś takiego zrobić o ile dobrze pamiętam to od którejś wersji IPBoard  jest taka możliwość.

Nie wypełnisz rubryczki to system robi stop...

A ile to czasu by zaoszczędziło ludziom bo takie wyciąganie podstawowych informacji metodą "cyckową" czyli jak krowę za cycki to jest mocno wkurzające.

Masz przykład jednej z ostatnich dyskusji, wiesz której - nie wiem czy facet jest tępy, czy się bawi czy leci w kulki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sambor napisał:

I poprawnego języka polskiego!

Na forum mamy kolegę z Czech, który stara się mówić dla nas zrozumiale i uważam, że to jest do wybaczenia. Ale, jeśli widać, że dla kogoś naturalnym językiem jest język polski, to uważam, że możemy wymagać jakiegoś minimum. Post pisany ciągiem, w którym jest kilka zdań, staje się niezrozumiały.

Ale zdaję sobie sprawę, że egzekwowanie tego jest wręcz niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jozefg1 napisał:

Obserwuję dyskusje na forum i dochodzę do wniosku że wypełnienie profilu powinno być obowiązkowe.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
00:02 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Na pewno ułatwi to życie tym którzy chcą pomóc ale przyspieszy potrzebującym uzyskanie pomocy.

Więcej uzasadniać chyba nie muszę, wiadomo o co chodzi

To  też działa w drugą stronę... Uzupełnisz profil, a gość się pyta... " ile ogrzewasz?", więc go odsyłasz do profilu, aby zasiagnął informacji.

Co innego "my" ludzie ( stali bywalcy) , którzy wiedzą, że można klikać w profil i pozyskać jakieś informacje.

Co do pisowni i reszty, to tego raczej nie da się uniknąć. 

@sambor to była zwykła " liter?-ófka" ??

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sambor napisał:

A takie śmieci jak ten, to jawne lekceważenie tematu i innych forumowiczów, a jedyną reakcją moderatora było wyrzucenie mojego posta do kosza.

Jako nie związanego z tematem.

Np na elektrodzie to pilnują a tu.........

 

Mnie też denerwują takie sytuacje, choć nie jestem idealny i zdarza mi się palnąć byka.  Staram się czytać swojego posta przed "puszczeniem" w świat, ale różnie to bywa. Po prostu ogłupiające są słowniki w telefonach. Myślę, że moderatorzy w swoich kompetencjach mogliby poprawiać oczywiste błędy i w krótkiej wiadomości upominać o tym użytkowników, bez jakiegoś specjalnego piętnowania, jeśli są to jednostkowe przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawna pisownia to dziś już chyba tylko przejaw kultury i szacunku dla rozmówców. Jest coś takiego w przeglądarkach jak słownik który na czerwono podkreśla błędy.

Ale my nie o tym, wróćmy do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 18:49, Jozefg1 napisał:

Obserwuję dyskusje na forum i dochodzę do wniosku że wypełnienie profilu powinno być obowiązkowe.

Na pewno ułatwi to życie tym którzy chcą pomóc ale przyspieszy potrzebującym uzyskanie pomocy.

Więcej uzasadniać chyba nie muszę, wiadomo o co chodzi

Brzmi to faktycznie dobrze, gdy próbujemy odpowiedzieć komuś, kto nigdzie nie podaje danych.

Natomiast co do wymuszania ich obowiązkowości w sposób "techniczny" (nie napiszesz nic dopóki nie uzupełnisz) mam pewne wątpliwości.

Po pierwsze nie każdy chce pomocy, są osoby, które chcą udzielić komuś porady.

Po drugie - nie każdy ma już kocioł i instalację - co z osobami, które dopiero o to pytają.

Po trzecie - jak ktoś ma to gdzieś to wpisze tam trzy kropki i przejdzie dalej.

I tak ogólnie - w obecnych czasach zbieranie nadmiarowych danych o użytkownikach jest niemile widziane. Oczywiście wiadomo, że gdy ktoś pyta musi podać wszystkie okoliczności, natomiast jak wyżej pisałem nie zawsze jest to konieczne.

Podsumowując uważam, że takie wymaganie powinno być stosowane tam, gdzie to potrzebne. Ja często gdy widzę temat, w którym brakuje mi danych wstrzymuję go informując użytkownika aby dokładniej opisał temat podając potrzebne dane. Zwrócę na to uwagę innych moderatorów.

Edit: Dodatkowo dodałem informację o konieczności uzupełnienia tych pól jeżeli to konieczne.

image.png

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 20:21, sambor napisał:

I poprawnego języka polskiego!

I to powinni pilnować moderatorzy!

Ja wiem że błędy są irytujące, ale to nie forum polonistyczne. 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po poziomie moderacji - techniczne też nie.

Ale co mnie tam, ja tu tylko gość.

PS

Eliks twój ostatni post w tym temacie nie świadczy dobrze o Tobie jako o moderatorze!

Ale to sprawa Admina, a nie moja.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tylko sprzątam. Ty tak lubisz ponarzekać, to może podasz mi przykład forum o podobnej tematyce, na którym jest trzymana wyższa kultura wypowiedzi? Z chęcia poczytam, wyedukuję się i sam sobie wymierzę pokutę - jakaś chłosta albo galery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 08:39, marcin napisał:

Dodatkowo dodałem informację o konieczności uzupełnienia tych pól jeżeli to konieczne.

@marcin  -  dobrze by było zamieścić stosowny wpis w Regulaminie Forum

@eliks  -  nie denerwuj się, taki już los moderatora, trzeba się przyzwyczaić a umiejętności przychodzą powoli....

Skąd wiem? Ano moderowałem trochę na elektroda.pl a potem na innym forum adminowałem a tam bywało ostro.... i naprawdę nie raz musiałem od monitora odejść i się przewietrzyć bo nerwy nosiły

Panowie - piękna zima jest, idę bałwana lepić. Jak wnuki przyjadą to będzie gotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jozefg1 napisał:

dobrze by było zamieścić stosowny wpis w Regulaminie Forum

Pomyślę o tym.

Niestety nie ma łatwej możliwości po rejestracji przekierować do formularza z uzupełnianiem profilu - wtedy każdy mógłby przeczytać to co na czerwono. Jest tylko okienko w górnej części wyświetlane osobom, które nie uzupełniły profilu - spróbuję tam umieścić informację.

Edit: Taki mniej więcej komunikat widzi użytkownik, bez uzupełnionego profilu:

image.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ramka i nikt sie do tego nie będzie stosował. Tak jest na wielu forach także technicznych. Tutaj oprócz uwag o nielegalnych przeróbkach kotłów następna ramka będzie o uzupełnieniu profilu, jeszcze ze 3 dajcie a skorolowanie stanie się dyscypliną olimpijską...

I niech ktoś coś zrobi z tym komunikatem o odrzuceniu regulacji bo na komórce za każdym razem trzeba to klikać oprócz tony reklam. Nie wiem czy w ciasteczkach się to nie zapisuje czy to błąd skryptu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy nie wyświetlają się od 1000 postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin  -  Dziś mi się przypomniało że był do IPBoard taki mod z ramką w widoku - tekst  widoczny tylko dla usera który się do polecenia nie stosował

Jak się ten mod nazywał to nie pamiętam i nie wiem czy jest w obecnej wersji forum ale zajrzyj na forum Dawida  https://forum.invisionize.pl/

tam powinieneś znaleźć , lub odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.