Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca Gazowego, Regulator Pogodowy Czy Pokojowy, Beretta Exlusive Green 25 Opinie


ewenement22

Rekomendowane odpowiedzi

Bo masz instalacje z lat 90tych ub. wieku, dobra do kotla smieciucha a nie kondensata.

 

Dobra, koncze pisanie, zarowno tutaj jak i na FM juz wszystko zostalo napisane i dostales jasne wskazowki, a zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie kolejne pytanie. Jakiej wielkosci zasobnik kupic? Dzis jeden z przedstawicieli JUNKERS mowil mi ze jednak zeby zastanowil sie nad piecem 24 kW a nie 15kW ze wzgledu na cwu bo zeby nadazyl piec wode grzac przy 4 osobach. Wiec juz powoli glupieje. Jedni mowia piec 8kW Ci wystaczy drudzy mowia wes moze jednak wiekszy niz 15kW. Jakie jest Wasze zdanie i doswiadczenia? Jak to jest z ta cwu? Jaki zbiornik brac i czy nie bede mial takiego dyskomfortu ze nie bedzie mogli kilka osob po sobie sie kapac? Kiedy moze zabraknac tej cieplej cwu? Przy 4, 3 czy 2 kapielach pod rzad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kolejny "kwiatek" !

 

I tu się dziwię, bo DEDietrich ma prosty i w miarę tani układ automatyki , ale kto bogatemu zabroni.

A autor tematu pisząc identyczne posty na FM i na tym forum nadal nie chce przyjąć do wiadomości co robi źle.

 

Kolego @ewenement22 czy czegoś się więcej dowiedziałeś z forum M?

Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie kolejne pytanie. Jakiej wielkosci zasobnik kupic? Dzis jeden z przedstawicieli JUNKERS mowil mi ze jednak zeby zastanowil sie nad piecem 24 kW a nie 15kW ze wzgledu na cwu bo zeby nadazyl piec wode grzac przy 4 osobach. Wiec juz powoli glupieje. Jedni mowia piec 8kW Ci wystaczy drudzy mowia wes moze jednak wiekszy niz 15kW. Jakie jest Wasze zdanie i doswiadczenia? Jak to jest z ta cwu? Jaki zbiornik brac i czy nie bede mial takiego dyskomfortu ze nie bedzie mogli kilka osob po sobie sie kapac? Kiedy moze zabraknac tej cieplej cwu? Przy 4, 3 czy 2 kapielach pod rzad?

 

100 l ogrzejesz z 15C do 40 C w godzine używając 3 kW, czyli używjąc 12 kW w ciągu 15 min, jak 2 łazienki równocześnie to albo nalewasz pół godziny po  sto litrów w 2 łazienkach  albo 24 kW dla 15 min. Zbiornik 100-150 zależy ile wody lejesz, jak myślisz o solarach to ok 300 l z 2 wężownicami , jak chcesz lać wodę  non stop to możesz  ale przy przepływie jaki napisałem. Jak masz 3 łazienki, lubisz się gotować to liczysz jeszcze więcej. Jak grzejesz na CWU to nie grzejesz CO , chyba że jest jakiś tryb mieszany na zaworze w kotle ale tego jeszcze nie przerabiałem. Niech mądre głowy potwierdzą wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kondensacyjny nie może grzać jednocześnie CO i CW - albo to albo to.

Czyli podczas grzania CW jest przerwa na grzaniu CO, jak jest przerwa to dom stygnie , jak stygnie to się pogarsza komfort a następnie kocioł musi nadgonić tą przerwę+ grzanie bieżące .

Resztę sobie sami dopiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystałem nigdy z 2 łazienek równocześnie więc mi moc 12 kW wystarcza, z wyłączeniem grzania na pół godziny  tez nie ma tragedii, jednak w projekcie kolegi  gdzieś mi się obiło o oczy 3 łazienki , dodatkowo ustaliliśmy że dom jest większy niż 140m2 . Autor tematu sam musi sobie założyć najgorsze warunki użytkowania wody . Jak liczyć ma podane . Co do minimalnej mocy to niech wyjaśni do czego jej będzie używał bo widzę że bardzo mu na tym zależy, ja szczerze mówiąc też rozważałem takie niskie moce, mam teraz od 4-20 a i tak używam od 5-6 minimum. Jedyne co mi przychodzi do głowy to grzanie na jesień 24h na dobę z mocą minimalną. Warto sprawdzić moc kotła na CWU , mój  na CO ma 20 kW ale w razie potrzeby 24 na CWU. Jeśłi chodzi o czujnik pogodowy to sam nie wystarczy , musi do tego być sterownik który go obsłuży , u mnie kosztował dodatkowe 500 zł ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kondensacyjny nie może grzać jednocześnie CO i CW - albo to albo to.

Czyli podczas grzania CW jest przerwa na grzaniu CO, jak jest przerwa to dom stygnie , jak stygnie to się pogarsza komfort a następnie kocioł musi nadgonić tą przerwę+ grzanie bieżące .

Resztę sobie sami dopiszcie.

Wydaje mi się, że takie grzanie cwu nie trwa długo 10-15 min więc jakoś bardzo ten dom przez ten okres nie ostygnie. Nawet przy dużych mrozach nie będzie to zauważalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wanny równocześnie nie możliwe bo mamy jedną.

Ewentualnie razem prysznic i wanna.

Mam zamiar wziąć albo 140 - 160 litrów.

Na co jeszcze patrzeć podczas wyboru zasobnika? Jest coś takiego jak jego odpowiednie ocieplenie dzięki któremu będzie wolniej woda traciła ciepło itp? Czy raczej wszystkie na tym samym poziomie? Może polecić lub odradzicie jakąś firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wanny równocześnie nie możliwe bo mamy jedną.

Ewentualnie razem prysznic i wanna.

Mam zamiar wziąć albo 140 - 160 litrów.

Na co jeszcze patrzeć podczas wyboru zasobnika? Jest coś takiego jak jego odpowiednie ocieplenie dzięki któremu będzie wolniej woda traciła ciepło itp? Czy raczej wszystkie na tym samym poziomie? Może polecić lub odradzicie jakąś firmę?

Kup sobie zasobnik Biawara Quattro 150l stojący.Oczywiście jak koledzy już radzili kocioł musi posiadać odpowiednią moc na grzanie CWU myślę że minimum 24kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze co??? minimum 24 kW? posadzek mam 240m. Wystarczy ten junkers 15 kW? do ogrzania domu i cwu?

że moc na CO to jedno a moc na CWU to drugie.W instrukcji każdego kotła pisze w jakim zakresie grzeje CO i z jaką maksymalną mocą jest w stanie grzać CWU.Przykładowo kocioł Wolfa ma oznaczenie CGB-2 20kW

zakres modulacji dla temp 50/30 ma 4,4-20,4kW i tą górną moc mozna oczyw ograniczyć a na potrzeby CWU

mimo tego ze kocioł ma oznaczenie z którego wynika że jest mocy 20kW może grzać z mocą 22,2kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od pojemności zasobnika a że w Twoim przypadku  dla 4 osób pasuje te 150l zasobnik ta moc na CWU jest wg mnie za mała owszem on kiedyś nagrzeje te 150l ale będzie robił to w zbyt długim czasie co w konsekwencji doprowadzi do nadmiernego wychłodzenia budynku bo kocioł 1F jak grzeje CWU to nie grzeje CO i potem straty gazu z tytułu "nadgonienia" do wymaganej temp.budynku będą spore.Moc kotła na CWU powinna być taka aby zagrzał on wodę w przeciągu powiedzmy 20min a u Ciebie przy 15kw moze to trwać powiedzmy 40min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koncze pisanie, zarowno tutaj jak i na FM juz wszystko zostalo napisane i dostales jasne wskazowki, a zrobisz jak zechcesz.

Ten temat jest obecny na co najmniej 4 forach budowlanych i  choć odpowiedzi są takie same autor tematu udaje, że nadal nic nie wie, 

Po takim drążeniu tematu powinien być w nim oblatany jak świński ryj po korycie i temat zakończyć.

 

A tu nadal nic, brnie w bagno coraz głębiej.

Z innej beczki - polecam do pilnego przeczytania tematy https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22601-rozdzielacz-ogrzewanie-grzejniki-i-pod%C5%82og%C3%B3wka/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22603-r%C3%B3%C5%BCnice-w-strefach-ogrzewania-pod%C5%82ogowego/

Gdzie są problemy z prawie identyczną instalacją ogrzewania jak kolega sobie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.