Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca Gazowego, Regulator Pogodowy Czy Pokojowy, Beretta Exlusive Green 25 Opinie


ewenement22

Rekomendowane odpowiedzi

 ktos teraz wyskoczyl ze 150l bedzie ten piec 15 kW grzal okolo 40min i ze to za dlugo...

 

Ten  ktoś się mało pomylił, ba nawet przedobrzył - poniżej kawałek karty katalogowej tego zasobnika -Biawar Quattro i tam dla pojemności 150l potrzeba teoretycznie mocy 25kW przy czasie grzania 21min 

A parametry wody grzewczej - czyli tej z kotła nie są do uzyskania dla zwykłego kotła gazowego np przepływ czynnika grzewczego  2,5m3/h 

A kotły domowe jak mają połowę z tego to są bardzo dobre, czyli automatycznie czas grzania się wydłuża, o ile tego nie wiadomo, ale pewnie o min 50%.

Należy też pamiętać, że po nawet lekkim zabrudzeniu wymiennika traci on swoją sprawność i czas grzania się wydłuża.

post-18578-0-08439200-1479639750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ewenement :

1 Masz dom dużo większy niż pisałeś na początku i chcesz użytkować 2 łazienki równocześnie.

Odpowiedź brzmi: weź większy niż 15 kW chyba , że w punkcie pierwszym jest gdzieś błąd.

2 Rozglądnij się za dobrym serwisem w okolicy i porozmawiaj z serwisantem

3 Odwiedź sąsiadów - może mają kotły które Cię interesują

4 Przy Twoim domu i ogrzewaniu podłogowym 1,5 kW mocy minimalnej nie powinno być wytyczną wyboru kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór to ktoś tu podawał, ale to nie zmienia faktu, że to półprawda, a wynik jest zły - po co grzać wodę do 70C?

Natomiast przy wymienniku wodnym dochodzi sprawność wymiany.

 

Jak chcesz od nowa pisać teorię wymienników to polecam Puchlik - Wymiana ciepła i wymienniki - może do lata dojdziesz co z tym kotłem i wymianą ciepła.

 

A wynik był już podawany na tej stronie , wynik z Biawara jest mierzony a nie liczony., liczony wychodzi mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w takim razie już co wybrać...

Jedni przekonują mnie, żeby brać coś z modulacją od jak najmniejszej mocy. Bo będzie oszczędnie. Drudzy, że 15 kW nie wystarczy. albo będzie na styk i będzie słabo tzn. powoli zasobnik grzał. Teraz doszła jeszcze ta wielkość posadzki (240m2) znacząco większa niż pow. użytkowa (140m2). W takim razie już sam nie wiem. Może jednak nie junkers 2-15kW tylko ta beretta 2,8-25kW. Powoli niestety tracę zapał co do wyboru. A jednak wiem, że to ważny wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten  ktoś się mało pomylił, ba nawet przedobrzył - poniżej kawałek karty katalogowej tego zasobnika -Biawar Quattro i tam dla pojemności 150l potrzeba teoretycznie mocy 25kW przy czasie grzania 21min 

A parametry wody grzewczej - czyli tej z kotła nie są do uzyskania dla zwykłego kotła gazowego np przepływ czynnika grzewczego  2,5m3/h 

A kotły domowe jak mają połowę z tego to są bardzo dobre, czyli automatycznie czas grzania się wydłuża, o ile tego nie wiadomo, ale pewnie o min 50%.

Należy też pamiętać, że po nawet lekkim zabrudzeniu wymiennika traci on swoją sprawność i czas grzania się wydłuża.

Możesz powiedzieć w takim razie jak myślisz w ile czasu ten 15kW kocioł będzie grzał wodę w zasobniku  150l od 10 stopni do 70?

Chcę się upewnić czy dobrze rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak kupię junkers 2-15kW i do tego zbiornik jakiś większy tj. 160-200 litrów to będę miał i komfortowo i oszczędnie.
Teraz przypomniało mi się , że od tych 240 m2 posadzek trzeba odjąć jeszcze 3 balkony po 3 m2 czyli posadzek w domu mam około 230 m2. No i ewentualnie garaż 30m2 chociaż mam tam jeden grzejnik. Szkoda, że nie ma na rynku żadnego kotła powiedzmy 1,8-18 kW lub 2-20kW.

 


Np. taki zasobnik
GALMET KWADRO 200L (26-205500)
znana Wam firma? jakieś opinie odnośnie firmy i konkretnie tego modelu kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Junkersa 15kW kupię (ze względu na modulację od 2kW) i zasobnik około 200 litrów z dwoma wężownicami i myślę, że będę miał ciepło w domu, komfort jeśli chodzi o cwu, no i oszczędnie. Ja wykorzystam te dwie wężownice na ten moment do podłączenia kotła gazowego i dzięki temu będę miał szybciej wodę nagrzewaną w zasobniku tak?  230m2 posadzki x 60W = 13800. Więc raczej ciepło będzie. Niektórzy mówią, że mogę spokojnie liczyć 50W.

Chociaż w niektórych miejscach nad tą posadzką nie ma nawet metra wysokości bo są skosy ale to już jest na korzyść mocy kotła. Więc mam chyba zapas w obliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci naopowiadał że jak połączysz dwie wężownice to będziesz miał szybciej nagrzaną wodę???? Właśnie będzie odwrotnie. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Moc kotła nie jest problemem. Problemem jest wydajność pompy zamontowanej w tym kotle!!! A w kotłach Junkersa o mocy 14 kW wydajność pompy to tylko 900 l/h. A żebyś nie wymyślał niestworzonych instalacji to na stronie producenta masz zakładkę "pomoce projektowe" znajdź kocioł który wybrałeś ..... wszystko co ci potrzeba znajdziesz łącznie ze schematami instalacji, ..... i zastosuj to co tam wyczytasz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze te brednie autor tego tematu rozpisuje na 3 czy 4 innych forach gdzie są w systemie maszynowym powielane te same posty.

Wg autora tego tematu najważniejsza jest moc minimalna kotła i jego praca ciągła, gdyż wtedy zużyje najmniej gazu - kolejna fikcja - najmniej gazu zużyje jak kocioł nie będzie pracował.

 

Ale będzie podwójna wężownica, która sama zwiększa moc grzania  :D .

Jakbyś nie wiedział to najlepiej grzeją bojlery tego samego producenta co kocioł - tam jest wszystko dopasowane i zoptymalizowane .

Takie rozwiązania kosztują a ty jeszcze musisz mieć dużo kasy na gaz ;) aby tą źle wykonaną inst dogrzać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co myślicie o

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 20

Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8 - 19,0 kW

Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0 - 21,0 kW

lub

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 25

Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8 - 24,5 kW

Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0 - 27,0 kW

 

W sumie parametry i cenę mają identyczne więc chyba wezmę ten 25 jak myślicie?


 

W porównaniu do beretty cena jest o około 1500zł tańsza. A różnic jakichś dużych chyba nie ma na niekorzyść termeta?


 

termet na ceneo około 3500

beretta na ceneo około 5500

Czemu jest aż taka różnica w cenie???

 

ja mam oferte na berette za 5000 brutto

jak myślicie? który brać? i dlaczego?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - na elektrodzie mówią "prawdę" a tu nie!

Po prostu dla ciebie prawdą jest to w co chcesz wierzyć a nie to co nauka czy technika głosi.

Jakbyś słuchał innych to byś wiedział: 

że mocniejszy kocioł przy pracy z daną mocą spali mniej paliwa niż kocioł o mniejszej mocy znamionowej - ma po prostu większą sprawność - oczywiście odnosi się to do kotłów tego samego producenta i tego samego typoszeregu

kocioł mocniejszy dasz radę zmniejszyć a mniejszego już nie podkręcisz - to nie kocioł na paliwa stałe

kocioł, który nie pracuje zawsze spali mniej niż kocioł pracujący

z w/w wynika , że kocioł który szybciej dojdzie do zadanej temp i się wyłączy jest lepszy - wyjątkiem jest sama rozległa podłogówka

Przerwy między załączeniami kotła można ustawić i histerezą i blokadą taktowania  - razem to duże możliwości.

Przy prawidłowo wykonanej inst i sterowaniu pogodowym można spalić do 30% gazu mniej - ale ciebie to nie dotyczy.

 

Obrałeś niewłaściwą drogę - czyli " tanie" wykonanie, droższa eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem jeśli chodzi o obiegi to jeszcze pewnie dołożę kiedyś ten jeden obieg.

Zawszę zdążę wydać te 2000 czy 2500 za MODUŁ WIELOSTREFOWY - SIM 2Z typ 1LTE.1HT.YP.

Poczekam aż spadną ceny:P

kocioł
termet na ceneo około 3500
beretta na ceneo około 5500
Czemu jest aż taka różnica w cenie??? Tylko płaci się za firmę, czy termet mniej fukcjonalny? gorszy jakościowo ? czy coś innego?
jak myślicie? który brać? i dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukasz elementy składowe tego zestawu to kupisz jeszcze taniej  np zasobnik ok 1400, kocioł ok 4000, reszta ok 1000.

Wtedy można za zaoszczędzoną kasę kupić zasobnik z nierdzewki zamiast emaliowanego

Kosztuje też komin, ale to dla każdego kotła tak samo.

 

PS

Elementy do kotłów importowanych raczej nie spadną w cenie  - bo i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.