Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Do kotła była dołączona opaska metalowa  FOT.2 ta z lewej strony, ta z gumą jest to opaska zabezpieczająca węże do rozładunku materiałów sypkich, link do sklepu gdzie mają takie:

 

http://www.conerczesci.pl/czesci-do-cystern-i-autosilosow/485-opaska-zabezpieczajaca-storz.html

 

Co do trybów pracy to szczerze mówiąc nie wiem czy są dostępne trzy czy dwa. Pod koniec tygodnia będę w domu to na pewno napiszę o tym. A spalanie na ustawieniach fabrycznych oscylowało w granicy 100 kg na tydzień, teraz po zmianie ustawień w piątek zasypałem 100 kg węgla i zobaczę ile spalił jak wrócę do domu. Wydaje mi się trochę duże te spalanie, na 140m2 dobrze docieplonego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. U mnie spalanie też ok 100kg na tydzień lecz budynek 180m2 , ale w nocy i częściowo w dzień (gdy jesteśmy w pracy) jadę na obniżeniach  nocnych o 40 . Spalanie w dużej mierze zależy od kaloryczności aktualnie używanego opału. Daj znać ile obecnie spala i w jakich ustawieniach mniej.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ekogroszek o kaloryczności 28-29 Mj/kg, znajomy ma  piec na ekogroszek z Pleszewa z innym sterownikiem i przy podobnym metrażu  zdecydowanie mniejsze ma spalanie, ale może nie powinienem porównywać spalania w kotłach rożnych producentów. Tak jak powiedziałeś każdy dąży do tego żeby piec palił jak najmniej więc każda sugestia będzie dobra jak uda się obniżyć spalanie. Widzę że jesteś z Koła, czasami tam przejeżdżam jak się kiedyś uda to ci podrzucę tą opaskę z gumową wkładką.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie spalania.. Napiszcie , proszę . Ile m kw. ogrzewacie  ? kotłem seko max le - ile kw, ? i ile  ton  czy kg  groszku na sezon ( może być bez okresu letniego )  z jaka temp. na kotle ?  i jaka w domu ? . Tak dla porównania z innymi wypowiedziami .

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do twojej prośby . Moje dane dom 180m2 z lat 60-tych , średnio ocieplony, kocioł seko max le 17 kW , przygoda z paleniem w nim rozpoczęta pod koniec grudnia 2016 więc spalania za poprzedni cały sezon nie podam. Obecnie spalanie średnie z ostatniego tygodnia ok. 12kg/doba ,tryb pracy FL, temp . w pomieszczeniach ok 22-240 a w dwóch sypialniach ok 19-200 , łazienka z podłogówką i drabinką ok 250 , bojler(wymiennikowy) 80L , eko ok 26-27MJ ,stosowane są obniżenia nocne w nocy i częściowo w dzień o 40, ( ale dzisiaj zmieniłem na 30- za mocno się wychładzało) , na  grzejnikach zawory termostatyczne , podłogówka na RTL.

Zachęcam innych posiadaczy seko maxa do dzielenia się swoimi danymi wraz z wielkością spalania oraz trybem prowadzenia kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kocioł seko maxx le 40 kw z wymiennikiem bovznym, zainstalowany w październiku 2017 czyli miesiąc temu.

Sterownik 850R2 tylko z trybem min/max.

Instalacja wyposażona w zawór 4drogowy z siłownikiem oraz sprzęgło hydrauliczne, bo do instalacji również podpięty jest kocioł awaryjny. Zabezpieczenie na obydwu kotłach zawór schladzajacy dwufunkcyjny. Instalacja zamknięta. Do ogrzania 440 m2.

 

260m2 pow mieszkalnej ogrzewanej grzejnikami konwektorowymi , temp w pomieszczeniach komfortowo 21-24 stopnie.

 

80 m2 zakład produkcyjny ogrzewany do temperatury ok 19 stopni.

 

Zbiornik cwu na 100 l.

 

Przez 1,5 miesiąca spaliłem 1 tonę groszku z wesołej kupionej w workach.

 

Na kotle mam 65 stopni, na instalację idzie 40 stopni, w nocy obnizam temp na mieszaczu o 8 stopni. Czyli na dom idzie 32 stopnie.

 

Kocioł pracuje na maksymalnych obrotach osiąga temperaturę 65 i tryb nadzór. Przed 65 stopni na chwilę włącza się w tryb min. Siła rozpędu temperatura na kotle podnosi się maksymalnie do 77 stopni po czym się wychladza. Trwa to 30-40 minut. Długo ale pamiętajcie że to 40 kw, pojemność wodna 180 l o ile dobrze pamiętam z instrukcji. Moja instalacja oparta jest na rurach miedzianych 18mm.

 

Budynek z roku 78, ocieplenie to tzw pustka powietrzna w ścianie. Budynek mieszkalno usługowy, posiada duze przeszklenia.

 

Na razie jestem bardzo zadowolony. Ale pamiętajmy o tym że na zewnątrz przez te 1,5 miesiąca było relatywnie ciepło. Mieszkam w okolicach Rzeszowa

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że to niezły wynik bo średnio na dobę wychodzi tobie ok 22kg na 440m2 , a przeglądając to forum to niektórzy na powierzchnię 3xmniejszą tyle spalają.

Opisz trochę jak działa ten tryb bo większość posiadaczy MAX-a palą w trybie FL którego ty nie masz. Może znając zasady funkcjonowania kotła w tym trybie skuszę się na przetestowanie go , i być może przyniesie to dalsze oszczędności w zużyciu węgla choć jak na razie to nie narzekam ale zawsze może być lepiej .( podobno SEKO twierdzi , że w tym trybie kotły spalają najmniej)

Interesuje mnie  jak kocioł startuje  - jego dalsza praca i kiedy  wyhamowuje , ile w nadzorze, jaki kopczyk , temp. podajnika i spalin ,czy  w środku sadza czy sam pył , ile  w pracy max, min, nadzorze itp. i jakie parametry należy ustawić żeby to wszystko prawidłowo działało , oraz twoje ustawienia podstawowych parametrów z jakimi twój kocioł jak sądzę po małym spalaniu i ilości popiołu  dobrze pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ustawień niestety zwiększyło się spalanie (100 kg w 5 dni) w dodatku wyświetlił się alarm o zbyt wysokiej temperaturze podajnika.  Co do trybów pracy okazuje się że nie mam możliwości zmiany trybu, według instrukcji kocioł ustawiony jest tryb MIN/MAX. Zmiana trybu na FuzzyLogic możliwa tylko przez  autoryzowany serwis.

 

Ogrzewam 140m2 (parter+poddasze użytkowe) 80m2 ogrzewane podłogówka + 4 grzejniki. Na podłogówce i grzejnikach termostaty. Zbiornik CWU 140 L. Budynek z 2009 dobrze ocieplony. Instalacja posiada zawór 4D z siłownikiem.  Temperatura w pomieszczeniach 24-26 stopni, nie stosuje obniżenia nocnego. Przy ustawieniach fabrycznych spalanie około 100 kg na 7dni ekogroszek 28-29 MJ/Kg.

 

Mam pytanie o prawidłowy kopczyk poniżej zamieszczam zdjęcie gdy kocioł pracował w MIN. Co sądzicie ? Za duży ? Zbyt mało żaru ? Może prawidłowy ?

post-74928-0-71956500-1511472185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to foum trochę zdziwilem się że nie mam u siebie fuzzy logic tylko min max. A kocioł kupiony w październiku 2017.

Pozwoliłem sobie zadzwonić do seko niejako z pretensjami. Ale pan Wojtek mnie uspokoił.

Opisał tryb min max jako tryb fuzzy logic ale bez trybów pośrednich. Czyli jak jest zapotrzebowanie na ciepło to kocioł pracuje z maksymalną, najbardziej optymalną mocą. Jak dla mnie to nawet nie musiałbym mieć trybu min. Tak jak wspominałem mam kocioł ustawiony na 65 stopni a przy osiągnięciu 63 idzie w tryb min i rozpędza się już siła rozpędu do 77.

Czyli kopczyk jest cały czas, węgiel wypalony całkowicie spada poza retorte.

W fuzy logic nie wiem czy są generalnie 3 czy 4 biegi ale Modulacja mocy powoduje mniejsze podawanie oraz zmniejszona dawkę powietrza. To może mieć wpływ na kopczyk i niedopalanie węgla, czyli nie wykorzystanie jego pełnej mocy. To zachęca użytkownika to zmiany ustawień i probowaniu jak będzie się zachowywał kocioł przy innych ustawieniach. Ja nie zmieniałem nic w ustawieniach podawania. Jadę na fabrycznych.

Cała regulacja w tym trybie min max spoczywa na siłowniki zaworu 4d. Nie wyobrażam sobie pracy w tym trybie bez tego siłownika. On dba o to żeby na instalację szła cały czas jednakową temperatura, mimo dużej różnicy temp nankotle. U mnie teraz 40 stopni idzie na dom. Jak kocioł się wystudza zalacza się gdy temp na nim spadnie poniżej 65 i pracuje w Maks. Temperatura na nim spada maksymalnie do 55 stopni po czym zaczyna rosnąć i tak znowu do 65 i siła rozpędu do 77. Także silownik cały czas koryguje się że względu że z kotła dostaje rozne temperatury. O to chodzi właśnie żeby nie ustawiać palenia węglem do zapotrzebowania. Węgiel optymalnie pali się tylko na pełnej mocy, takie założenie trzeba przyjąć. I to pokazuje mój przykład

 

U mnie wlasnie z ustawieniem siłownika był problem. Na ustawieniu fabrycznym silownik herz nie mógł utrzymać założonych 40 stopni tylko od 33 do 48 ibcaly czas taka sinusoida.

Po czytałem instrukcje i zmieniłem współczynnik proporcjonalności i częstotliwość całkowania w sterowniku. A tak po ludzku oznacza to że teraz silownik częściej reaguje na zmianę temperatury ale jego ruchy są mniejsze. To powoduje że jest w stanie utrzymać założone 40 stopni bez problemu.

 

Co do statystyki ile w nadzorze ile w Maks to podam jutro po południu

 

Co do mojego spalania to jestem również zadowolony. Ale dodam tylko że zakład 180 m nie grzeje cały czas tylko 8 -10 h dziennie w godzinach pracy. Odcinam ten obieg po pracy. Stąd kocioł nie ma cały czas obciążenia 440 m2. Ale mimo wszystko spalanie uważam za przyzwoite.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ustawień niestety zwiększyło się spalanie (100 kg w 5 dni) w dodatku wyświetlił się alarm o zbyt wysokiej temperaturze podajnika.  Co do trybów pracy okazuje się że nie mam możliwości zmiany trybu, według instrukcji kocioł ustawiony jest tryb MIN/MAX. Zmiana trybu na FuzzyLogic możliwa tylko przez  autoryzowany serwis.

 

Ogrzewam 140m2 (parter+poddasze użytkowe) 80m2 ogrzewane podłogówka + 4 grzejniki. Na podłogówce i grzejnikach termostaty. Zbiornik CWU 140 L. Budynek z 2009 dobrze ocieplony. Instalacja posiada zawór 4D z siłownikiem.  Temperatura w pomieszczeniach 24-26 stopni, nie stosuje obniżenia nocnego. Przy ustawieniach fabrycznych spalanie około 100 kg na 7dni ekogroszek 28-29 MJ/Kg.

 

Mam pytanie o prawidłowy kopczyk poniżej zamieszczam zdjęcie gdy kocioł pracował w MIN. Co sądzicie ? Za duży ? Zbyt mało żaru ? Może prawidłowy ?

attachicon.gifMin..jpg

Podane przeze mnie ustawienia dotyczą pracy kotła w trybie FUZZY LOGIC którego ty nie posiadasz więc nie sprawdzą się u ciebie a co za tym idzie różnica w spalaniu będzie i to jak widać na  niekorzyść. Sam kopiec przy pracy z mocą minimalną jeżeli chodzi o wielkość nie jest wcale zły , ale ilość żaru niestety za mała . Spalanie na 140m2 100kg w 7 dni groszku  29 MJ też wydaje mi się za duże , musisz powrócić do ustawień  fabrycznych i może spróbować poprawić działanie zaworu 4D tak jak to zrobił kol. DIRICIP co u niego przyniosło efekt w postaci niskiego spalania .

 

Kol. Diricip napisz czy sterownik  w trybie MIN/MAX ma już zaprogramowane wszystkie wartości dotyczące  prawidłowego procesu  spalania czy coś oprócz oczywiście ustawień temperatur i ustawienia histerezy nadzoru i kotła należy jeszcze zaprogramować. Zaciekawił mnie ten tryb pracy kotła i może jeszcze nie teraz ze względu na małe zapotrzebowanie na ciepło mojego budynku ale gdy spadną  temperatury chciałbym go wypróbować . Dlatego najpierw chcę się dowiedzieć więcej , żeby gdy przyjdzie  czas na próby się nie męczyć i nie stresować , a może uda się wtedy zmniejszyć jeszcze spalanie.

Jak na obecną chwilę kocioł pracuje u mnie w trybie FL w większości na mocy minimalnej , czasami tylko podskoczy do 6,5 -7 kW , zasyp 100 kg zrobiłem w poniedziałek ok 1700   , groszek niby  26-27 MJ a liczniki wskazują : praca z mocą max 0h , z mocą min 67h , nadzór 21h . Gdy skończy się ten zasyp dam znać na ile starczył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało tych użytkowników ??? Podejrzewam ,że gdyby ten kociołek był z mniejszym palnikiem było by chętnych więcej . 

Dla mnie super ( gabarytowo !  wersia boczna ! - podejście do komina ! czyszczenie ! odpopielanie  ! ) TYlko , ta moc mnie jeszcze trzyma przed podjęciem decyzji . 

Czekam na opinie innych którzy 14 - tką  ogrzewają mniejsze pow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jesteś uparty , wszyscy ci piszą że 14 kW będzie za duży a ty dalej swoje . Poczytaj sobie narzekania forumowiczów którzy palą w przewymiarowanych kotłach  , o ich problemach z ustawieniami , syfieniem się kotłów , cieknącymi kominami i przede wszystkim o za dużym spalaniu na dany metraż budynku .

Pisałem kilka postów wcześniej  i kilku forumowiczów to potwierdziło  że obecnie SEKO MAXy sprzedawane są tylko z trybem MIN/MAX ustawionym w sterowniku a wtedy kocioł nie pracuje z mocą 4kW tylko przez większość czasu z mocą nominalną 14kW + długi nadzór i gdzie ty wykorzystasz tą moc maksymalną tego kotła w swoim domu przy obecnych temperaturach ? no niestety nie da się tego zmagazynować chyba ,że dołożysz duży bufor - następny niemały koszt a i wtedy radziłbym ci peletowca , a ja na twoim miejscu wybrałbym gaz.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uparty tylko dociekliwy .Nie wszyscy , tylko na razie Ty mi tak to przedstawiłeś.

Rozmawiałem z Seko i powiedzieli że 14 kw działa na 80 m kw też.

Tryb FL ustawia serwisant na życzenie klienta. A min/ max zrobili dlatego że duża ilość posiadaczy Seko maxx le zaczęła kombinować z gorszym groszkiem .i z tego wynikały problemy .

Tryb FL i ma być!!! Tak przynajmniej mówią w Seko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, producentowi kotła na paliwo stałe zwykle zależy, by sprzedać własny produkt. Seko nie produkuje kotłów na gaz więc proponują to co mają w ofercie.

Tak w ogóle - polecam przejść się do znajomego który ma kocioł na groszek, zobaczyć jak ma czysto w kotłowni, ile przy tym pyłu, wyczyścić i załadować choć raz jego kocioł. Bo groszek musi być bardzo suchy, a wtedy się bardzo pyli. Wtedy podejmiesz decyzję czy chcesz przechodzić u siebie regularnie takie zabiegi.

Tak trochę poza tematem - stryj ma kocioł na gaz założony w '97 roku w budynku jakieś 300 m, z tego co mówił to przez ten okres sam wymienił jakieś części które kosztowały nie więcej niż 200 zł. Nie znam się na kotłach gazowych ale też chciałbym, by kocioł przeżył mi 20 lat i nadal działał.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A min/ max zrobili dlatego że duża ilość posiadaczy Seko maxx le zaczęła kombinować z gorszym groszkiem .i z tego wynikały problemy .

 

 

Hahaha :D . Gdzie oni żyją. Gaz, pellet jest jeszcze przewidywalny, a na węgiel coraz więcej jest skarg. Jest tak nie przewidywalny jak pogoda w górach. Kupujesz za rok niby to samo, co poprzednio, a palić się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uparty tylko dociekliwy .Nie wszyscy , tylko na razie Ty mi tak to przedstawiłeś.

Rozmawiałem z Seko i powiedzieli że 14 kw działa na 80 m kw też.

Tryb FL ustawia serwisant na życzenie klienta. A min/ max zrobili dlatego że duża ilość posiadaczy Seko maxx le zaczęła kombinować z gorszym groszkiem .i z tego wynikały problemy .

Tryb FL i ma być!!! Tak przynajmniej mówią w Seko.

Mam nadzieję , że nie uraziłem cię swoja odpowiedzią nie taki był mój zamiar. Nie zamierzam też zniechęcić cię do SEKO MAXX LE gdyż sam użytkuję go od prawie roku i wg mnie jest to świetny kocioł wyposażony w sterownik bardzo prosty w obsłudze ( praktycznie trzeba tylko ustawić preferowane temperatury a reszta ustawień  fabrycznych poprowadzi spalanie w odpowiedni sposób nie rujnując kieszeni właściciela) i przez ten czas nie miałem z nim żadnych problemów .

Bardziej chodziło mi o to , że zadowolenie  z tego czy innego kotła zależy od spełnienia dwóch podstawowych zasad : 1 ) Odpowiednio dobrana moc kotła do zapotrzebowań budynku na ciepło . 2) Dobrze i z głową wykonana instalacja CO mogąca jak najefektywniej zamienić te kW z kotła na ciepełko w domu.

Także poprzednio miałem kocioł - śmieciuch i zapewniam cię , że komfort cieplny w domu jaki zapewnia kocioł z podajnikiem to jest bajka w porównaniu do śmieciucha. Tu mamy do czynienia ze stałą temperaturą w pomieszczeniach bez czasowego wychładzania lub przegrzewania pomieszczeń i domowników poprzez dokładanie i wygaszanie w śmieciuchu.

Dzięki temu , że mamy ciągle stałą temperaturę w domu potrzeba jest mniejsza moc kotła do czasowego jej zwiększenia przy spadkach temperatur zewnętrznych .

Widzisz u mnie , że mam 17 kW  i 180m2 do ogrzania ( choć myślę teraz że i 14kW by dało radę , bo obecnie kocioł u mnie pracuje na minimum mocy i tak przechodzi w nadzór) ty chcesz wybrać kocioł tylko o 20% słabszy na powierzchnię o 50%  tego co u mnie - WNIOSKI WYCIAGNIJ SAM.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega zechce palić słabszym groszkiem to przewymiarowanie staję się zaletą,  nie można wszystkiego mierzyć jedną miarą. jeśli zapotrzebowanie wychodzi na ok. 10kw to spokojnie może brać ten 14kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakim konkretnie eko palicie, bo muszę zmienić dostawcę. Piotr16 , jeśli możesz podaj,  czym konkretnie palisz ? Pozdrawiam.

P.S. Czy ktoś pali np. Stabeksem ? Mam problem, bo ostatnie dostawy eko od lokalnego dostawcy mokre jak cholera. Czyli zamiast 0,5 T prawdopodobnie 0,4 T + niepotrzebna woda.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega zechce palić słabszym groszkiem to przewymiarowanie staję się zaletą,  nie można wszystkiego mierzyć jedną miarą. jeśli zapotrzebowanie wychodzi na ok. 10kw to spokojnie może brać ten 14kw

Od tych 10 kW odejmij jeszcze 3 -4 kW doliczone przez cieplowłaściwe na szybkie nagrzanie cwu to do samego ogrzania domu jest potrzebne ok 6kW w najzimniejsze dni przy - 20 a ile przy temperaturach takich jak np. dziś ? Sterownik zaprogramowany jest do stosowania opału ok 28-29 MJ , czy dalej bez problemu poprowadzi kocioł przy groszku 21MJ ? A jeżeli nie ?Będzie narzekanie , że następny kocioł do bani - spieki , sadza , cieknący komin, pomocy bo nie mogę go ustawić!!! A rzeczywistość jest zupełnie inna  - to naprawdę dobry kocioł I moim zdaniem z bardzo dobrym sterownikiem a wiele osób którzy tu piszą nie mają z nim problemów . Kotły pracują u nich w ustawieniach fabrycznych na odpowiednim dla niego paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr16 jakim eko palisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakim konkretnie eko palicie, bo muszę zmienić dostawcę. Piotr16 , jeśli możesz podaj,  czym konkretnie palisz ? Pozdrawiam.

P.S. Czy ktoś pali np. Stabeksem ? Mam problem, bo ostatnie dostawy eko od lokalnego dostawcy mokre jak cholera. Czyli zamiast 0,5 T prawdopodobnie 0,4 T + niepotrzebna woda.

Teraz palę eko z lokalnego składu podobno.27MJ . Kupowałem na przełomie lipca/ sierpnia suchy jak pieprz . Polecił mi ten skład znajomy który już kilka lat u nich kupował , wziąłem 1,5T 24MJ  i 2,5t 27MJ - jak na razie jest ok. Myślę ,że powinno zostać ok 1T no chyba że zima będzie długa i mroźna ( miałem trochę zapasu gotówki a ceny szybko rosły więc kupiłem trochę na zapas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.  Lokalny, czyli jak ja. I nie mam odpowiedzi. Co inni palacze seko max kupują ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.