Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co Z Cwu


krypa1920

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Sambor mam problem z ustawieniem sterownika co cwu. Pompę co ustawiłem na 45st. Cwu ustawiłem 50st ze ma sie włączać a 65st wylaczac. Wszystko ladnie pieknie smigalo aż do momentu gdy w piecu wygaslo i ochlodzilo sie troche w zasobniku. Pompa caly czas pompowala i tyle bylo z cieplej wody w cwu. Jak sobie z tym poradzić? Jeszcze jedno jak w takim układzie podgrzewać cwu w lato skoro pompa co będzie sie włączać po osiągnięciu ustawionej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz schemat - pisaliśmy o kilku wersjach, jaki sterownik?

Warto ustawić start pompy CO na wyższą temp i temp wył tej pompy 2-3 C niżej niż start, ale nie wiem jak masz ster.

Ponadto nie powinno być zaw różnicowego na obiegu grzania CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***....... Kolego Sambor mój błąd ten sterownik byl w tej samej cenie u tego samego sprzedawcy z tym samym zdjęciem "wygląd" ale inny model do podlogowki u cwu i wziolem do podlogowki nie spojrzałem na opis jak kupowalem oglądałem inny a zamówiłem inny 150 zeta w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sambor musze kupic kolejny sterownik w związku z tym czy moglbyc mi polecić cos odpowiedniego. Chciałbym aby sterownik miał "tryb letni". Na ta chwile mam zamontowany na piecu miarownik ciagu ale chciałbym w najbliższym czasie zamontować dmuchawe, i chciałbym aby ten sterownik tez ja obslugiwal. Myślisz ze ta dmuchawa to dobry pomysł? Na allegro jest dużo tych sterowników zbytnio nie znam sie który jest dobry a który nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł z tą dmuchawą, wg mnie raczej zły.

Jak nie palisz miałem, flotem lub mułem to lepiej się pali na miarkowniku.

Co do modelu to wybierz coś i wtedy koledzy , którzy mają takie sprzęty ocenią przydatność danego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Potrzebny jest zbiornik przeponowy do cwu na zasileniu bojlera, który przyjął by wzrost ciśnienia podgrzewanej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w pustym naczyniu było odpowiednie ciśnienie powietrza (wentyl po dekielkiem) albo czy pęcherz jest cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w naczyniu to sprawdzisz na wentylu naczynia manometrem samochodowym,

oczywiście musisz zakręcić wodę na zasilaniu zasobnika i odkręcić na kranie CW

Średnio takie ciśnienie dla nie podłączonego naczynia lub powinno być ok 2,8 - 3 bar dla ciśnienia zasilania ok 3-4 barów

Jak ciśnienie wody jest większe to trzeba zwiększyć ciśnienie w naczyniu do ok 3,8 bar i zwiększyć jego pojemność do ok 33l.

Wtedy zaw bezp nie będzie wybijał.

Można też zmienić zaw bezpieczeństwa na większy np zamiast 6 bar dać 8 bar , pod warunkiem , że nie przekroczy się dopuszczalnego ciśnienia pracy zasobnika - to trzeba sprawdzić w dok zasobnika.

Krajowe mają w większości max ciśnienie pracy 6 bar, te lepsze np niektóre Biawary do 10 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.