Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co Z Cwu


krypa1920

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To w końcu jakie te naczynie wzbiorcze ma być? Caly czas czytam i wszędzie piszą o 4%. Czyli z tego wynika ze 10litrow wystarczy i jeszcze będzie zapas. Kolego Sambor mógłbyś mi to wyjaśnić? Wiem ze naczynie to bardzo wazna czesc instalacji dlatego tez chce aby bylo dobrane idealnie aby nie bylo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kolego krypa że nie chce się już nawet poszukać ani poczytać ani pomyśleć kolega sambor podał Ci w poście 136 jakie powinno być więc czego jeszcze chcesz !!! Co do wyjaśnień :

https://www.google.pl/search?q=rozszerzalno%C5%9B%C4%87+wody+pod+wp%C5%82ywem+temperatury&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=JcvkV8OwEejk8AfSmpCoDw#q=rozszerzalno%C5%9B%C4%87+temperaturowa+wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze podal wiem ze woda zwiększa objętość pod wpływem wyższej temperatury. Szukając informacji o doborze odpowiedniego naczynia natrafilem na info ze naczynie powinno miec nie mniej jak 4% procent pojemności instalacji. Kolega Sambor podal okolo 10% pojemności. Wiem ze zna sie na tym. Ja poprostu wole dwa razy zapytać aby miec pewność. " kto pyta nie błądzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem pojemność z zapasem, w naczyniu podczas pracy musi być przez cały czas woda, a pojemność naczynia całkowita , często podawana w handlu nie jest pojemnością użyteczną - masz ok 160l wody więc zład wody może się zmienić o ok 6 -7l.

Aby coś zostało w naczyniu musi być trochę więcej wody , więc dlatego 10l.

Pojemność użytkowa jest mniejsza niż  pojemność całkowita naczynia podawana w handlu

poczytaj tu http://www.zasobniki.eu/naczynie-wzbiorcze-systemu-otwartego-nwso-typ--a/28/

 

Naczynie wzbiorcze nie może być za małe, a dla ciebie to i 100l nie zaszkodzi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sambor wielkie dzieki za pomoc. Z twoja wiedza i moimi zdolnościami manualnymi zlozylismy chyba pierwsza instalacje przez internet:) dzis odpalilem na próbę piec i działa ok narazie tylko c.w.u i jeden pion ( 4 kaloryfery). Działa ok zobaczymy jak będzie dzialalo gdy zloze resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ze aż tyle jest osób które sie na to porywają. Mam nadzieje ze ta moja bedzie sprawnie dzialala a przede wszystkim bezpiecznie. Mam jeszcze pytanie mam zasobnik c.w.u 300l z podwojna wezownica, sa tam dwa wejścia na czujnik temperatury w które wejście najlepiej włożyć ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podgrzejesz wodę w zasobniku cwu do np 75 stopni to woda o jakiej temperaturze poleci z kranu? Właśnie po to się zakłada te zawory!

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.